GENEL BAŞKAN TRABZON'A GELİYOR!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener cuma günü TBMM Grup Başkanvekili Koray Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kuleyn ve Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın ile birlikte Trabzon’a gelecek.
Akşener cuma günü Genel Merkez’deki Trabzonlu kurmayları ile yapacağı ziyarette Belediye Başkan aday adaylarını açıklayacağı öğrenildi.

31 Mart Yerel Seçimlerine 3 aylık bir süre kalmışken, Trabzon’da hangi partinin kimi aday göstereceği şimdiden merak konusu…

Ancak bu noktada Akşener’in Trabzon’a yapacağı ziyaret Pazartesi CHP ile yapılacak görüşmeye göre de şekillenecek. Çünkü CHP ile yapılacak görüşmede ittifak kararı çıkarsa, ortak adaylar da tanıtılabilir veya adaylık konusunda açıklama da yapılmayabilir…

1683741851573-akso

MUHALEFET ORTAHİSAR'A KİLİTLENMİŞ DURUMDA

Trabzon'da özellikle Ortahisar Belediyesi için CHP'nin umudu çok yüksek.

Fakat İYİ Parti'nin Türkiye genelinde kendi adaylarını açıklaması ittifaka kapıları kapatması CHP'nin Ortahisar'da işini zorlaştıracak gibi.

Ayhan Pala'nın İYİ Parti Ortahisar'dan Belediye Başkan adayı olacağı netleşmiş durumda.

CHP'de ise Ahmet Kaya'nın Ortahisar adaylığı net gibi duruyor.

Pazartesi günü İYİ Parti Genel Merkezinde CHP ile ittifak değil de iş birliği olur mu durumu son kez konuşulup karara bağlanacak.
İş birliği yapılacak iller ve ilçeler masaya yatırılacak ve Ortahisar da bu toplantıda gündeme gelecekmiş.

Eğer işbirliği olur ise İYİ Parti Ortahisar'da aday çıkarmayacak, CHP'de Büyükşehir'de İYİ Parti'yi destekleyecek.

Trabzon'da muhalefetin büyükşehirden çok umudu yok gibi.

Anketlerde Ak Parti'nin Zorluoğlu ile yüzde 70'lere varan bir oy oranını yakaladığı konuşuluyor.

Bu arada bir önceki yerel seçimin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Trabzon eski milletvekili Hüseyin Örs de şehirde ziyaretlerini sürdürüyor.

Örs'ün ismi büyükşehirde ittifakın adayı olarak çok konuşuldu fakat kendisine bu yönde bir teklif gitmediği de gelen bilgiler arasında.
Örs şehirde partili partisiz herkes tarafından sevilen bir isim ve duruşu ve tutumu bu yönde çok önemli.

23232

İMAMOĞLU TRABZONLU İLE YARIŞACAK

Yerel seçim yaklaşırken adaylar konusunda da arayışlar devam ediyor. Tabi en çok merak edilen şehir ise şüphesiz Trabzonlu Belediye Başkanına sahip olan İstanbul… Mevcut başkan İmamoğlu yeniden başkan adayı olarak görülüyor. 

Peki AK Parti’nin adayı kim olacak? İktidar tarafından yoğun bir anket çalışması ve hangi adayla kazanırız çalışması devam ediyor. Murat Kurum ve Adil Karaismailoğlu İstanbul için öne çıkan isimler. AK Parti genel merkezinde “Karadenizli aday haricinde kazanamayız” söylentileri devam ediyor. Bu sebeple Selçuk Bayraktar ismi de öne çıkan isimlerden bir tanesi. 

Selçuk Bayraktar her kesim tarafından sevilen bir isim. 

Bu sebeple İstanbul’da rakiplerinden önde. İmamoğlu’nun da en çok merakla beklediği ve olursa kaybedebiliriz dediği isimlerden bir tanesi Selçuk Bayraktar. Edindiğimiz bilgilere göre de Bayraktar İstanbul’da Ak Parti’nin adayı olacak. 

Bayraktar’ın İmamoğlu’nun en çok korktuğu adaylar arasında olduğunu belirtelim. 

1565417452926-ekrem-imamoglu-selcuk-bayraktar

GÖZLER BAŞKAN DOĞAN’DA

Trabzonspor bugün olağan genel kurul düzenleyecek akşamın da maç var. Genel kurul için Başkan Doğan’ın özel bir hazırlık yaptığını öğrendik.

Özellikle mali konularla ilgili geniş bir açıklama yapacak. Kulübün son durumu gelir gider dengesi, bakanlıklarla yapılan görüşmelerden çıkan sonuçlar, projelerin son durumları vb birçok konuyu gündeme taşıyacak.

Ayrıca Başkan Doğan’ın gündeme dair özellikle hakem camiasında yaşananlarla ilgili de konuşma yapacağı dillendiriliyor.

Tüm yöneticilerin bugün Trabzon’da olması vs genel kurula geniş katılım sağlanması bekleniyor.

aa-20230927-32251825-32251816-trabzonspor_kulubunde_tuzuk_tadil_genel_kurulu_yapildi_1024x700

MENDY YOKSA O VAR

Trabzonspor’un yeni transferi Batista Mendy geldiği günden beri başını kartlardan alamıyor. Daha önce yine cezalı duruma düşen Mendy bugün oynanacak olan maçta görev alamayacak.
Yerine ise Berat Özdemir geçiyor.

Gelirken herkesin tartıştığı ancak formayı giymesiyle beraber yeniden doğan milli formayı sırtına geçiren Berat süre alamamış ve moral bozukluğuyla geri dönmüştü.

Mendy yokluğunda yine takımın en önemli figürü olacak.  

Berat takımın içerisinde arkadaşlık ve enerji seviyesini yükselten bir isim olarak öne çıkıyor. Vereceği performansa göre belki de uzun seneler takımda kalabilir. Burada konu tamamen Abdullah Avcı da bitecek.

trabzonsporda-berat-ve-mendy-tamam-iste-siradaki-transfer-666

EN GENÇ ADAY OLDU

Yerel seçimler yaklaşırken başkanların yanı sıra meclis üyeleri de merak ediliyor. Meclis üyesi olmak isteyenler başvurularını gerçekleştirdi. En genç meclis üyesi adayı başvuru da gençlik kollarından geldi. AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulu Üyesi olan Mustafa Bayburt meclis üyeliği için başvuru dosyasını Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’ye teslim etti.

Bayburt sosyal medya hesabından, “AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulu Üyesi ve Mimar olarak memleketim için daha faydalı ve şehrimize katma değer sağlayacak hizmetlere doğrudan ve dolaylı katılım göstermek adına Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurumu ilçe Başkanlığımıza yapmış bulunmaktayım. Yapılan başvurular arasında en genç aday adayı olarak çıkmış olduğum bu heyecanlı ve önemli yolculukta desteklerini esirgemeyen İl Başkanımız Sezgin Mumcu'ya, İl Gençlik Kolları Başkanımız Mahmut Çavuş'a, İlçe Başkanımız Selahaddin Çebi'ye, teşkilat mensuplarımıza, aileme ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı eylesin..” notujnu paylaştı.

Ekran Resmi 2023-12-03 08.11.44