AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Ferhat Aksoy, 61saat.com’u ziyaret etti. Burada 61saat.com İmtiyaz Sahibi Erhan Esaspehlivan’ın sorularını yanıtlayan Aksoy, dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

BU ŞEHRE HİZMET ETMEK İSTEYEN BİR KARDEŞİNİZİM
İlk olarak kendini tanıtan Aksoy, “ 1990 Trabzon Beşikdüzü doğumluyum. Eğitim hayatımı KTÜ Bilgisayar Programcılığı üzerine tamamladıktan sonra, ticarete olan yakın ilgimden dolayı, birçok farklı alanda ticaretle uğraşmaktayım. Şirketlerimiz bünyesinde birçok kişiyi istihdam ettirmekteyim. Daha önce farklı bir siyasi parti geçmişim olmakla beraber STK’larda, Sosyal Sorumluluk Projelerinde gerek üye, gerek yönetici olarak hiçbir zaman görevden kaçmadım.  Sonuna kadar mücadele eden bir kardeşinizim. Kendimi kısaca şöyle özetliyorum: Hayatında hiçbir şeyi kolay kazanmamış, her kazandığı şeye bedel ödemiş, her bedelden ders çıkarmış ve asla vazgeçmemiş bir kardeşinizim. Bu şehre aşık, bu şehre hizmet etmek isteyen bir kardeşinizim…” dedi. 

Ekran Resmi 2023-03-22 19.47.22

Trabzon'da ilginç durum! Trabzon'da ilginç durum!

ÜLKEMİZİN KADERİNİ BELİRLEYECEK
Aksoy, sözlerine şu şekilde devam etti: 
“ Daha önce farklı bir siyasi partinin içinde bulundum. Ama diyorya; “Doğru üstümüze nazlı hilali, doğruya döndürdük kalplerimizi, Türkiye yüzyılı geliyor tam vakti. Yarın değil hemen şimdi” diyerek çıktım ben bu yola. Ülkemizin kaderini belirleyecek olduğuna inandığım bu seçimlerde, bir oydan daha fazlasını verebilmek adına Cumhur İttifakına, AK Parti’ye, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için burada bulunuyorum. Yapılan hesabı, oynanan oyunun ne kadar büyük olduğunu görüyor, bunu hesap ediyor, burada bulunuyorum. Aday adaylığı sürecimde ise şöyle bir durum var: Kendim geldim, 1 oydan fazlasını nasıl veririm bu partiye bunu hesaplıyorum. Bugün baktığınızda Millet İttifakı Cephesinden, Cumhur İttifakı Cephesine oy vermek isteyen ama buna vesile arayan arkadaşlarımız var. İşte ben onları bu noktada Cumhur İttifakına kazandıra bilecek kişiyim. Bu enerjiyi kendimde görüyorum. Bunu da şöyle tescilliyorum. Almış olduğum tebrik ve destek mesajları daha çok muhalif kanattan…  Aynı görüşe mensup olduğumuz insanlar destek verecek. Ancak onları da bir kenara bırakmamak lazım. Tabiki kapı kapı dolaşacağız, çalışacağız ancak karşı gruptan alınan 1 oyu çok kıymetli görüyorum. Bu vesile ile kendimin bu anlamda çok faydalı olacağıma inandırdım. Sonuna kadar çalışıyorum. Bugün 18 ilçenin, 18 ilçe teşkilatını gezmenin mutluluğunu yaşıyorum.  Tabiki Başkanlarımızı, Belediye Başkanlarımızı, şehrimizin dinamiklerini ziyaretlerimiz devam edecek. Partimizin çizdiği programın dışına çıkmadan faydalı olmaya çalışıyorum.  Elimizden geldiğince mücadele edeceğiz. Bu mücadele de bugün 18 ilçe teşkilatını gezdim ama mücadelemiz devam edecek” 

WhatsApp Image 2023-03-20 at 09.45.26

“1 OYDAN DAHA FAZLASINI VERECEĞİM”
“Memleketinin derdiyle dertlenen herkesi çok kıymetli buluyorum” diyerek sözlerine devam eden Aksoy, “Bende bu manada memleketimin derdini kendime dert edinmiş, ortaya çıkıp, “Ben varım” demiş bir kişiyim. Hepimizin, bütün siyasi arenada  vardır bir çevresi. Ben orada hem “Varım” diyorum, hem de  “1 oydan daha fazlasını vereceğim” diyorum… Geleceğe yön vermek istiyorum.  Nasıl yaparım bunu? Vatanına, milletine, insanlığa, Müslümanlığa faydalı nesil yetiştirmek, hepimizin olduğu gibi benim de görevim. Bu görevimin bilincindeyim. Bugün bizim vizyonumuz var: İnandık bu vizyona. 2023 vizyonu. Ben buradayım. Ama bu ülkenin bir de 2053 ve 2071 vizyonu var. Bir bilimsel araştırma var: Mozart’ın 40. Senfoni Orkestrasını anne karnında çocuğa dinletirsen doğduğunda entelektüel bir kişiliğe sahip oluyormuş. Ben 1,5 yaşında evladımı, siyasetin ve devlet meselesinin konuşulduğu masaya getirdim. Örnek olsun, bu ülkenin 2053, 2073 vizyonuna sahip çıksın, Cumhur İttifakının bir ferdi olsun, vatanına, ülkesine, Müslümanlığa faydalı bir birey olsun istedim.Hem yapmış olduğum işe anlam katmak, hem de geleceğimi şekillendirmek istedim. Gayet karşılık buldu, bu konuyla alakalı tebrik ve destek mesajı aldım” diye konuştu. 

Ekran Resmi 2023-03-22 19.47.31

“SENDE BENİM GENÇLİĞİMİ GÖRÜYORUM” 
18 ilçe teşkilatının, 18’ini de ziyaret ettiğine dikkat çeken Aksoy, “18 ilçedeki teşkilatlarımızın 18’ini de ziyaret ettim. Şunu özellikle belirtmek isterim: Olur insanların hepsinin hatası… Geçmişte yapılan hataydı, doğruydu şimdi onları konuşmuyoruz. Önemli bir çizgi çiziyoruz, “Ülkenin kaderini belirleyecek seçim” diyorum… Her yerde üstüne basa basa söylüyorum.  Her gittiğim yerde; benden küçük olduğunu gördüğüm kardeşlerim, kız kardeşlerim, bacılarım beni ağabey gibi izliyor, dinliyor.  Onları görünce, gözlerime bir enerji geçiyor, ben de çok mutlu oluyorum. Benden büyük ablalarım, annem yaşında insanlar bana evladı kardeşi gibi bakıyor. Bende bu sefer daha çok hevesleniyorum. Daha çok enerji alıyorum. Daha çok hizmet etmek istiyorum, layık olmaya çalışıyorum. Yaşıtım olan erkeklerle, arkadaşlarla dost sohbeti, arkadaş sohbeti yapıyoruz.  Beni en çok duygulandıran olaylardan biri şuydu: Bir ilçe teşkilatımızı gezdim, bir ağabeyim çıktı. “Sende benim gençliğimi görüyorum. Sen başarılı olacaksın”. Bu anekdotlar beni heyecanlandırıyor, hizmet etme arzusu ile buluşturuyor. Bende onlara layık olmak için elimden geldiğince çalışıp hizmet etmek isteyeceğim. Tabi bunların hepsi Allah’ın nasibi, milletin takdiridir. Ancak bu görevler bizlere nasip olursa: Adı üstünde vekillik. Aslolan sizlersiniz. Ben vekillik yapıp, bu vekilliği layıkı ile yerine getirmeye çalışacak bir bireyim…” dedi. 

Ekran Resmi 2023-03-22 19.49.25

HOŞGELDİN HEDİYESİ
AK Parti’de yapılacak temayül yoklaması ile ilgili olarak ise Aksoy, “”Ben farklı bir siyasi partide geçmişi olan biriyim” demiştim. Ülkemizin davası, çocuğum davası, memleketimin davası, ben buradayım. Seçimi kazanacağız. Ancak ben de buraya yeni katıldım, hoş geldin hediyesi, temayülde 6. Sıradan da olsa ‘Hoş geldin kardeşim’ demelerini bekliyorum. Hepsinin düşüncelerine saygılarımı sunuyorum. Bütün aday adayı arkadaşlara gönülden başarılar diliyorum. Bugün 100 tane aday adayı başvurusu olsa, geriye kalan 94 tanesi, 6 tane vekil adayının peşinden canla, başla çalışıp mücadele edecek. Ondan sonra hep birlikte ülkeye hizmet başlayacak. Nasıl bugüne kadar yatırımlar geldiyse, herkes emin olsun, aynı şekilde yatırımlar devam edecek. Bizlerde takipçisi olacağız. Vekil olamazsak, sade vatandaş sıfatıyla takip ederiz. Daha önce bu anlamda çalışmalarımı, benim memleketimin insanları bilir. Sadece vatandaş sıfatıyla ben hizmetleri koparıp, alabilmiş bir kardeşinizim. Bunu becermiş bir insanım. Bundan sonra da yine faydalı olmaya çalışacağız. Derdimiz hizmet..” dedi. 

Ekran Resmi 2023-03-22 19.46.53

SEÇİMLERİN ARANAN ADAMIYIM
“Aday gösterilmezseniz dahil seçim gününe kadar çalışma yapacağınızın sözünü veriyorsunuz” ifadesine Aksoy, şu şekilde yanıt verdi: 

“Tabiki her konuşmamda gündeme getiriyorum. Bunu söylediğimde insanlar, “Farklı bir amacın mı var. Vekil gösterilmeyeceksen niye…” olur mu öyle şey. İnandık, altını çizdiğim olay var. Ne diyorum: Ülkenin kaderini belirleyecek, olduğuna inandığım seçim. Bunu ısrarla altını çize çize defalarca söyledim. Yine söylüyorum. Çalışacağız. Her yerde söylüyorum. Beşikdüzü’nde spor salonu işletmemiz var. Orada koşu bandının üstüne çıkıyorum. Günde 25 km yürüyebilecek, koşabilecek, kapı kapı dolaşacak enerjim var. Seçimlerin aranan adamıyım. Koşacağım çalışacağım, azmedeceğim sonunda da Allah’ıma şükredeceğim”