KORAY AYDIN’I DA ÇOK ÜZDÜ! 
İyi Parti’nin Ankara Milletvekili Halil Oral, geçmişi kuvvetli bir ülkücüdür ve ülkücü hareket içinde hep, Trabzonlu hemşerimiz Koray Aydın’la hareket etmiştir. Aydın’ın MHP’de başlattığı ilk muhalif hareketinde Oral hep yanında olmuş, Aydın o dönemlerde geldiği Trabzon’da Halil Oral da bulunmuştur. Halil Oral, Bitlis’den MHP Milletvekili seçildiğinde de Koray Aydın’la bir ekip oluşturmuşlardı.

Koray Aydın’ın bakanlığı döneminde de Oral, Aydın’la birlikte hareket etmiş, Koray Aydın’ın yüce divanda yargılanması sürecinde de hep Aydın’ın yanındaki isim olmuştur. Hatta Koray Aydın, yüce mahkemede beraat ettiğinde geldiği Trabzon’da yaptığı basın toplantısında da Halil Oral vardı. İyi Parti’nin kurulma aşamasında da Oral, Koray Aydın’la omuz omuzaydı. İyi Parti’den Ankara milletvekilliğinde de Koray Aydın’la birlikte Başkentten vekil oldu.

Yani böyle kader birliği yapmış iki dosttu. Halil Oral’ın, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak malum o tespiti yapması Koray Aydın’ı da bir hayli üzdü. Hatta, Oral’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’na gidip özür dilemesi ile ilgili hamlesinde de Aydın’ın önerisi belirleyici oldu.

KILIÇDAROĞLU NEREDE, BU İKİLİ ORADA!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özellikle Karadeniz Bölgesinde bir siyasi geziye çıksa, Trabzon’dan iki isim mutlaka Kılıçdaroğlu’nun gözüne girmek için hemen oraya damlıyor..

Bunlardan biri yılların parti emekçisi Nuri Aydın diğeri ise bir önceki dönemin il başkanı Güzide Uzun.. Bu ikili, CHP’nin yaptığı son İstanbul mitingine de katıldı.

Nuri Aydın, Uzun’dan birkaç adım daha önde. Aydın, partinin Ankara’daki etkinlikleri katıldığı gibi TBMM sindeki grup toplantılarına da katılıyor. Güzide Uzun ile Nuri Aydın için parti kulislerinde önümüzdeki seçimlerde milletvekili sıralamasında ilk iki sırayı alacak deniliyor.

AH KEŞKE… 
Fotoğraf, Maraş caddesi; Trabzonspor müzesi aralığı..

Bu aralıktaki taş döşemenin rengi, ana cadde ile uyum içinde ama bir çok kişi,

Müze aralığındaki bu sokağın taşlarının bordo mavi olmasının daha anlamlı duracağı fikrinde. Ama şimdi iş işten geçti mi..?

Bunu bilemiyoruz.

Müze aralığına gören herkes, ah sokak zemini bordo mavi olsaydı diyor.

Müzenin aralığı hakikatten bordo mavi olsaydı, tam anlamlı olacaktı. Kim bilir belki Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu bu doğrultuda bir karar verebilir. İş işten geçmiş olsa bile.

TFF’DE İBRE KİME DÖNDÜ?
Görünen o ki, TFF Başkanlığına Mehmet Büyükekşi’nin seçileceği kesin. Bakmayın siz F.Bahçe başkanı Ali Koç’un yeni TFF yönetimini baskı altına almak için yaptığı açıklamalara.

Bu süreçte, Trabzonspor yönetimi akılcı bir yol izliyor. Gelişmeleri soğuk kanlı izliyor, perde arakasından lobisini yapıyor.

TFF ve kurullarında Trabzonspor kontenjanından kimin olacağı konusunda yönetim çok ketum bir tavır sergiliyor.

Bir ara yönetim kurulu üyesi Zeyyat Kafkas’ın görevinden istifa ederek TFF yönetimine önerilmesi düşünüldü. Bu olasılık hala var.

Son olarak, istanbul’dan Muammer Saka’nın da adı kulislere düştü. Üsküdar Belediyespor Başkanlığı da yapan Saka, Trabzonspor’da da yöneticilik yapmıştı..

TATİLDE BİLE TEKMİL ALIYOR! 
Nihayet, Trabzonspor’un şampiyon teknik adamı Abdullah Avcı, tatile çıktı.

Bir çok  davet, naklen yayın derken doğru dürüst tatile çıkamayan Avcı, yanına eşine de alarak Bodrum’a gitti. Avcı çifti ikinci şampiyonluğun verdiği mutlulukla ikinci baharını yaşıyor.  

Tekne tatiline çıkan Avcı, yatı da kendi kullanıyor, dümene geçiyor. Akdeniz ve Egenin enfes koylarına demirliyor.

Politik Güğüm - 2 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 2 Ağustos 2022

=Ve tabi bu arada aldığımız bilgilere göre de futbolcularını tatilde bile takip ediyor. Futbolcularına iyi dinlenmelerini, beslenmelerine dikkat etmesini isteyen Avcı, 18 Haziran’a kadar tatilini Bodrum’da sürdürecek.

MAYIS DERGİSİNDE İLGİNÇ UYGULAMA! 
Trabzonspor’un Mayıs dergisi basıldı, piyasaya çıktı. Ancak dergi TSClup’larda satışa sunulmadı..

Dergi sadece abonelere gidecek. Mayıs dergisi ile ilgili bu uygulamanın mantığı pek anlaşılmadı.

Oyba daha önceki dergiler, TS Clup’da satışa sunuluyor. Dergiye abone olmayanlarda ulaşabiliyordu..

Mayıs sayısında niye böyle bir uygulama yapıldı, bilinmiyor. Gerekçesi ne o da bilinmiyor.