Vücudun farklı bölgelerindeki yağlanmaların zayıflama yöntemleri ile giderilememesi sonucu liposuction ameliyatına başvurulmaktadır. Liposuction, zayıflama ameliyatı olarak yapılmamaktadır. Bu tedavi yöntemleri daha çok vücut düzeltme uygulamaları olarak bilinmektedir. Vücuttaki fazlalık olan yağların enjektörler ile emilerek uzaklaştırılması liposuction ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir.

Liposuction uygulamaları genel olarak kalça, basen ve karın bölgelerindeki ortaya çıkan yağlanmalar için kullanılmaktadır. Bu bölgelerde akışkan hale getirilen yağ dokuları ince kanüller aracılığı ile 2 mm oranında emilerek dışarı atılmaktadır. Böylece bölgesel şekil bozukluklarının tedavi edilerek iyi bir görünüme dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Liposuction yöntemi ile mevcut olan yağ hücrelerinin sayısı azaltılarak ideal bir görünüm elde edilmektedir.

Liposuction Nedir?

Bölgesel yağların giderilmesi için uygulanan liposuction vücuda ideal bir şekil vermek için sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle inatçı yağların ortadan kaldırılması için bu tedavi yöntemleri yapılmaktadır. Yağ dokuları üzerinde açılan kesiler aracılığı ile yağlar bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Bu uygulamaya başvuranlar genel olarak egzersiz ve diyete yanıt vermeyen yağ oranını azaltmak isteyenler olarak bilinmektedir. Liposuction fiyatları da önceden bilinmesi gereken unsurlar arasındadır. Böylece ameliyat süreci tüm detayları ile tamamlanabilir.

Liposuction Neden Yapılır?

Vücudunda inatçı yağ birikimine sahip olanlar liposuction ameliyatını yaptırmaktadır. Özellikle karın, bel ve kalça gibi bölgelerde fazla yağlanma varsa ve bu yağlanmalar diyet ve egzersiz ile giderilemiyorsa liposuction uygulamaları denenmektedir. Bu uygulamalar sayesinde bu bölgedeki yağlanmalar belirli ölçüde giderilmektedir.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Vücuttaki inatçı yağlanma ve bölgesel fazlalıklar için liposuction ameliyatı yaptırılmaktadır.

Liposuction Kimler Olmalı?

Vücudunda bölgesel olarak bulunan ve yakılması oldukça zor olan yağlanmalara sahip olanlar bu uygulamalardan yararlanmaktadır. Bu uygulama için gelen hastaların belirli testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu testler sonucunda hastalarda kalp ve şeker gibi sağlık problemi olabilecek değerler kontrol edilmektedir. Kalp, diyabet ve böbrek hastalığı olanlar bu tedaviden yararlanamaz. Bunların dışında kalanlar bu ameliyatı yaptırabilmektedir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction tedavisi 5 farklı yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler;

 • SAL (vakum yardımlı)
 • UAL (ultrasonik liposuction)
 • PAL (güç yardımlı liposuction)
 • WAL (su yardımlı liposuction)
 • RFAL (radyo frekans destekli)

Liposuction Hangi Bölgeler İçin Tercih Edilir?

Vücuttaki basen, kalça, göbek-karın, bel, sırt, boyun, bacak ve diz içine uygulanmaktadır.

Liposuction Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 • Sigara ve alkol tüketiminden uzak durulmalıdır.
 • Kalp, diyabet ve zayıf bir bağışıklık sistemine sahip olanlar ameliyat öncesi bu durumu bildirmelidir.
 • Kan inceltici ilaçlar ve ağrı kesiciler içilmemelidir.

Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 • Ameliyat sonrası tuzlu beslenmeden uzak durulmalıdır.
 • Şekerli ve unlu beslenmeden kaçınılmalıdır.
 • Alkollü içeceklerden uzak durulmalıdır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları, uygulanacak yöntem ve alana göre farklılık göstermektedir. Uygulama öncesinde bu ameliyat ile ilgili kapsamlı bir bilgiye sahip olmak önemlidir. Liposuction fiyatları için genel bir muayeneden geçerek, tüm işlemler toplu bir şekilde değerlendirilmelidir.

https://www.ozanbalik.com/vaser-liposuction-fiyatlari/ bilgi için hemen tıklayın.