Ülkemizde farklı meslek grupları kendi proje ve hedeflerini açıklamaya devam ederken, Türkiye’nin en büyük laboratuvar platformu olarak bilinen Tıbbi Laborantlar Topluluğu ülkemiz için hazırladıkları plan ve projeleri 1.Tıbbi Laboratuvar Çalışmaları Online Konferansında açıkladı. 

Sondaj Kuleleri Sondaj İşlemleri Sırasında Ne Yapar? Sondaj Kuleleri Sondaj İşlemleri Sırasında Ne Yapar?

‘DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK LABORATUVARLAR BİZİM ÜLKEMİZDE HAYATA GEÇİRİLMELİDİR’

Tıbbi Laborantlar Topluluğu Başkanı Osman Duru yaptığı konuşmada ‘Cumhuriyetimizin 100.yılında, 10 bin atama talep ediyoruz. Biz diyoruz ki şehir hastanelerimizin sayısı artmalı ve bu hastanelerin laboratuvarları yüksek teknoloji kapsamında etkin ve en geniş donanıma sahip olmalıdır, dünyaya örnek olacak büyük laboratuvarlar bizim ülkemizde hayata geçirilmelidir’ açıklamasında bulundu.

‘BİZ ÜLKEMİZE İNANIYORUZ VE GÜVENİYORUZ’

Osman Duru’nun konferans etkinliği kapsamında yaptığı açıklama;

‘Türkiye Yüzyılı vizyonuyla laboratuvar alanında ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek, özel bir konferans etkinliği gerçekleştirdik. Bizim ülkemizin laboratuvarları yüksek teknoloji kapsamında etkin ve en geniş donanıma sahip olmalı, en büyük bilimsel ve tıbbi çalışmaların yapıldığı dünyaya örnek olacak laboratuvarlar bizim ülkemizde hayata geçirilmelidir. Bu ülkenin gençleri geniş ufku ve genç bakışıyla daha müreffeh, daha güçlü, daha saygın bir gelecek inşa etmek  için hazırdır’