Başkan Genç, Soğuksu Mahallesi’ndeki yeni park yapım çalışmasını Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş,  Etüd Proje Müdürü Mustafa Karslı, Park ve Bahçeler Müdürü Muhammet Közen, Soğuksu Mahallesi Muhtarı Bekir Aktürk ile birlikte yerinde inceledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, parkları ve yeşil alanları, modern kent yaşamının olmazsa olmazı olarak gördüklerini vurgulayarak,“Kent yaşamından bunalan vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin park ihtiyacını karşılamak için tabiri caizse boş bulduğumuz her alana park yapıyoruz ya da bu alanları yeşillendiriyoruz.” dedi.

MEVCUT PARKLAR YENİLENİYOR

Ortahisar Belediyesi sadece 2023 yılında 6 adet yeni park yaparken, 23 adet mahalle parkında da yenileme ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, Pelitli ve Akyazı mahallelerinde birer adet meyve bahçesi yapılıyor. Pelitli Mahallesi Sera Sokak’ta ise küçük ölçekli bir adet kent ormanı oluşturulması planlanıyor.

SOĞUKSU PARK

Soğuksu Mahallesi’ndeki parkın toplamda 1740 metrekare olduğunu, bunun 1120 metrekaresinin park alanı, 620 metrekaresinin de yeşil alan olarak projelendirildiğini ifade eden Genç, “Alanımızın içerisinde 1 adet 245 metrekare çocuk oyun alanı, 2 adet çatılı piknik masası, oturma alanları ve 8x15 metre ölçülerinde 1 adet çok amaçlı saha bulunuyor.” Açıklamalarında bulundu.