Meksika parlementosunda milletvekili olan Juan Carlos Montes ve ailesinin içinde bulunduğu uçak düştü. Kazada, uçuş ekibi ile birlikte toplam 8 kişi hayatını kaybetti.

Olay, Meksika’da Palenque Havalimanı yakınlarında sabah saatlerinde meydana geldi.

İçinde iki pilotun yanı sıra Milletvekili Juan Carlos Montes, annesi, eşi ve çocuklarının bulunduğu çift motorlu, turboprop Beechcraft E90 King Air tipi uçak iniş için alçalmaya başladı.

Meydana yaklaşık 8 deniz mili mesafede uçak 2 bin 800 feet irtifadaki dağa çarparak parçalandı. Uçakla temasın kesilmesinin ardından bölgeye arama kurtarma ekipleri gönderildi.

Bu çiçeğin kolonyası baş ağrısını gideriyor! Bu çiçeğin kolonyası baş ağrısını gideriyor!

Düşük görüş şartlarının olduğu bölgede arama kurtarma ekipleri enkaza öğleden sonra ulaşabildi. Dağa çarparak parçalanan uçakta bulunan 8 kişiden kurtulan olmadığı açıklandı.

Düşük görüş şartları

Yaklaşma sırasında pilotların düşük görüş şartlarını kule ile kurdukları telsiz mesajında bildirdikleri öğrenildi. Meksika Kaza Kırım Ekipleri olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Pilotların muhtemel pist ile göz teması sağlamak için alçaldığı tahmin edilirken uçaktan inceleme için yakıt ve yağ numuneleri de kaza kırım inceleme uzmanları tarafından alındı.

Editör: Serkan Kılınç