CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN EN KALABALIK…

Trabzon dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon mitingi, meydandaki kalabalık ve kalabalığın coşkusu, bugüne kadar yapılan mitingler arasında  en kalabalığı en coşkulusu denilebilir. Benzeri bir mitingi daha 2015’te yaşamıştık.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da Ak Parti’nin oy kaybedeceği yönündeki algı dünkü mitingin kalabalığı ve heyecanı ile ortadan kalkmış oldu. Dünkü mitingi yorumlamasını istediğimiz Ak Parti’nin derin isimleri ‘Biz bile böyle bir coşku ve kalabalık beklemiyorduk. Ak Parti’nin 2’ye düşeceğini söyleyenlere 5 alabileceğini gösteren bir miting oldu ifadelerini kullandılar.
Bizim gözlemlerimize göre de Ak Parti dünkü mitingi ile mevcut milletvekili sayısını koruyacağını herkese göstermiş oldu.

Emniyet kayıtlarına göre 60 bini aşkın vatandaşın katıldığı mitingi iyi gözlemleyenler meydandan taşan kalabalığın Kahramanmaraş Caddesi’nde Zorlu Grand önüne kadar uzandığını ve aynı durumun 2015 seçimlerinde Trabzon’un 5 milletvekili çıkardığı dönemde yaşandığını ifade ettiler.

FvN8l3QXsBw23-X

ÖZELLİKLE TEK TEK TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize programının ardından Trabzon’a geldi fakat Trabzon’u bekletmedi, tam alan dolmuştu o heyecanla sahneye çıktı. Alana baktığında gördüğü sahne kendisini oldukça duygulandırdı. Eşi Emin Erdoğan’ın elini tutarak ‘İşte her geldiğimde kalbimi bıraktığım yer burası, Trabzon’ dedi.

Bu kez çok daha duygusaldı Erdoğan. Konuşmasının başında halsiz ve bitkin bir hali varmış gibiydi fakat konuştukça açıldı, açıldıkça coştu ve tam 1 saat sahnede kalarak adeta Trabzon’a doyamadığını hissettirmiş oldu. Mitingin sonunda da Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’yu yanına çağırarak şahsında mitingde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletmesini söyledi. Trabzon’u çok coşkulu ve heyecanlı gördüğünü ifade eden Erdoğan 5 milletvekilini rahat alırsınız ama seçim gecesine kadar durmayın talimatını verdi. Kusursuz ve yoğun katılımlı organizasyonda tarihi bir güne daha imza atan Ak Parti’nin miting komitesinde kimler var ise gerçekten taktiri ve teşekkürü hak etti.

Politik Güğüm - 4 Haziran 2023 Politik Güğüm - 4 Haziran 2023

FvNThwyXsAIytGO

ÇEBİ ÇOK ÖFKELENDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon mitingi öncesi bazı kendini bilmezlerin yaptığı çirkin davranışı kınadı.

Çebi Erdoğan’ı karşılamak için yapılan çalışmaların sabote edildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı.

Miting günü afişlerimize  katlanamadılar

Demokrasi anlayışları bu

Mitinglerin ayrı bir özelliği vardır

Liderimiz için hazırlık yaptığımız özel günlerden bir gün .Her siyasi parti için miting günleri daha farklıdır süsleme pankart afiş yoğunluğu daha fazla olmaktadır.

Dünya liderini karşılamak için yapmış olduğumuz hazırlıkları sabote etmek yakışmamıştır .Bu yapılanları şiddetle kınıyorum

Saldırı, şiddet ,gerginlik sizin siyasetinizin  ana temelini oluşturmaktadır..

Bu şehirde sizde miting yaptınız

Bir tane kesilen pankart  oldu mu?

Dev projeler ile müjdelenen şehirde Zigana tüneli güney çevre yolu yerine  eşek heykelleri için pankart açılmış olsa idi dokunmazdınız

Liderimizi en güzel şekilde karşılamak adına yapılan çalışmaları  emekleri yok etmek sandıkta umudunu olmayan insanların işidir .

14 Mayıs’ta net bir şekilde cevabını alacaksınız

Sizin mitingde olduğu gibi meydanda dar ağacı ip pankartı asmayacağız. Bizim dar ağacımız sandıktır demokrasidir. Darbelerin partisi idamlarını partisi olduğunuzu biz biliyoruz dar ağacı ip asmakla gençlere de hatırlatmak istediniz anladık. Biz demokrasiden seçimden sandıktan yanayız . 14 Mayıs’ta sandığı size dar edeceğiz .

Öte yandan CHP’liler de milletvekili bazında, kendi seçim pankartlarının asılı olduğu yerlerinden söküldüğü yönünde serzenişleri oldu.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 05.42.39

TRABZON 4-1-1 Mİ KALIR

Trabzon’da herkesin aklındaki en önemli soru hangi partinin kaç milletvekili çıkaracağı. 
Dün Ak Parti Mitingindeki kalabalık ve heyecanı yorumlayan partili partisiz vatandaşlar mevcut 4 milletvekilinde bir kayıp olmayacağı kanaatine vardı. Tabi ki bunu sandık belirler. 
Kimini göre 3’e düşer kimine göre 5’e çıkar. 

Fakat görünen bir gerçek var ki muhalefet sahada yeterli heyecanı yakalayamıyor. 

Geçen seçimin ikinci partisi CHP’de 1. Sıra adayı Sibel Suiçmez’in performansı 1 olsun bizim olsun görünümünde. 2. İçin gereken mücadele verilmiyor gibi. Ahmet Kaya’nın performansı sahada çok iyi olsa da 1. Sıranın Baro kontenjanından gelmesinin ve CHP’nin kemik oyları rahatlığı nedeniyle seçime asılmayışı CHP’yi 2. Vekillikte zora sokacak gibi. 

Geri kalan 1 milletvekilliğinin geçen seçimin en çok oy alan partisi MHP’ye mi yoksa MHP Ak Parti ve CHP’den aldığı oylarla meclise 1 vekil gönderin İYİ Parti’ye mi gideceği kestirilemiyor. MHP 1 milletvekili çıkaracağına kesin gözüyle bakarken İYİ Parti isi 2. vekili garanti görüyor. 

Görünen o ki 4-1-1 de MHP İle İYİ parti arasında büyük bir çekişme var.

,Sandık güvenliği nasıl sağlanacak?| Haberler

İŞTE TRABZON'DA SON ANKET

Yayın Danışmanımız Ali Savaş, Ak Parti’nin Trabzon’da Nisan ayının ortasında yaptırdığı anketin sonuçlarına ulaştı.. Bu ankette, son seçimde Ak Parti milletvekilliği kulvarında aldığı oyun altında bir oy alıyor.

İşte sözünü ettiğimiz anketin sonuçları;

Ak Parti; % 56,5

CHP; 19,7

İyi Parti; % 6

MHP; % 5

Millet Partisi; % 3,5

Diğerleri; % 2,1

Kararsızlar; % 17,1

27f05800-6020-e411-a1b0-14feb5cc13c9

TRABZONSPOR'DAN VEFA...

Dün, Trabzonspor’un medya departmanında uzun yıllar görev yapan gazeteci dostumuz, arkadaşımız Alaattin Kazancı’nın Boztepe Osmanlı Camiin’de cenaze töreni vardı. Trabzonspor kurumsal olarak cenazede tam yerini aldı. Rahmetli arkadaşımızın mesai arkadaşları sevenleri, cami avlusunu tıklım tıklım doldurdu.

Herkes tarafından sevilen Alaattin Kazancı’nın mekanı cennet olsun diyoruz.

Bu arada Trabzonspor yönetimi vefasını gösterdi ve arkadaşımız dostumuz rahmetli Alaattin Kazancı’nın okul çağındaki iki evladına, üniversite dönemi de dahil bütün eğitim masraflarını karşılama kararı aldı… Trabzonspor yönetimine ve başkan Ertuğrul Doğan’a teşekkür ediyoruz..

trabzonspor-medya-merkezinde-gorevli-alaattin-kazanci-son-yolculuguna-ugurlandi-1-2ZYYy1jC