AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı ve Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, 61saat’e konuştu.

Bugün Beşirli Spor Kompleksinde yapılan Temayül Yoklamasına katılan Sürmen, Milletvekili aday adayı olduktan sonra neden istifa etmediği şeklindeki soruyu yanıtladı.

Sürmen, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara verdiği siyasette destek ve önümüzü her daim aştığından dolayı biz hiçbir dönem Kadın Kolları İl Başkanları olarak önceki dönemlerde olduğu gibi istifa şartı aranmadı. Biz yine görevimize devam ediyoruz.
Yaklaşık 12 yıldır AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapıyorum. Ben partimizin içinde büyüdüğüm” dedi.

İlk temas ne zaman olduğu yönündeki soruya ise Sürmen, “Üniversite 2’ye gidiyordum. Cumhurbaşkanımızın, Davos’taki One Minute çıkışı benim AK Parti’nin kapısından girmeme vesile oldu. O zaman bir genç olarak çok etkilendim.

O zaman ki göreviyle Başbakanın, Dünya Arenasında bu çıkışı beni çok etkiledi. 2010 yılında partimizin kapısından girdim” diye yanıtladı.

Sürmen, “Kadın Kontenjanı var mı?” şeklindeki soruya da, “Öyle bir netlik yok. Tamamıyla Genel Merkezin, Cumhurbaşkanımızın takdiri ile olacak olan sıralama… Kadın Samsun’da da, Rize’de, Giresun’da da olsa, biz sonuna kadar arkasındayız. Bu Trabzon’da da olsa aynı şekildedir… Ama uzun yıllardır Trabzon listelerinden kadın milletvekili çıkarıyor. Özellikle teşkilatlardan çıkan bir arkadaşımız oluyor” ifadeleriyle yanıt verdi.

Samsun'da tramvay kazası: yaralılar var Samsun'da tramvay kazası: yaralılar var