Orsic, yaşadığı sakatlıktan iyileşme sürecine dair birçok bilinmeyeni açıkladı. 31 yaşındaki sol kanat oyuncusu, geleceğine dair önemli ipuçları verdi.

Her sene Trabzonspor'a yazılıyordu! Defter kapandı... Her sene Trabzonspor'a yazılıyordu! Defter kapandı...

Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon büyük umutlarla kadrosuna kattığı Orsic, yaşadığı sakatlık sonrası sezonun büyük bir bölümünü kaçırmış ve bordo mavililer yıldız isminden yararlanamamıştı. Trabzonspor’un yapacağı hazırlık kampında yer alması beklenen Hırvat yıldız, sakatlık sürecinde transfer teklifi aldığını açıkladı.

Orsic'in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Yüzde yüz hazırım

"Nihayet %100 sağlıklıyım ve hazırlıkların başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum. Yeni zaferlere doğru yola çıkıyorum. Şu an gerçekten iyiyim, ameliyatın üzerinden epey zaman geçti, geçen sezon birkaç maçta oynadım. Her şey yolunda. Tüm hazırlıkları tamamlayıp, hazırlık maçlarında daha fazla dakika alarak futbolu hissetmeyi dört gözle bekliyorum."

Geçen yaz Trabzonspor'un Kranj'daki hazırlık kampında sakatlanan Orsic'in ön çapraz bağları koptu ve geri dönüşü uzun sürdü. Sezonun son bölümünde forma şansı bulan yıldız isim, sekiz maçta oynadı ancak sadece 64 dakika süre aldı.

Slovenya'daki talihsiz günü anlatan Orsic şunları söyledi:

"Sabah spor salonuna geldiğimde, her şeyin en kötüsünün geçtiğini düşündüm. Hiçbir yerim ağrımıyordu, hazırlıkların büyük kısmını tamamlamıştık, her şey olağandı. Spor salonundaydım ve antrenmana hazır olmak için esneme hareketleri yapıyordum. Derinlemesine bir top aldım ve dönmek istedim, takım arkadaşım bana basma ayağımdan vurdu ve parmak çıtlatma sesi gibi bir ses duydum. Bunun tam olarak ne olduğunu bilmiyordum, başka bir şey olmasını umuyordum ama inanılmaz bir acı hissettim. Tam olarak neremin ağrıdığını bilmiyordum, sadece bütün dizimi hissettim, özellikle ilk 30 saniye. Manyetik rezonans için Zagreb'e gittim, hatta biraz ağrım olmasına rağmen yürüyordum. Manyetikten çıktığımda, bana kopmuş dediler. Ben de kendi kendime: 'Beni kandırmayın, lütfen!' dedim. Sonra gerçek beni vurdu ve uzun süre sahalardan uzak kalacağımı anladım."

Bir gün geri dönmeyi umuyorum

"Union? Hiçbir şey somut değildi, menajerim bile bunun mümkün olup olmadığını sordu. Bunlar Türk medyasının abartmalarıydı. Dinamo konusunda, Avrupa Şampiyonası için formumu geri kazanmak amacıyla altı aylık kiralama teklifi vardı, ama Trabzonspor kabul etmedi, burada iyileşmeye devam etmemi istedi. Dinamo taraftarlarına teşekkür ederim, her zaman benim yanımda oldular. Dinamo'da oynamak iş değil, zevkti. Bir gün geri dönmeyi umuyorum, nasıl olacağını göreceğiz."

Kaynak: Podcast Incubator