O FOTOĞRAF NEREDE?

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın makam odasında Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu yerden kaldırılması,  krize neden oldu.

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun olayı şehrin siyasi gündemine taşımasından sonra, CHP Ortahisar ilçe başkanı Haluk Batmaz Mumcu’ya cevap verdi.

Ardından bir cevap da konunun muhatabı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’dan geldi. Kaya, fotoğrafı neden kaldırdığını açıkladı.

Gazetecilik refleksi ile bir şeyi merak ettik. Cumhurbaşkanının, Ortahisar Belediye Başkanlık makamındaki fotoğrafı ne oldu? Nereye gitti? 
Belediyenin arşivine mi kaldırıldı?

devir teslim

Dünden bu yana olayı takip ettik ve fotoğrafın nerede olduğunu öğrendik. 
Fotoğrafın kaldırılacağını önceden öğrenen Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Metin Genç, özel kalemindeki bir çalışanının Ortahisar’a gönderdi. 
Partisinin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını aldırdı. Büyükşehir’deki makamına getirtti. Ortahisar’dan kaldırılan o fotoğraf Büyükşehir’de Genç’in makamına asılacak. Makamda Cumhurbaşkanının iki fotoğrafı olacak..

Politik Güğüm - 16 Mayıs 2024 Politik Güğüm - 16 Mayıs 2024

MUSTAFA YAYLALI’YA GÖREV… 

Mustafa Yaylalı AK Parti’nin önceki dönem Ortahisar belediye meclisinde önemli görevleri olan meclis üyesiydi. 
Bu dönem partisi Ortahisar’da seçim kaybedince kontenjan meclis üyesi olarak yeniden göreve seçilemedi. 
AK Parti’de Mustafa Yaylalı ile birlikte, seçilemeyen diğer üç üye ise şu isimlerden oluştu;

yaylalı
Kerim AYKAN
Köksal OFLUOĞLU
Sultan MEMİŞ

Önceki dönem Ortahisar Belediye meclisinde, Başkan Genç’e çok yakın çalışan, belediyenin ses getiren projelerinin fikir babası olan Mustafa Yaylalı’nın artık yeni görevi var. 
Yaylalı, Genç’in danışmanı oldu, göreve başladı. 
Bu arada, AK Parti önceki dönem gençlik kolları il başkanlığı yapan Sefa Küçükali de Büyükşehir makam katı ekibinde yer aldı.

HAYDAR REVİ, NE HAZIRLIYOR?

AK Parti’nin önceki dönem İl Başkanı Haydar Revi’nin Karadeniz Bölgesi koordinatörlüğü görevi devam ediyor.  
Revi daha çok Artvin ile yakından ilgileniyor. 

Yakından ilgilendiği ilçelerden biri de Arhavi. 
Son seçimde Arhavi’de AK Parti, Belediye başkanlığını CHP’den aldı. 

haydar revi

Revi Artvin seçimleri ile ilgili evine kapandı rapor hazırlıyor. 

Peki, sadece Artvin ile mi ilgili. Hayır, Revi, durumdan vazife çıkartarak bir Otahisarlı olarak bu ilçede kaybedilen seçimlerle ilgili de geniş çaplı rapor hazırlıyor.
Revi’ye böyle bir rapor hazırlaması için genel merkezde bir görev verilmedi ama, Revi parti sorumluluğu çerçevesinde böyle bir rapor hazırlayarak kendi arşivinde değerlendirecek. 
Revi, Ak Parti’de derin ve sessiz güç olarak biliniyor.
 

4 GÖZLE BEKLENİYOR! 

Ortahisar’de meydan civarında dertleştiğimiz emekliler ile özellikle Kalkınma Mahallesindeki üniversite öğrencileri bize hemen şu soruyu soruyor…Kent Lokantaları ne zamana kurulacak.. 

kent lokantası

Bu beklentinin tavan yaptığını da gören Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, 6 ay içinde iki kent lokantasının hazır hale geleceğini söyledi. 
Emekliler ile öğrenciler 6 ayın geç olduğu yönünde serzenişleri var. Kaya’nın emekliler ile ilgili bir çalışması da var. 

Şehir merkezinde 1,5 liraya içilecek çayhane yapmak. Bu da Kaya’ya Genel Başkanı Özgür Özel’in  Trabzon mitingindeki vaadiydi. Kaya, çayhane ve iki kent lokantasının konumunu bu alana faaliyet gösteren esnafın mağdur olmaması yönünde, yer seçiminde titiz davranıyor..

İYİ PARTİ KAPALI KUTU! 

Trabzon iyi parti teşkilatı, genel başkanlık seçimlerine doğru tavrını hala netleştirmedi. Yerel yöneticilerden ve milletvekilinden bu süreçte nasıl bir yol izleyeceklerine dair bir açıklamaları yok.
Konu ile ilgili soruları da tam yanıtlamıyorlar. Koray Aydın’ın adaylık açıklamasını önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı ile yapacağından Trabzon teşkilatı bu anı bekliyor de deniyor.

iyi parti-3

Trabzon teşkilatının genel başkan Meral Akşener’e de bağlılığı biliniyor. Türkiye genelinde Akşener’in yeniden aday olması ile ilgili bir çağrı hazırlığı içinde olunduğu biliniyor. Trabzon teşkilatı bu anı mı bekliyor?

TRABZONSPOR’DAN TFF İLE İLGİLİ DOĞRU KARAR

Trabzonspor yönetimi, Fenerbahçe’nin başlattığı TFF’de seçimli olağanüstü genel kurul kararı ile ilgili imza kampanyasına destek vermiyor.  
Bunun nedeninde de haklı gerekçeleri var. 
Zaten seçimli genel kurul yapılacak. 

doğan-13
Bu birinci neden. 
Birinci nedenden daha önemli olan ise niye Fener’in kuyruğuna takılalım. 
Bu işi Fener istiyor, bir an önce de genel kurulun yapılması ile ilgili gündem oluşturuyor. 
Trabzonspor yönetimi TFF’nin ve kurullarının bu yönetiminin aylarca önce istifa etmesi yönünde çağrısı olmuştu. 
O zaman Fener’in TFF ile ilişkileri iyiydi. 

Sessiz kaldı. 
Şimdi gündem oluşturuyor. Yönetimin Fener’in peşine takılmama gerekçesi yerinde ve doğru bir karar.