Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Rize ve Samsun dahil olmak üzere 19 il için sarı kod uyarısı verdi.
Sarı kod, “Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır” niteliği taşıyor.

Trabzon’da bugün en yüksek sıcaklık 27 derece olarak tahmin edilirken İl Genelinde “Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı” ön görülüyor.

D. Karadeniz Bölgesi için yapılan bilgilendirmede, “Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor..” ifadelerine yer verildi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyretmesinin beklendiği kaydedilirken rüzgar ise kuzeyli yönlerden orta, sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer fırtına (40-70km/s) kuvvette esmesi bekleniyor.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Sürmene’ye müjdeyi verdi AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Sürmene’ye müjdeyi verdi

Yine D. Karadeniz Bölgesi için ‘Kuvvetli Rüzgar’ uyarısı yapılırken, “Rüzgarın; 02.07.2022 Cumartesi günü Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.