Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserler, söyleşiler ve oynanan birbirinden güzel tiyatro oyunları sanatseverlere unutamayacakları anlar yaşatırken, uzun bir süre böylesine kaliteli ve güzel işlerden uzak kalan sanatseverlerin de yeniden salonlara akın etmesine sebep oldu. 

Trabzon Maçkalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Trabzon Türküleri Konseri” yine nefes kesti, ayakta alkışlandı. 
Sunuculuğunu emekli öğretmen Fatih Yavuz’un yaptığı gecede şef Ünal Özel yönetimindeki koro Türk Halk Müziğinin en seçkin eserlerini başarıyla seslendirdi. Birbirinden özel 22 solist de bireysel performanları ile öne çıktı. 
Dernek başkanı İsmet Gazioğlu, yönetim kurulu üyeleri ve eşlerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin izlediği programın finali de horonla yapıldı. Eserler Karadeniz’e, dolayısıyla Trabzon’a özgü olunca salonu dolduran yüzlerce izleyici bütün türkülere tempoları ile eşlik etti. 

Programın sonunda Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Erdem Zekeriya İskenderoğlu tarafından gecenin mimarı koro şefi Ünal Özel’e çiçek takdim etti. 

Trabzon’da genç kıza dehşeti yaşattı! Karanlık alanda kadına sarılarak… Trabzon’da genç kıza dehşeti yaşattı! Karanlık alanda kadına sarılarak…