Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Pençe Kilit Operasyonunda bugün bir acı haber geldi. PKK’lı hainlerce yapılan taciz atışı sonucunda Uzman Çavuş Abdullah Bayram’ın şehit düştüğü bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamayla, ne yazıkki acı haberi duyurdu.

MSB: "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 28 Haziran 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan taciz atışı sonucunda, kahraman silah arkadaşımız İs.Uzman Çavuş Abdullah Bayram şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

2 PKK’LI HAİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan bir başka duyuruda ise, taciz atışlarının cezasız kalmadığı ifade edildi.
MSB: “Törisitlerin taciz atışları cezasız kalmıyor. Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı Bölgesine taciz ateşi açan 2 PKK / YPG’li terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi” ifadeleri kullanıldı.

4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Eşi boğazı kesilerek öldürülen, kendisi de yaralanan apartman yöneticisi, o anları anlattı Eşi boğazı kesilerek öldürülen, kendisi de yaralanan apartman yöneticisi, o anları anlattı

Milli Savunma Bakanlığının sabah yaptığı açıklamada da 4 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edilmişti. 

MSB'den gelen açıklama şu şekilde:

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz “çelikten pençeleri” ile Terör yuvalarını parçalamaya devam ediyor.

Irak'ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-Kilit ve Pençe-Kaplan operasyonlarında 4 PKK’lı Terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi.