Elektronik devreler içerisinde sıklıkla kullanılan NYA kablolar, alçak gerilim kablosu olarak bilinmektedir. Bu kablolar bakır iletken ve PVC kaplı olarak üretilirler. Tek damarlı olan NYA kablolar, teknik detay olarak birbirleri arasında farklılık göstermektedir. 

Şekilli Nick Nedir? Şekilli Nick Nedir?

Kullanım alanı olarak geniş bir skalaya sahip olan NYA kabloları, sıva ve sıva altı çalışmaları için uygun bir niteliğe sahiptir. Bunun yanında, nem oranı bakımından düşük bir seviyede yer aldıklarından dolayı iç tesisat alanlarında da NYA kablo çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Tek damarlı yapıya sahip olan iletken kablo çeşitleri, kuru ve kapalı alanlar ile dağıtım panoları içerisinde de mükemmel bir işleve sahiptir. Bu kablo çeşitlerinin yapısı incelendiği zaman, boru iç kısımlarında uygun bir kullanım niteliğine sahip olduğu net bir şekilde fark edilir. Alçak gerilim özelliğinde bulunan NYA kablolarının en yüksek 70 derecelik iletken sıcaklık değerlerine dayanabildiğini unutmayın. Damarlı ve tek telli bir iletken kesitine sahip olan bu kablolar, maksimum sıcaklık değerleri aşılmadan çalıştırılmaya özen gösterilmelidir. Bu sayede istenen verim elde edilir. 

Renk olarak geniş bir ürün yelpazesine sahip olan NYA kablolar, açılım olarak “tek damar içerisinde yer alan bakır kablolar” olarak tanımlanır. Sahip oldukları güvenlik özellikleri ile elektrik kaçaklarının da önüne geçen NYA kablolar, içerisinde bulunan bakır iletkenler sayesinde iletim konusunu da sorunsuz bir şekilde sağlayarak görevini yerine getirir. 

Tüm alçak gerilim kabloları hakkında daha detaylı bilgi almak için Elektromarketim sitesini ziyaret edebilirsiniz.