Euro 2024’de mücadele eden Türk Milli Takımı ilk maçında Gürcistan’ı 3 - 1’lik skorla mağlup ederken bugün Portekiz ile karşılaşacak.

AK Partili Çebi’den 61saat’e taziye ziyareti AK Partili Çebi’den 61saat’e taziye ziyareti

Euro 2024’de mücadele eden Türk Milli Takımının kadrosunda bulunan oyuncuların aslen nereli olduğunu bölgeleri ile işaretleyen bir harita bugün sosyal medyada tartışmanın fitilini de ateşledi.

Haritaya bakıldığında milli takımda bulunan 24 oyucudan 8’inin Trabzonlu olduğu görüldü.
Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı, Kerem Aktürkoğlu, Samet Akaydın, Ferdi Kadıoğlu, Semih Kılıçsoy, Ahmetcan Kaplan ve Bertuğ Yıldırım aslen Trabzonlu…

Yine Hakan Çalhanoğlu Bayburt, Başır Alper Yılmaz Rize ve Meriç Demiral de aslen Arhavali..
Yaşanan bu durum sonrasında Trabzonspor eski yöneticisi Nevzat Aydın, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Aydın, “Bu haritanın ve ortaya çıkarttığı tablonun üzerine biraz düşünmek lazım sanki. Dünyanın başka hiç bir ülkesinde böyle bir durum olduğunu zannetmiyorum.

Milli Takımda, 16 milyon kişinin yaşadığı en fazla şampiyona olan 3 takımın bulunduğu İstanbullu sadece 1 oyuncumuz varken, 800 bin kişini yaşadığı ülkenin bir ucunda Trabzonlu ise 8 oyuncu var. Başka parantez: Bu 8 oyuncunun sadece biri şu anda Trabzonspor oyuncusu.

Sizce bu bize Türkiye’deki futbol iklimi üzerine ne anlatır?” İfadelerini kullandı. 

Milli Takım-3Milli Takım2

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ