Galatasaray’ın oyuncuyu Türk statüsünde oynaması için girişimleri devam ederken konu Yusuf’un Milli Takım Tercihine de geldi. Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk’un oyuncunun milli takım tercihi ile ilgili topu dönemin Milli Takımlar teknik direktörü Şenol Güneş’e atmasının ardından şimdi de Ümit Milli Takım teknik direktörü eski Trabzonsporlu Tonulay Kafkas’tan yanıt geldi.

Kripto firmasından Trabzonspor'a övgü dolu sözler Kripto firmasından Trabzonspor'a övgü dolu sözler

Galatasaray’ın oyuncunun milli takım olarak Avusturya’ya tercih etmesini kabullenememesi sonrası ortaya çıkan gerilimle ilgili Skorer Tv’ye konuşan Kafkas, Yusuf Demir’in Türk Milli Takımını tercih etmesi için gerekli girişimler yapıldığını söyledi.

Kafkas, "Yusuf ile ilgili özellikle genç milli takımlarda gerekli girişimleri, ben isim de vererek söyleyeyim, Nedim hoca, Güngör hocamız ilgilendik. Biz kendisini davet ettik, elimizde yazılar var.

Bunu konuşurken dikkatli konuşmak lazım. Ben Ümit Milli Takım teknik direktörü olduğum zaman Yusuf Demir, Avusturya Ümit Milli Takımı’nda forma giymişti. Bizim Yusuf Demir'i Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi prosedür gereği.

Yusuf Demir bir tercih yapması gerekiyordu A Milli Takım için. Ya bizi seçecekti ya da Avusturya Milli Takımı’nı. Aralara başka insanlar girip başka şeyler söylediği zaman işin boyutları başka tarafa gidiyor. Okan Buruk benim arkadaşım. Kullandığı kelimeleri bilerek konuşmak lazım bu işlerde bu kadar söyleyeyim.

İleri giderse onun da cevabını ben veririm. Çünkü buradaki genç milli takım hocaları ve biz çok emek sarf ediyoruz ve az imkanlar ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için doğru konuşmak, doğru bilgiler vermek lazım. Ben saygı duyuyorum. Yusuf Demir Avusturya Milli Takımı’nı seçmiş olması onun tercihi ama biz Yusuf Demir ile ilgili gerekli özeni gösterdiğimizi düşünüyorum” dedi.