61 SAAT HABER SERVİSİ-GÖKHAN DİHKAN

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu; Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi'nin uyarıya, yapıcı eleştiriye açık bir başkan portresi ortaya koymaya başladığını belirterek, bu anlamda kendilerinden kentteki genç girişimcilerin önünü açacak projeleri hayata geçirmesini beklediklerini kaydetti.  

TTSO Başkanı Erkut Çelebi'nin iyi niyetli bir şekilde olumlu bir değişimi odada gerçekleştirdiğini belirterek, "Kendisine her alanda destek olacağız ve kendisinden destek bekleyeceğiz. Kendisi uyarıya açık bir başkan portresi çiziyor. MÜSİAD olarak biz TTSO'dan genç girişimcilerin önünü açmasını istiyoruz. Kendisi de bu yönde bir çalışması olduğunu bize ifade etmişti. Bizim derdimiz gençliği ön plana çıkartmaktır. Kendini ifade etmek isteyen liyakat sahibi gençleri kullanmamız gerekiyor. Biz MÜSİAD'da bunu yapıyoruz. TTSO'da da bunun dikkate alınmasını istemekteyiz. Ancak genç iş insanlarımız, genç girişimcilerimiz kendilerine ilgi olmayınca geri planda kalıyorlar. Hal böyle olunca ciddi bir potansiyeli değerlendirme imkanından mahrum kalıyoruz. Şimdi onlara fırsat verilse müthiş projelere imza atabilirler. TTSO bu noktada öncü olabilir" şeklinde konuştu. 

FcZjVpwWYAAFUYg-1

TTSO-KTÜ İŞBİRLİĞİ ÜST NOKTALARA TAŞINMALI

TTSO-KTÜ işbirliğinin de en üst noktalara çıkarılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Ofluoğlu, "Üniversitelerin son sınıflarında iş yerlerinde eğitim, iş yerinin vereceği notla sınıf geçme uygulaması başlamalı. Zira üniversiteli gençlerimiz mezun olup sadece kitap bilgisiyle hiçbir iş tecrübesi olmadan iş yerlerine gidiyor ve çalışmaya başlıyorlar. Hiçbir şey bilmedikleri ve iş ortamından habersiz oldukları için başarıyı yakalama noktasında sıkıntı çekebiliyorlar. Oysa üniversiteli gençlerimiz mezun olmadan okurlarken staj eğitimi uzatılsa, işyerlerinde çalışsalar piyasaya çıktıklarında belli kriterleri sağlamış olarak daha faydalı çalışmalara imza atacaklardır. Bu anlamda üniversite TTSO işbirliğinin gerçekleştirilmesi hayati öneme haiz bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır" diye konuştu.