Milli Savunma Bakanlığı, PKK terör örgütüne yapılan operasyon hakkında bilgi verdi.

Alınan bilgilere göre, Irak’ın kuzeyinde 140 kilometre derinlikte bulunan Asos bölgesine hava harekatı düzenlendi. MSB, PKK'lı 23 teröristin etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kandil’in de güneyinde yer alan bölgeye yapılan harekâtta, uçakların sınır ötesine 140 kilometre girerek 16 hedefi imha ettiğini duyurmuştu.

Gençlerle buluşan Erdoğan müjdeyi verdi Gençlerle buluşan Erdoğan müjdeyi verdi

HEDEFTEKİ PKK’LILAR: Edinilen bilgiye göre, bu hedefler arasında Terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticilerinin toplantı yaptığı bir yer de vuruldu. Teröristlere ait vurulan hedeflerin bazılarında birbiri ardına çoklu patlamalar meydana geldi. Patlayıcıların bulunduğu çok sayıda mağara yerle bir edildi.

İHA’LAR VE TANKER UÇAKLARI DA: Irak’ın kuzeyindeki Asos’ta yer alan terör yuvalarına yönelik, savaş uçaklarının yanı sıra tanker uçakları, Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağı ile İHA’ların da görev aldığı hassas şekilde planlanmış bir hava harekâtı icra edildi. Örgütün üst düzey toplantılarının yapıldığı bir yer de vuruldu.

EN AZ 23 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
MSB'den gelen açıklama şu şekilde:
"Irak’ın kuzeyinde 140 kilometre derinlikte bulunan Asos bölgesine düzenlenen hava harekâtında ilk belirlemelere göre 23 PKK'lı teröristin etkisiz hâle getirildiği tespit edildi. Sayının artması bekleniyor."