Slovakya Milli Takımında, Takım Menajeri olarak görev almaya başlayan Hamsik, futbolcuları Euro 2024 elemelerinde dönüm maçları da sayılabilecek İzlanda ve Bosna Herkes karşılaşmasına hazırlıyor.

İzlanda karşılaşmasının Slovak Milli Takımının Euro 2024’e katılmasında çok önemli bir maç olduğunu ifade eden Hamsik, “Çok önemli bir maç olduğunun farkındayım. Akademimde antrenman yaparken bunu düşünmüyorum ama eve geldiğimde aklımda oluyor. Bu özel bir şey” dedi.

Trabzonspor'a yazılmıştı! Serbest kaldı Trabzonspor'a yazılmıştı! Serbest kaldı

İzlanda maçı öncesi atmosfer sorulan Hamsik, “İzlanda’ya karşı galibiyeti getirmek ve taraftarlarımızın önünde büyük şampiyonaya yükselmek istiyoruz” dedi.

Hamsik, “Teknik ekip, kimin nasıl oynadığına, kimin iyi performans gösterdiğine ve nasıl antrenman yaptıklarına dair genel bir bakışa sahip. Hiçbir şeyi kaçırmamak için bir birimizle iletişim kuracak şekilde çalışıyoruz. Her şeyi birlikte izliyor ve değerlendiriyoruz” dedi.

Hamsik’in takım menajeri olarak görev aldığı Slovakya Milli Takımı, Euro 2024 elemelerinde Portekiz ile aynı grupta yer alıyor.

J Grubunda 8 karşılaşma sonunda hiç mağlubiyeti bulunmayan Portekiz 24 puanla lider. 2. Sırada ise 16 puanla Slovakya gelirken 3. Sırada 11 puanla Lüksenburg, 4. Sırada da 10 puanla İzlanda geliyor.

Slovakya, 2 gün sonra yani 16 Aralık Perşembe günü İzlanda ile karşılaşacak. Slovakya bu maçtan galibiyetle ayrılması durumunda Euro 2024 elemelerine katılmayı garantileyecek.

Slovakya ilk maçta İzlanda’yı deplasmanda 2 – 1 mağlup etmişti. Slovakya, grupta son maçını ise Bosna Herkes ile 19 Kasım Pazar günü oynayacak.