Fenerbahçe, 2024-25 sezonunun hazırlık kampına 22 Haziran'da start verecek. Teknik direktör Jose Mourinho, 20 Haziran Perşembe günü İstanbul'a gelecek. Portekizli teknik adam, İstanbul'a geldikten sonra yönetim ve Sportif Direktör Mario Branco ile transfer görüşmeleri gerçekleştirecek.

Sörloth gibi golcü almamız lazım

Abdülkadir Ömür, Kadıköy’e geliyor… Abdülkadir Ömür, Kadıköy’e geliyor…

Mourinho'nun bu transfer zirvesinde forvet arayışında olduğunu açıkça belirttiği öğrenildi. Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Jose Mourinho, transfer konusunda bu kadar net konuştuğu ender anlardan birini yaşadı. Mourinho, "Sörloth gibi golcü almamız lazım" ifadelerini kullanarak, istediği santrforun özellikleri hakkında ipuçları verdi. Portekizli teknik direktör, hem fizikli hem de çabuk bir golcüye ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Sörloth

Trabzonzpor formasıyla harikalar yapmıştı

Trabzonspor formasıyla Süper Lig'de harikalar yaratan Alexander Sörloth, güçlü fiziği ve hızla sonuca gitme yeteneğiyle dikkat çekmişti. Mourinho'nun da benzer özelliklere sahip bir forvet arayışında olması, Fenerbahçe'nin transfer politikasında önemli bir değişiklik olacağına işaret ediyor.

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ