Geçen sezon Trabzonspor’da kiralık olarak forma giyen ve gösterdiği performansla dikkat çeken Nijeryalı golcü, Southampton’a hayal kırıklığı yaşatabilir.

İngiliz kulübü, Onuachu’dan yüksek bonservis beklentisi içerisindeydi ancak beklediği teklif henüz gelmedi.

Onuachu'nun Performansı ve Trabzonspor'un İlgisi

Trabzonspor’da kiralık olarak oynadığı dönemde 17 gol atan ve takımın en önemli isimlerinden biri haline gelen Paul Onuachu, sözleşmesi bitince Southampton’a geri dönmüştü. 

Bordo-mavili ekip, 2.01'lik dev golcüyü yeniden kadrosuna katmak için harekete geçti. Ancak Southampton’un yüksek bonservis talebi, bu transferin gerçekleşme ihtimalini zora sokmuştu.

Onuachu'dan Trabzonspor'a Yeşil Işık

Hem oyuncunun Trabzonspor'da oynamak istediğini kulübüne bildirmesi hem de yüksek bonservis beklentisini içeren tekliflerin gelmemesi sonrasında, Trabzonspor yönetimi bir kez daha devreye girdi.

Trabzonspor'un yeni transferi Denis Dragus kimdir? Trabzonspor'un yeni transferi Denis Dragus kimdir?

Yeni Teklif Masada

Trabzonspor, Onuachu için yeni bir teklif sundu. Son teklif, 2.5 milyon Euro kiralama bedeli ve İngiliz ekibi Southampton’ın sahiplerinin yüzde 70'ini elinde bulundurduğu Göztepe'ye bir oyuncu verilmesini içeriyor. Ayrıca, sözleşmeye zorunlu satın alma opsiyonunun da eklenmesi gündeme geldi. Bu teklifin kabul edilip edilmeyeceği merakla bekleniyor.

Editör: Serkan Kılınç