61SAAT HABER SERVİSİ - Ankara Başkent Millet Bahçesinde yapılan Tam Bana Gençlik Festivaline, Trabzon’da ki AK Partili belediyeler de tam kadro katıldı.
Festivale katılan ve burada bir stant açan Trabzon Büyükşehir Belediyesi de Festivalde en dikkat çeken stantı açtı. Spor temasıyla hayata geçirilen stant gençlerin büyük ilgisini çekiyor.

Festivalde gençlerin en çok ziyaret ettiği stant olan Trabzon Büyükşehir Belediyesi stantına AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi stantını ziyaret etti.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu, Festivalle ilgili 61saat mikrofonlarına konuştu.
Başkan Zorluoğlu,  “Güzel bir başlangıç oldu. Biliyorsunuz sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile hakikaten çok coşkulu kalabalık organizasyon. 1 günlük değil, tabi bu 5 - 6 gün devam edecek. Geçen yıl Genel Başkan Yardımcımızın ifade ettiği rakam 2 milyon civarında bir rakamdı. Bu sene bunun da aşılacağı görülüyor. Çok güzel bir ilgi var gerçekten. Ağırlıklı olarak gençler olmak üzere..
Bizde bu ilginin, Trabzon’a yönelebilmesi adına farklı bir tasarımla stant oluşturduk.

35dd283b-59ce-4c8a-80b3-c8b216c69e1e


Biraz böyle gıda ve benzeri ikramlardan uzak, gençlerin ilgisini çekecek oyun gruplarıyla burayı donattık. Hakikaten şu ana. Kadar sizde görüyorsunuz. Oyun grubuna ilgi var.
Aynı zamanda burada belli bir süredir görmediğimiz, arkadaşlarımız da dostlarımızı da görüyoruz. O bakımdan verimli oluyor” dedi.

Stantla ilgili konuşan Başkan Zorluoğlu, “Biz biraz bu sene spor temalı bir konsept oluşturduk. En başında bizim sporcu performans erkemizi var. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği ödül de proje bizle ilgiliydi. Çocuklarımızın ve gençlerimizin becerisini ölçmeye yarayan oyunlar. Aynı zamanda çok da eğlenceli. Bir kaç tanesini bende, denedim, çok da başarılı olamadım ama denemeye devam edeceğim” diye konuştu.

SÖZLEŞMELİ MEMUR KADROLARI

Trabzon'da fabrikada yangın! 4 kişi hastaneye kaldırıldı Trabzon'da fabrikada yangın! 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Sözleşmeli kadro konusu ile ilgili olarak ise Zorluoğlu, “Geçen hafta sayın bakanımızla da bakan yardımcımızla da görüştük. Bütün belediye başkanları bir aradayken, ilgili bakan yardımcısı konuyla ilgili bizi bilgilendirdi. Onlar çalışmalara son şeklini veriyorlar. Esas kısmı büyükşehir tarafı. Bunun bir çok boyutu var. Daha önce de konuşmuştuk. Bu boyutlarının tamanını değerlendirme durumundayız. Mali külfetini bir kenara koyuyorum ama, adaletli ve hakkaniyetli bir yapı oluşturmak zorundayız. Ama epey bir mesafe katettik. İnşallah yarın Trabzon’a döndüğümde arkadaşlarla son nihai toplantı yapacağız. Değerlendirip hafta başı kararımızı açıklayacağız. Personelimiz heyecanlı. Bu fırsat her zaman olabilecek bir şey değil. Bütün imkanlarımızla personelimizi mutlu edecek hakkaniyetli adaletli düzenleme yapacağız’ dedi.

PROMOSYON NE ZAMAN SONUÇLANACAK?
Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının beklediği promosyon ile ilgili de konuşan Zorluoğlu, “Promosyon ile ilgili geçen hafta hemşerimiz Abdi bey (Abdi Serdar Üstünsalih Vakıfbank Genel Müdürü) ile tekrar görüştük. Son noktaya geldik dedi o da bana. Çok kısa zamanda Trabzon’a pozitif bir ayrımcılık yaparak personelimizi rahatlatacak ilave promosyon gelir diye ümit ediyorum. Yakından takip ediyorum’ diye konuştu.