Müzik ve oyunculuk sektöründe son yılların favori isimlerinden olan Memoli Zengin, meslektaşlarıyla da yakından ilgileniyor. Geçtiğimiz günlerde korona virüs testi pozitif çıkan Burak Hakkı’ya geçmiş olsun mesajı ileten genç oyuncu, vefasıyla pek çok kişiye de örnek teşkil ediyor.

Mehmet Zengin ilk olarak 2008 yılındaki oyunculuk deneyimi ile üne kavuştu. Kendini gösterdiği oyunculuk performansı sayesinde ardı arkası kesilmeyen dizi ve film tekliflerini değerlendirirken oyunculuk eğitimi almayı da ihmal etmedi.

Mehmet Zengin’den Meslektaşına Vefa Örneği

Ekranların başarılı jönlerinden sayılan Burak Hakkı uzun süredir görünmemesiyle ilgili merak uyandırıyordu. Covid-19 testinin pozitif çıktığı haberiyle gündeme gelen Hakkı’ya Memoli Zengin’den geçmiş olsun mesajı geldi. Mesajı ile pek çok sanatçıya vefa örneği niteliğindeki davranışıyla alkışları topladı.

En çok komedi filmlerindeki sahneleri ile tanıdığımız Memoli Zengin, oyunculuk alanındaki başarılı isimlerle yakınlığı ile pek çok dizi ve film projesine yeşil ışık yakıyor. Yakın zamanda çıkması beklenen dizi projesindeki başrolü özellikle genç kız hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Avrupa’da yaşamasına rağmen Türk örf ve adetlerine uygun yaşamayı benimseyen Mehmet Zengin, kendisine örnek aldığı ünlü oyunculara saygısı ve sevgisi ile ön plana çıkıyor.

Mehmet Zengin’den Oyunculuğa Dair Çarpıcı Açıklamalar

Yaptığı her işi en iyi şekilde yapmaya çalışan Memoli Zengin sık sık oyunculuk tutkusundan bahsediyor. Yaptığı işlerle gündem olurken sosyal medyada da aktif rol üstlenen genç yetenek, yeni neslin en çok ilgi gösterdiği ve kendisine rol model edindiği isimlerdendir.

Küçük yaşında Ayla Algan’ın öğrencisi olarak bu işi eğitimli olarak yapmıştır. Cem Yılmaz, Ata Demirer ve Şahan Gökbakar gibi Türk komedi sektörünün önemli isimleri ile aynı projelerde yer almış bir yetenektir. Bu nedenle gelen tekliflerde en çok projenin içeriğine ve kalitesine dikkat ettiğini her fırsatta belirtiyor.

Modellik ve sporcu kimliği ile de bilinen Memoli Zengin, modern ve gelişmeye açık genç bir yetenek olarak disiplinli bir şekilde çalışıyor. Dünya’da tanınan bir isim olarak çalışmalarının karşılığını da en iyi şekilde aldığını düşünüyor.