Tıp dünyasında meydana gelen gelişmeler ışığında artık farklı sorunların çözümü artık hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmeye başladı. Uzm. Dr. Ayşegül Güney tarafından yapılmakta olan Mersin botoks uygulaması ile beraber başta kırışıklıklar olmak üzere farklı sorunların etkili çözümü de mümkün hale geliyor.

Clostridium Botulinum isimli bakteriden laboratuar ortamında elde edilmiş ilaç kullanılması ile yapılan Mersin botoks uygulaması ile beraber yalnızca kırışıklıkların tedavisi gerçekleştirilmez. Aynı zamanda aşırı terleme konusunda da ciddi anlamda başarılı sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır. Mersin cildiye uzmanı tarafından gerçekleştirilen botoks uygulaması ile beraber tam anlamıyla istenilen sonuçların ortaya çıkması mümkün hale gelmektedir.

Botoks Nasıl Etki Eder?

İlk olarak Mersin botoks uygulamasının yapılmaya başlandığı dönemlerde bu konuda çok fazla bilgi bulunmuyordu. Bundan dolayı da insanlar kulaktan dolma ve doğruluğu tam olarak kanıtlanmamış bilgilerden ötürü pek çok kişi ne kadar ihtiyacı olursa olsun fark etmez, bu uygulamayı tercih etmiyordu. Daha sonrasında uygulama ve beraberinde getirmiş olduğu başarılı sonuçlar ile beraber artık çok daha fazla kişi botoks uygulaması hakkında bilgi almak istiyor.

Gerçekleştirilen Mersin botoks uygulaması esnasında sinir uçlarında iletimi sağlamakta olan maddelerin salınımı engellenmekte ve sinirlerle sinirleri uyaran kasların arasındaki elektrik iletimi geçici süre ile durdurulmaktadır. Bu sayede de hareketleri kısıtlanmış olan kaslar gevşemekte ve kasların sebep olduğu etki ortadan kaldırılmaktadır. Mersin dermatoloji uzmanları ile iletişime geçen insanların akıllarında ilk olarak yer eden soruların başında, botoks uygulamasının nasıl etki ettiği oluyor. Mersin botoks uygulaması için kullanılan madde, sadece uygulandığı bölgeye etki etmekte ve vücudun diğer kaslarını hiçbir şekilde etkilememektedir. Böylece insanlar gönül rahatlığı ile bu uygulamayı tercih ederek arzuladıkları sonuçlara rahatlıkla ulaşabilirler.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kadın ya da erkek fark etmeden Mersin botoks uygulaması gerçekleştirmek adına araştırma yapmaya başlayan insanların karşılarına artık çok fazla alternatif çıkıyor. Böyle olunca da birçok kişi uygulamanın son derece basit olduğu düşüncesine sahip oluyor. Gerçekte ise alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak olan botoks uygulaması, beraberinde oldukça ciddi anlamda sorunları getirebilmektedir. Çünkü hem uygulama konusundaki deneyimsizlik hem de doğru maddenin kullanılmaması ile beraber ortaya düşünülenden çok daha kötü sonuçların çıkması son derece olasıdır.

Böylesine durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerin, Mersin dermatoloji konusunda deneyim sahibi olan isimler ile iletişime geçmesi her zaman önemlidir. Uzm. Dr. Ayşegül Güney, yapılacak Mersin botoks uygulaması öncesinde ilgili bölgeyi detaylı şekilde inceleyerek kişinin şikayetlerine göre en iyi çözümlerin elde edilmesi adına planlama işlemini gerçekleştirecektir. Planlama sırasında hangi bölgeye ne kadar oranda botoks maddesi enjekte edilmesi gerektiği hakkında da net bilgiler ortaya çıkartılacaktır.

Gerekli planlama işleminin yapılması ile beraber ise sıra Mersin botoks uygulamasının yapılmasına gelecektir. Genel olarak uygulama son derece ince iğneler ile gerçekleştirilmektedir. Yavaş bir şekilde ilgili bölgeye enjekte edilmeye başlayan botoks maddesi, dikkatli bir şekilde yapılan uygulama sayesinde daha kısa sürede bulunduğu alana yayılacaktır. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissinin ortaya çıkmaması adına öncesinde ilgili bölgeye lokal anestezik krem tatbik edilir. Botoksun yapılacağı bölgeye göre 5 ila 20 dakikalık süreç içerisinde uygulama tamamlanmakta ve kişi günlük yaşamına devam edilebilecektir. Güzel görünmek ya da aşırı terleme sorunundan kurtulmak adına Mersin botoks uygulaması ile alakalı detaylı bilgileri elde etmek isteyenler, https://aysegulguney.com.tr/ adresinden konu hakkında aradıkları sonuçları elde edebilirler.