Giresun Belediye Başkanı Köse: “İsraf dönemi bitti, üreterek tasarruf eden belediye olduk” Giresun Belediye Başkanı Köse: “İsraf dönemi bitti, üreterek tasarruf eden belediye olduk”
Bayburt Bilgi Paylaşım ve Proje Üretim Derneği tarafından Bayburt’a kazandırılan ve eğitim alanında öğrencilere çok önemli katkılar sunan Matematik Atölyesi yeni eğitim-öğretim yılında faaliyetlerine başlıyor.

BAYPROJE yönetim kurulu üyeleri Rıfat Yıldız, Akın Bayrak ve Kenan Yavuz bu eğitim öğretim yılında Matematik Atölyesine devam edecek öğrenci ve öğrenci velileriyle Bayburt Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda toplandılar.

Akın Bayrak, öğrencilere Matematik Atölyesinden okullarından farklı olarak neler öğrendikleri sordu.Öğrenciler, problemleri değişik açılardan ele aldıklarını ve çeşitli çözüm yöntemleri geliştirmeye çalıştıklarını belirttiler. Veliler ise çocuklarının Matematik Atölyesine heyecanla gittikleri ve mutlu döndüklerini ifade ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rıfat Yıldız iseöğrencilerin matematik sorularını doğru anlayabilmeleri için Türkçeyi iyi bilmeleri gerektiğini vurguladı. Yıldız,Oktay Sinanoğlu’nun "Gençler aklınızı matematikle gönlünüzü ise Türkçe ile geliştirmelisiniz" tavsiyesini hatırlatarak, hikaye okumalarını, analiz etmelerini, özet çıkarmalarını ve bu süreçte özellikle noktalama işaretlerinin nasıl kullanıldığına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Editör: İhlas Haber Ajansı (İHA)