Motorin grubunda 7 Haziran Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere 1,36 lira fiyat artışının beklendiği bildirildi. Sektör kaynaklarına göre, NTV tarafından aktarılan bilgiye göre, motorin fiyatlarına bu zam gelecek. Şu anki akaryakıt pompa fiyatlarına göre, İstanbul'da motorin litre fiyatı 21,28 lira seviyesinde bulunuyor. Benzinin litre fiyatı ise ortalama 19,38 lira olarak belirlenmiş durumda.

Benzin ve motorin fiyatları Türkiye'de hesaplanırken, Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payı eklenerek KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takibi yapılarak belirli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı belirleniyor.

25 milyar dolar Türkiye'nin cebinde kaldı 25 milyar dolar Türkiye'nin cebinde kaldı

Dolar ve Euro ise yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Bu hafta tarihte ilk kez 21 TL sınırını aşan dolar/TL, salı gününde 21,6744 seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Bir süredir 22 TL'nin üzerinde işlem gören euro ise bugün tarihi zirvesini gördü. Euro, 23 TL eşiğini ilk kez geçerek, 23,7115 seviyesine kadar çıktı. Şu anda dolar 21,44 seviyesinden işlem görürken, euro 23,15 seviyesinde ve gram altın ise 1.351 TL'den işlem görüyor.