61SAAT SPOR SERVİSİ

Trabzonspor'da tartışılan isme müjde! Milli takımdan davet aldı Trabzonspor'da tartışılan isme müjde! Milli takımdan davet aldı

Trabzonspor, sahasında Kayserispor ile karşı karşıya geliyor.

Bordo Mavililer'de Teknik Direktör Orhan Ak, Kayserispor maçı öncesinde konuştu.

Orhan Ak, şu ifadeleri kullandı: 
“Çok saygı duyduğumuz bir rakiple oynayacağız. Özelilkle, tranfser yasağı olmasına rağmen Çağdaş hocayla ligde ve kupada çok ciddi performans sergilediler. Takım dayanışması, oyun felsefesi çok net belli. Bunun içinde dinamizmi yüksek olan takım. Bizde rakibimize iyi çalıştık. 11 tane milli takım oyuncusu yokken, bizim için fırsat oldu o aradaki süreç. 
Maç süresi almayan, sakatlığı olan, uzun zamandır takım antrenmanı yapmayan oyuncularımızla, hafta sonu oynadığımız hazırlık maçıyla hem fiziksel hem de taktiksel olarak oyuncu kadrosu ile iyi bir süreç geçirdik. 
Belirsizlik ortadan kalkınca herkesin motivasyonu daha iyi oldu. 
Milli maçlar arasında Gbamin’in geç gelmesi, Bakasetas’ın hasta olması, bugün de bizimle olmak istedi. Ben de kulübede olmasını istedim. Rakibi analiz ederek maça hazırlandık. Bu maçı kazanmamız lazım. Trabzonspor yarışır..  Bu sene ligdeki sıralamaya baktığımızda şampiyonluktan uzak dursak da Avrupa’da olmalıyız. 
Bunun da 2 yolu var, lig sıralamasında 3.’lük diğeri de açık ve net hedefimiz olan Türkiye Kupası.. 
Camianın taraftarın beklentisini biliyoruz. Bu süreçte bize güvenerek, yeni yönetimimizin gösterdiği güvenle Adana Demirspor ile başlayan hikayemizi bu maçta devam ettirmek istiyoruz. 
Yeni ekip kurduk. Ben ekibime, oyuncularıma güveniyorum. 
Bu bizim için büyük fırsat, büyük adım. 
Ben oyuncuları yakından tanıyorum. 2,5 senedir belli kısmıyla burada beraberdik. 
Buraların dinamizmini yoğun biliyorum. 
Bende konforlu bir alanda çıkıp, daha zor, meşakkatli, uyku saatlerinin bile değiştiği, daha zor bir serüvene başlıyorum.”