Maçın ardından konuyu araştırmayan ve hakem yorumlarını da dinlemeyen Akınal, hala Trabzonspor’un Gaziantep FK. Karşısında kazandığı penaltı pozisyonu ile ilgili açıklama yaptı... 

Kurallarda açık yazılı olduğu halde, Trabzonspor’un kazandığı penaltıyla ilgili konuşan Akınal, 

"Rakibimize verilen penaltıda, oyuncumuzun ayağından seken topa penaltı kararı verilirken aynı pozisyonun üstelik ayağından sekmeden doğrudan ele çarptığı pozisyonda penaltı kararı verilmiyor. Hadi diyelim hakem Mete Kalkavan bunu göremedi, peki ya VAR sistemi ne yapıyordu? Konu Trabzonspor olunca hemen uyarı gelirken, biz olduğumuzda neden görmezden gelindi?” İfadelerini kullandı.

Ancak Akınal, yaptığı açıklamada Trezeguet’in eline çarptığı iddia edilen pozisyonda ellerinin kapalı olduğunu görmemesi veya görmemek istemesi dikkat çekiyor.

Akınal, Trabzonspor’un 2. Golünde eleştirisinde ise kendi oyuncusunun Gomez’i itmesine de hiç vurgu yapmaması olaya sadece kendince bakış açısı ortaya koyduğunu da gösteriyor.

Trabzonspor maçı sonrası hakem kararlarını konuşmanın kendilerini ayrıca üzdüğünü aktaran Akınal, Trabzonspor Kulübüne saygı duyduklarını kaydetti.

Bordo-mavili kulübün hakem yardımına ihtiyacı olmadığını anlatan Akınal, "Bu yaşadıklarımız, gördüklerimiz bir kez daha hakem hatalarının, futbolun önüne geçmesine neden oluyor. Elbette federasyonumuz tarafından bu kara geceyi yaşamamıza neden olanlar hakkında gerekli raporlar hazırlanacaktır. Bunu her fırsatta dile getirmeye ısrarla devam edeceğiz. Bizler ayrıcalık beklemiyoruz. Adil bir futbol ortamı istiyoruz." görüşlerine yer verdi.