Masa sümeni, ofis veya ev ortamındaki çalışma masaları üzerinde yazı yazmak ve evrak depolamak için kullanılan dekoratif malzemedir. Modern haliyle ise genellikle bilgisayarların altına yerleştirmek için kullanılır. Dolayısıyla, “Masa sümeni nedir ve neden kullanılır?” diye merak edenler için birçok işlevsel yanıt olarak sunulabilir. Örneğin; masanın yıpranmasını önlemek, eşyaların kaymasını engellemek, temiz ve düzenli görünüm yaratmak ya da ses yalıtımı sağlamak bunlardan bazılarıdır.

Masa Sümeni Modelleri Nelerdir?

Bilgisayar, fare ve klavye dışında masa üstündeki diğer tüm ofis aksesuarlarını yerleştirmek için masa sümeni kullanılabilir. Piyasada çok sayıda estetik ve kaliteli masa matı seçeneği mevcuttur. Kullanışlı bulunan masa sümeni modelleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Deri Masa Sümeni: Her ofis için uyum sağlayan bir tercihtir. Kaymayı önlemesi ve gösterişli tarzıyla uzun ömürlü bir modeldir.
  • Ahşap Masa Sümeni: Otantik bir havası olan ahşap modeller, genelde aksesuar takımı ile birlikte satışa sunulurlar. Evrak depolamak için tercih edilen modellerdendir.
  • Keçe ve Mantar Masa Sümeni: Klavyenin mekanik gürültüsünü hafifletmek için keçe ve mantar modeller seçilebilir. Çevre dostu olan bu malzemeler genelde silinebilir özelliktedir.
  • Plastik Masa Sümeni: Hafif ve ergonomik yapıda olan PVC malzemeli sümenler, kolay silinebilir özelliğe ve modern görünüme sahiplerdir.

Bu noktada, “Masa sümeni nedir?” diye araştıranlar, klasik masa sümeni modelleri ile birlikte kişiselleştirilebilir özelliklere sahip seçenekler de bulabilirler.

Masa Sümeni Nasıl Kullanılır?

Çeşitli malzemelerden üretilen masa sümeni modelleri farklı amaçlarla kullanılabilirler. Bilgisayar altında mat olarak kullanılan sümen, genellikle tek katlı ve daha ince özelliktedir. Dosya saklamak için kullanılanlar ise kapaklı ve daha kalın olan sekreterlik formatındadır. Kullanım amacına göre seçilmesi gereken masa sümeni, tüm aksesuarları içine alacak boyutta olmalıdır. Ofis, okul ve ev ortamlarındaki her türlü çalışma alanında yazı yazmak için veya dekor amaçlı olarak tercih edilebilirler.

En Uygun Fiyatlar ile Masa Sümeni Getto Deride!

Getto Deri, kaliteli ve zarif masa sümeni modelleri ile her tarza hitap eden tasarımlara sahiptir. Birinci sınıf hakiki deriden üretilen rüstik görünümlü masa sümenleri, kolay kullanımları ile müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren niteliklerdedir. En büyük boy bilgisayara dahi uyum sağlayabilen geniş deri masa sümeni seçenekleri, aynı zamanda istenilen şekilde kişiselleştirilebilir. Getto Deri, uygun masa sümeni fiyatları ile de herkes için keyifli bir alışverişi garanti eder. Siz de en asil tasarımlara sahip olabilmek için hep Getto Deri ürünlerine göz atabilirsiniz.