Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Laf değil eser üretiyoruz Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Laf değil eser üretiyoruz

61SAAT HABER SERVİSİ

Ortahisar Belediye Meclisinde konuşan Dayı, “Esnafa mağduriyet yapmak birilerine keyif mi veriyor? Mahallemizde bunu 2,5 yıldan beri yaşıyoruz. 
Ben şunu merak ediyorum: TİSKİ’de teknik adam konumunda, bu işler için personel mi yok? 
adama verilmiş ihale, adam isteği gibi kırıyor, döküyor, yapıyor, yapmıyor ki ben bir anlam veremiyorum. Bu kadar plansız, denetimsiz, kontrolsüz iş takibi… 
Bu adam ne yapıyor… 
Beşirli’de her gün bir yerde sıkıntı oluyor. Her gün mahallede bir sıkıntı yaşıyoruz. TİSKİ ile alakalı.. Gına geldi derler ya, bunu yaşıyoruz. Yeter artık diyoruz. Bu kadar zulüm olmaz… 
Gerçekten çok rahatsızım. Ben bunu devam ettiği müddetçe dile getireceğim. 
Bu konu çok önemli… Niye bu işler takip edilmiyor, denetlenmiyor. Çıkılsın, yetkili bir ağız açıklama yapsın. Gelsin TİSKİ’nin genel müdürü kamuoyuna bir bilgi versin” dedi. 

GENÇ: İPE UN SEREN ANLAYIŞA SAHİP DEĞİLİM

Başkan Genç ise, Dayı’dan konuşmasının uzun sürmesi sonrası diğer meclis üyelerinin de süresinden aldığını ifade ederek konuyu toparlamasını istedi. 
Bunun üzerine Dayı’nın konunun geçiştirildiği söylemine Genç, “Ben ipe un seren bir anlayışa, sahip değilim. Her toplantıda bu konuyu gündem yapıyorsunuz. Saygı duyuyorum. Ben nasıl seçilmişsem siz de seçilmişsiniz. Buna saygı duyuyorum. Her toplantıda büyükşehirde de gündem geliyor. Ben size spesifik cevap veremeyeceğim için, meramınızı da anladığım için diğer konular varsa onlara devam edelim” dedi. 

DAYI: BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

Bunun üzerine Dayı, “Bunaldık yorulduk.. Ben 50 yaşında oldum, böyle bir şey görmedim. Tamam Büyükşehirin sorumluluğunda olabilir ama Ortahisar sınırlarında. Büyükşehir’de elbette dile getirilmesi lazım. Bizim de bu konuyu burada dile getirmemiz lazım” dedi.