Trabzon Çarşı Mahallesi Kahramanmaraş Caddesi’nde 18 Ağustos Cuma günü saat 14:00 gibi açılışı yapılacak olan mağazada Peynirci Baba’nın kendi üretimleri zeytin, zeytin ürünleri, peynir ve çeşitleri, süt ürünleri, salça, kaymak, yöresel peynir çeşitlerinin yanı sıra  her marka kahvaltılık ürünler yer alacak. Kahvaltılık marketler zinciri Peynirci Baba’nın İstanbul, Bursa Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Balıkesir, gibi illerde 149 şubesi bulunuyor. Firmanın  bu şubelerinin yanı sıra  Azerbaycan’da da 12 mağazası bulunuyor. Peynirci Baba, kendi fabrikalarında ürettiği ürünler başta olmak üzere Anadolu’nun kendine özgü yöresel kahvaltılık ürünlerini tek çatı altında toplayarak çok leziz ve kaliteli kahvaltılık ürünleri müşterileriyle buluşturuyor. Anadolu’nun en ücra köşelerinden unutulmaya yüz tutan onlarca peynir çeşidinin yanı sıra, Türkiye’de zeytin yetişen her bölgenin ürünlerini mağazalarının raflarında bulundurmaya gayret eden Peynirci Baba, kaliteli ürünleri ekonomik fiyatlarla tüketicilere sunuyor.

peynir2

MEMLEKETİME PEYNİRCİ BABA ÇOK YAKIŞACAK 

Yöre Group Yönetim Kurulu Başkanı, hemşehrimiz Ali Keskin, Trabzon’da 18 Ağustos tarihinde açılışını yapacakları 150.Şubeleri için şimdiden heyecanlı olduklarını belirtirken,” Afişte de gördüğünüz gibi ‘Trabzon’um Sana Geldik...” mottosu ile memleketimize geldik. Bugüne kadar Türkiye’de ve Azerbaycan’da yüzlerce Peynirci Baba mağazası açtık. Hiç bu kadar heyecanım olmamıştı. Doğup büyüdüğüm topraklarda olmak, halkımıza Peynirci Baba lezzetlerini tattırmak ban ayrı bir gurur ve mutluluk veriyor. 30 yıl önce gurbete çıktığım bu topraklara 30 yıl sonra dünyaca ünlü markamızla dönüyoruz. Eminim tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da Peynirci Baba’yı çok sevecek. Memleketimize Peynirci Baba çok yakışacak.” dedi.  

Trabzon BTP’de Sürpriz Adaylar Konuşuluyor  Trabzon BTP’de Sürpriz Adaylar Konuşuluyor 

peynir
PEYNİRCİ BABA KİMDİR?

Yöre Group şirketlerinden olan Peynirci Baba, sahipleri Trabzon’lu bir aile olup Ali Keskin liderliğinde Kocaeli Gebze’de 1996 yılında kuruldu. Markanın kurucusu Ali Keskin 1969 Trabzon doğumlu olup 1985 yılında İstanbul’a  gurbete çıktı. Gurbette farklı iş deneyimlerinden sonra 1996 yılında ilk işi olan Peynirci Baba Yöresel Kahvaltılık Ürünler  mağazasını kurdu. Keskin, Peynirci Baba’yı 2000’li yılların başında aile şirketi haline getirdi. Daha sonraki yıllarda farklı iş kollarını geliştirip guruba   ekleyerek üretimden ihracata, tekstilden inşaata kadar kendi alanlarında şirketlerle Yöre Şirketler Gurubu’nu oluşturdu. Bursa Gemlik’de, Manisa Akhisar’da zeytin ve konserve fabrikaları, Çanakkale  ve Kocaeli İzmit’te süt ve süt ürünleri tesisleri kurarak ürettiği ürünleri kendi mağazaları başta olmak üzere  Türkiye’de 81 ilde bayilikler kurarak seçkin marketler aracılığı ile müşterileriyle buluşturdu. Peynirci Baba ürettiği bu  ürünleri başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Körfez ülkeleri, Orta Asya ülkeleri, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ülkeleri olmak üzere 68 ülkeye ihraç etmektedir. Peynirci Baba’nın bu ihracatlarının dışında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da 12 şubesi bulunmakta olup buradaki şube sayısını arttırmayı planlamaktadır. 2010 yıllarına gelindiğinde Yöre Şirketler Grubu olarak yapılanmaya giren gurubun bünyesinde 11 şirket bulunuyor. Yöre Group halen 2000 kişiye istihdam sağlamaktadır. 
Yöre Group; bünyesinde Yöre, Sosero, Peyşah, Doyca, Yeşil Akçaabat, Zeyşah, Ulubahçe gibi onlarca çeşit ürün ve markayı sahip bir kuruluştur.

peynir4