Günlük yaşamda görme konusunda insanların sorun yaşaması demek, beraberinde tahmin edilenden ciddi sorunları getiriyor. İlk başlarda ortaya çıkan görme sorunları pek dikkat çekmiyor görülse de ilerleyen zaman ile beraber ortaya çok ciddi sorunları çıkartabiliyor. Gözlük ya da kontakt lens gibi farklı alternatifleri deneyen ancak bu aşamada etkili ve kalıcı bir çözüm elde etmek isteyenler, No Touch Lazer tedavisi için Dr. Berkant Bozdağ ile iletişime geçiyorlar. 

Günümüzde artık görme konusunda sorun yaşayan insanların sayısı ciddi anlamda artış göstermeye başlamış durumda. Çünkü televizyon, tablet, cep telefonu gibi ekranların artık insan yaşamlarında çok daha fazla yer alan ürünlerin devamlı olarak kullanılması ile beraber çok erken yaşlardan itibaren gözlerde görme konusunda ciddi anlamda sorunlar ortaya çıkıyor. Ve ilk aşamada bu konudaki çözüm için kontakt lens ve gözlük kullanmaya başlıyor olsalar da ne yazık ki bunların kullanımı sonucunda insanlar farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Ve birçok kişi de bu aşamada daha etkili bir çözüm elde etmek adına araştırmalarına hız veriyorlar. Son dönemlere bakıldığı zaman ise pek çok kişi araştırmalarını No Touch Lazer uygulaması hakkında netleştiriyor. 

Ekran Resmi 2022-12-09 18.27.02

No Touch Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Göz çizdirme konusunda araştırma yapan insanların büyük bir kısmının ilk olarak üzerinde durdukları konuların başında operasyonun nasıl yapıldığı ve iyileşme süreci geliyor. Gözlerin son derece hassas bir yapıya sahip olduğu için bu bölgeye yapılacak operasyonun dikkatlice gerçekleştirilmesinin önemi son derece büyüktür. No Touch Lazer uygulaması ise genel anesteziye gerek kalmadan gerçekleştirilen ve bu sayede hastanede kalmaya gerek olmayan bir operasyondur. Operasyon sırasında damla anestezi kullanılarak yapılan işlem sırasında kişi hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissi ile karşı karşıya kalmıyor. Operasyon için uyuşturulan gözün etrafı dikkatlice temizlenmekte ve burun ile ağız kısmı açık kalacak şekilde yüze şeffaf örtü serilmektedir. 

Gerçekleştirilen No Touch Lazer uygulaması esnasında göze asla temas olmaz. Yalnızca lazer cihazından gelen ışınlar kullanılır. Kişinin bu aşamada yapması gereken şey ise yaklaşık 40 50 saniyelik süre boyunca tepede yanan ışığa bakmak olacaktır. Bu uygulamanın kişilere sunduğu en büyük avantajlardan bir diğeri ise aynı uygulama sırasında her iki gözün tedavisinin de yapılabiliyor olmasıdır. Uygulamanın yapılmasından sonraki ilk 3 günlük süre boyunca kişi mutlaka Dr. Berkant Bozdağ tarafından verilecek koruyucu özellikteki siyah gözlüğün takılması gerekiyor. Bununla beraber operasyonun ardından verilecek damlalarda yine belirtilmiş süre aralığında mutlaka kullanılmalıdır. 

Ekran Resmi 2022-12-09 18.27.08

No Touch Lazer Kimler Tarafından Tercih Edilebilir?

Diğer göz ameliyatlarında olduğu gibi No Touch Lazer operasyonu öncesinde de doktor tarafından gerekli olan incelemelerin mutlaka ayrıntılı şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Buna göre kişinin gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı dikkate alınarak operasyona alınır. Genel olarak operasyon için gerekli şartlar;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Yapılacak kornea topografisi sonrasında gözün uygun olması
  • Son 6 aylık muayenelerde gözde 0,75 ve üzerinde numara artışının olmaması
  • 6 numaraya kadarastigmat ya da hipermetrop olması 
  • 11 – 12 numaraya kadar miyop olması 
  • Dik ve ince kornea yapısına saihp olmak 
  • Kornea kalınlığının 500 mikron ve altı olmasından ötürü diğer lazer operasyonlarının yapılamaması 
  • Gizli keratokonusun ya da başlangıç keratokonusun olması 
  • Kuru göz olasılığının yüksek olmasıdır. 

Oldukça kısa bir sürede No Touch Lazer operasyonu ile görme konusunda yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak isteyenler, gerekli bilgileri https://www.berkantbozdag.com/ adresinden alabilirler.