Mert Tunçsezen İstanbul Arel Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansta uzmanlık için Bahçeşehir Üniversitesinde Kayropraktik eğitimi görmüş olan Mert Tunçsezen, sosyal medyada özellikle omurga sağlığı üzerine bilgiler paylaşmaktadır.

Halk arasında ‘kütletme’ olarak bilinen spinal manipülatif uygulamalarla sık sık gündeme gelmekte, bu yönde yoğun şekilde hasta görmektedir.

Özellikle bel boyun ağrılarını hayatımızdan çıkarabilmemiz ve yaşam kalitemizi arttırabilmemiz için yaptığı tedavi uygulamalarının yanında hangi egzersizleri yapmamız gerektiğini anlatan Mert Tunçsezen, vücut postürünün (duruşunun) nasıl olması gerektiğini sosyal medya hesaplarından aktif olarak sıkça paylaşan başarılı bir omurga sağlığı uzmanıdır.

Omurgada özellikle bel boyun ağrılarına yönelik yaptığı uygulamalar (manipülasyon), Amerikada onyıllardır uygulanan bir tedavi methodudur. Ülkemizde ise bu tedavi methodu giderek yaygınlaşmakta ve popülerlik kazanmaktadır. Omurgaya elle uygulanan, eklemlerin yanlış duruşlarını ve hareketlerini düzenlemeye yönelik uygulamalardır.