YOMRA’DAKİ TABAN, İTTİFAKA DESTEK VERDİ

Yomra’da CHP ilçe örgütünün belediye başkan adayı göstermeyerek, İYİ Parti adayı Mustafa Bıyık’ı destekleme kararı alması, CHP’de kriz yaşatmaya devam ediyor.

CHP kendini Trabzon özelinde yerel seçimlere motive etmişken Yomra’da yaşananlar başını bayağı ağrıtmaya başladı.

Yomra’daki durum nedeniyle, Çaykara, Hayrat ve Dernekpazar’ında da benzer kararların alınabileceğine dair kulis bilgileri var.

Vakfıkebir’de de CHP bağımsız adayı destekliyor.

Trabzon CHP’nin gündeminde Yomra krizi varken, Genel Merkezin ne düşündüğüne gözler çevrildi.

Genel Başkan Özgür Özel, DİSK’in genel kurulunda yaptığı konuşmada Yomra taban ittifakına destek verdi.
Özel Yomra ismini vermediği konuşmasında yerel seçimlerde Cumhur ittifakının kazanmaması için her türlü ittifakın yapılması gerektiğini söyledi.

Özel’in DİSK Genel Kurulunda yaptığı konuşmasının ilgili bölümü şöyle;

BİR TRABZONSPOR BAŞARDI, BİR DE…

Söz Yomra’dan açılmışken devam edelim.

Dün gece Yomra’da Voleybol kadınlar 1. Ligine yükselen Bordo Mavi 61 takımının şampiyonluk kutlaması vardı.
Kutlama yerel seçimler arifesine de rastladığından siyasilerin büyük bir katılımı oldu.
Ve belediye başkan adayları aynı masa etrafında toplandı.
Masanın fotoğrafını görenler, “bunu ancak bir Trabzonspor başarırdı şimdi de Bordo Mavi 61 takımı başardı” dedi.

WhatsApp Image 2024-02-09 at 18.54.35

Masadaki Trabzon gücü, takımın sporcularına ve yöneticilerine de büyük moral oldu.

Bu arada, Trabzonspor basket takımını yeniden kurmaya karar vermişti.  
Yönetim bu konuda çalışmaya devam ediyor.
Takımın başlayacağı ligde, tamamen yerli, Trabzon basket alt yapısından sporcularla oluşmasına da karar verildiği öğrenildi.

GENÇ İLE AYDIN’IN UZAY YOLCULUĞU…

AK Parti’nin Büyükşehir ile Ortahisar Belediye Başkan adayları, A.Metin Genç ile Ergin Aydın, son derece ilgi ile karşılanan uzay yolculuğuna dair esprili montaj fotoğrafları sosyal medya bayağı beğeni topladı.

Her iki başkanın espri yeteneği, medya birimlerin yaratıcı yetenekleri ile Genç ve Aydın uzak istasyonunda, Karadeniz’in Trabzon  mutfağının temel gıdaları ile bir uzay istasyonunda bir masadaki görüntüleri, bir çok yorum da aldı. Uzay istasyonundaki masanın menüsünde de;

yomra2-2

Kara Lahana Çorbası, Kuymak, Trabzon Pidesi ve çay vardı.

Uzay kapsülündeki kara lastik ve mısır figürleri de dikkatlerden kaçmadı

Politik Güğüm - 29 Şubat 2024 Politik Güğüm - 29 Şubat 2024

BUSENAZ, FENERBAHÇE’YE Mİ GİDECEK? 

Trabzonspor’dan olaylı bir şekilde ayrılan olimpiyat şampiyonu Busenaz Sürmeneli konusu gündeme bomba gibi oturdu. Hemen hemen tüm Trabzonspor camiası Busenaz’ın ayrılık kararını şaşkınlıkla karşılarken şampiyon boksörün Trabzonspor’un son teklifini beklemeden karar verdiği ve ayrılık mesajı yayınladığı öğrenildi.

Hocası Cahit Süme ile birlikte Trabzonspor’dan maaş alan Busenaz’a yeni bir teklifin olduğu bu teklifin de Fenerbahçe’den geldiği iddia ediliyor.

Yıllarca Trabzonspor çatısı altında forma giyen ve mücadele eden Busenaz Sürmeneli’ye gelen bu teklif Trabzon’da bir anda ana gündem maddesi haline geldi.

Fenerbahçe’nin uzun süredir Busenaz Sürmeneli için girişimlerde bulunduğu bilinirken anlaşma seviyesine geldiği…

Öte yandan Fenerbahçe iddialarını   yönelttiğimiz Busenaz Sürmeneli konu hakkında konuşmak istemedi

Busenaz ile ilgili olarak boks camiasındaki genel kanı, Trabzon’da yeterinde destek görmediği . Bu arada boks camiası,  Dünya ve olimpiyat şampiyonu Busenaz’ın adının şehirde bir biçimi ile yaşatılması yönünde çağrı yapmıştı.  Adına bir belediye otobüs durağı düzenlenen, birkaç salon ve bir tesise   adı verilen Busenaz’ın şehir müzesinde de özel bir yeri olması gerektiği ifade ediliyor.

TİP’İN TRAZON’DA KADROLU ADAYI

HDP’nin eş başkan adayı ile birlikte Trabzon Belediye Başkan adaylarını belirlemesinden sonra  Türkiye İşçi Partisinin Belediye Başkan adayı da belli oldu.

Süleyman Hacıbektaşoğlu aday oldu.
Ve dün basın toplantısını ile adaylığını açıkladı.  

tip kopya
TİP, ne zaman seçim olsa Trabzon’da hep Hacıbektaşoğlu’nu aday gösteriyor.
Süleyman Hacıbektaşoğlu, son milletvekilliği seçimlerine de de partisinin adayı olmuştu. Siyasi kulislerde, Bektaşoğlu için kadrolu aday denmeye başladı.

Bu arada TİP, en azından Trabzon’da yaşayan, Trabzonlu olan birini aday göstermesi de yine destek gördü.

TARAFTARIN ADAYI, “YOKUM” DİYOR…

Trabzonspor’da üst üste alınan başarısız saha sonuçları teknik direktör ve yönetime tepkiler oluşturmaya başladı. Sosyal medya ve tribündeki taraftarlar ‘istifa’ sloganları atsa da çoğunluk taraftarlar ise sakinliğini korumaya ve yönetime destek olunması gerektiği fikrini savunuyor.

Taraftarın sosyal medyada ‘başkan adayı’ olarak nitelendirdiği eski Asbaşkanlardan Nevzat Aydın, mevcut yönetime ciddi destek verdi.

Birçok konuda yönetime eleştiriler de bulunan Aydın, ‘Israrla hatta sinirlenip ağızlarını bozarak Ertuğrul Doğan’ın ve yönetiminin gitmesini dile getirenlerden ricam; bir de camiamızdan bize yakışır, oturup kalkmasını bilen, temsil gücü kuvvetli olan, her sene eksi 70-80M€ yazan kulübe Başkan adayı önerisinde bulunmaları lütfen.

nevzat aydın

Haklısınız çok hatalar yapılmıştır ancak ben sorunun Ertuğrul Başkan’dan çok; kendisine gerekli aklı ve desteği vermekten uzak Yönetim Kurulu’ndan kaynaklandığını düşünüyorum. Gerçi onu da Ertuğrul kurdu sonuçta. Herkes hata yapar.’  Açıklamasını yaptı.

Aydın başkanlık için gelen sorulara da ‘hayır’ yanıtını verdi.