Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde yapılan ve 14 takımın kıyasıya mücadele ettiği turnuva, çift devreli lig usulü ile gerçekleşti. A,B ve C olmak üzere üç ayrı grupta gerçekleşen karşılaşmalar sonucunda Çeyrek finale Maçka Atletik, Akçaabat Belediyesi, Trabzon Karadeniz, İskofyaspor, Tonyaspor, Akçaabat Tütün Spor kulüpleri kaldı.

Trabzon Altınayaklar'ın U13 takımı şampiyon oldu Trabzon Altınayaklar'ın U13 takımı şampiyon oldu

Çeyrek finalde Tonyaspor’u 3-0 , Yarı Finalde rakibi Akçaabat Belediyesini 3-2 yenmeyi başaran Maçka Atletik, Final maçında Yomra Cimnastik Spor Salonunda üstün performansıyla Trabzon Karadeniz’i 3-0 yenerek şampiyonluk kupasının sahibi oldu. 

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, tüm takımların sergilediği performanstan dolayı memnuniyetini dile getirerek, şampiyon olan Maçka Atletik Kulübü'nü kutlayarak, sporcuların gelecek mücadelelerinde de başarılar diledi.

Turnuvanın ardından konuşan Takım Antrenörü Fatma Nazlı Samat, kazananın takım ruhu ve disiplinle mümkün olduğunu vurgulayarak, İlçe Müdürü Nevzat Beldüz ve sporcularımızın ailelere destekleri için teşekkürlerini iletti. Konuşmasına devam eden Fatma Nazlı Samat, elde edilen başarıda sporcuların gösterdiği azmin çalışarak etkili olduğunu belirterek, gururunu ifade etti.