Bunlar arasında en önemli olan bir şey varsa oda hiç şüphesiz ki oje sürmektir. Çünkü bir kadın bakımlı tırnaklar ile çok daha fazla dikkat çekebilir. Bir çok  kadın maalesef oje nasıl sürülür? Sorusunun cevabına kayıtsız kalabiliyor. Biz Bonitam kadın sitesi olarak bunun farkındayız. Kadınların oldukça uzun süren oje sürme tekniklerini araştırdık ve yazımızın devamında oje sürmenin püf notlarına deyindik.

Güzelliği ve çekiciliği dışında oje sürmenin bir çok anı kurtardığını da biliyor muydunuz? Örneğin sararmış tırnakları gizler, kombini tamamlar, terapi etkisi yaratır ve daha bakımlı ve güzel görünmenizi sağlar.

Oje Sürme  Teknikleri Kolay Yöntemler

Kim tırnaklarında harikalar yaratmak istemez ki? Kusursuz oje sürmek, hiç olmadığınız kadar kendinizi mutlu ve özgüvenli hissetmenizi sağlar. Bir çok sitede oje sürme teknikleri ile ilgili bilgileri uygulamış fakat başarısız olmuş olabilirsiniz. Bunun sebebi kesinlikle siz değilsiniz. Çünkü yeterinde detay verilmediği sürece, özellikle de bilmediğiniz bir işte başarılı olmanız neredeyse imkansızdır. Her kadının bilmediği güzellik sırları, ipuçları cilt bakım önerileri  Bonitam kadın sitesi de takip edebilirsiniz. Şimdi oje sürmenin püf noktaları neler inceleyelim;

Oje Sürmenin Püf Noktaları Neler?

  • Tırnaklarınızı istediğiniz boyda kesin ve kusursuz görünmesi için törpüleyin.
  • Tırnaklarınızı törpü kalıntılarından arındırın.
  • Oje bazı uygulayın.
  • Oje şişesini bir kaç kez sallayın ve fırçayı ojeye  ne az, ne de çok batırın.
  • İlk olarak tırnağın ortasından, sonra sağ kenardan, daha sonra ise sol kenardan oje dikkatlice sürülür.
  • Kuruduktan sonra üzerine bir kat şeffaf oje sürerek, ojenin ömrünü uzatabilir ve muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

Bir çok kadın kalıcı oje nedir? Merak ediyor. Kalıcı oje son yıllarda oldukça trend olan ojelerin daha çok pratik leşmiş hali ile çıkıyor, karşımıza. Günümüzde birçok güzellik salonları ve kuaförler kalıcı oje hizmeti sunmakta. Peki kalıcı oje nasıl sürülür? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Kalıcı oje sürmeden önce de normal oje sürme alt yapıları aynı şekilde uygulanır. Daha sonra prep& wipe işlemi uygulanır. Bu mendil ile tırnaklarınız iyice silinir ve base coat yani şeffaf jel sürülür. Bu jeli hızlı kurutmak önemli. Bunun için UV/ LED lamba kullanabilirsiniz. Artık tırnaklarınızın zemini hazır. Kalıcı oje uygulanır ve yine lamba yardımı ile hızla kurutulur. Son olarak ise parlak ya da simli bir top coatı ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Kalıcı oje çıkarma işleminde ise ojeler törpülenir, pamuklarla asetonla tırnaklar ıslatılır ve bu şekilde 10 dakika bekletilir. Oje soyularak çıkarılır.

Ve Son Olarak Kadınlara Özel Site Bonitam

Bonitam kadın sitesi, işini büyük bir özveri ile sürdürmeye devam ediyor. Biz her konuda kadınlar sitesi olarak, kadınların daha güzel ve bakımlı görünmelerini sağlamak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.