Southampton’a yapılan kiralama teklifini revize eden Trabzon ekibi, zorunlu satın alma opsiyonu ve oyuncu takası gibi farklı formülleri devreye soktu. Trabzonspor'un en büyük avantajı ise Nijeryalı golcünün takımda kalma isteği.

Paul Onuachu, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla adeta göz doldurdu. 21 lig maçında 15 gol atan ve 4 asist yapan Onuachu, Türkiye Kupası’nda ise 4 maçta 2 gol kaydetti. 2.01’lik dev forveti kadroda tutmak isteyen Trabzonspor, tüm kozlarını oynuyor. Kulüp Başkanı Ertuğrul Doğan, Trabzonspor’da mutlu olan ve şehre alışan Onuachu’yla devam etmek istediklerini belirtti.

Anthony Nwakaeme Trabzonspor’dan ne kadar kazanacak? Anthony Nwakaeme Trabzonspor’dan ne kadar kazanacak?

Southampton, daha önce sunulan kiralama tekliflerine olumsuz yanıt verdi. Ancak Trabzonspor, teklifi güncelleyerek zorunlu satın alma opsiyonu ve takasta oyuncu verme gibi farklı seçenekleri masaya koydu. Daha önce Orsic transferinde Southampton’dan Göztepe’ye Taha Altıkardeş’i veren Trabzonspor, bu kez de benzer bir yöntemle bazı oyuncuları takasta önermeyi planlıyor.

Paul Onuachu’nun Trabzonspor’da kalma isteği, görüşmelerde kulübün elini güçlendiren en önemli faktörlerden biri. Nijeryalı golcü, bu talebini Southampton yönetimine de iletti. Ayrıca, Onuachu’nun mevcut maaşının artırılması talebi de gündemde. Bu sezon 1 milyon 750 bin Euro maaş alan yıldız futbolcunun, yeni sözleşmede daha yüksek bir ücret talep ettiği öğrenildi. Başkan Ertuğrul Doğan, forvet transferinde önceliği Onuachu’ya verirken, bu transferi bitirmek için tüm imkanları seferber etmiş durumda.

Editör: Tayfun Çöpcü