BAYRAMDAN SONRA SİYASET!

Bayram tatilinden sonra Trabzon özelinde siyasette belirgin bir hareketlilik yaşanacak. Elbette siyasette bayram hareketliliği var. Ancak, partilerde geleceğe yatırım yapmayı planlayanların bayram sonrası sahaya ineceği de kesin. Bayram ziyaretleri, partilerin bayramlaşmaları çerçevesinde, bayram hareketliliği sürerken, özellikle bayram sonrası en çok hareketlilik Ak Parti ile İyi Parti’de olacak gibi.. Bayram sonrası siyasette CHP özellikle Ortahisar örgütündeki canlılıkla Trabzon siyasetine damga vuracak gibi.

Trabzon İlçeleri Nelerdir? Trabzon'un Kaç İlçesi Vardır, Nüfusu Kaçtır? Trabzon Haritası… - Seyahat Haberleri

AK PARTİ, TEŞKİLATLARI DİNLEYECEK!

Politik Güğüm - 4 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 4 Ağustos 2022

Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın özellikle partide geçmişte görev alanlarla buluşması, vefa toplantıları yapması Trabzon özelinde de Ak Parti il başkanlığını harekete geçirmiş durumda.. Bugün ki bayramlaşma ile birlikte, partide kuruluşundan bu yana görev yapmış herkesle ilişki kurulacak, parti ile diyaloglarının sıklaştırılması ile ilgili olarak çalışmalar yapılacak. Bu konuya il başkanı Sezgin Mumcu çok önem veriyor. Yardımcısı Ömer Topaloğlu ile yönetim kurulu üyesi Bayram Öztürk ile Numan Yardım da bu süreçte önemli görevler alacak.. İl özelinde, bir dönem belediye meclis üyelikleri ile il genel meclisi üyelikleri yapanlarla da buluşulacak, dertleşilecek, teşkilat ilişkileri masaya yatırılacak.. Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın yol haritası Trabzon’da eksiksiz ve düzenli bir şekilde hayata geçirilecek.

T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI : Trabzon

CHP KIPIRDAYACAK!

CHP’nin bayram sonrası Trabzon’a özel siyasi hamlesi ile hayatın her alanında olmak. Trabzon’un sokaklarında, caddelerinde, köylerinde siyasi çalışmalar yapmak. Bayram sonrası CHP kadın kolları daha aktif olacak. Daha çok insanla konuşacak. Daha çok insanın elini sıkacak. Daha çok dert dinleyecek.. CHP’nin Trabzon özelindeki en aktif ilçe örgütlerinden biri kuşkusuz Ortahisar.. İlçe başkanı Fatih Suat Oyman bu konudaki başarısı ile dikkat çekiyor. Oyman hayatın her alanında var. Üniversitede mezuniyet töreni var orada. Kurban bayramı süresince kurban satış yerlerini gezdi. Dert dinledi. Muhalif belediyelerin sosyal etkinliklerine bile katılıyor.. Bayram sonrası CHP, il başkanlığı da artık ölü toprağını üzerinden atacak İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu yoğun bir çalışma takvimi yaptı. Tüm teşkilatlara yayılacak bir takvim. Bayram sonrası sahalarda daha yoğun bir CHP göreceğiz.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, TRABZON'DA KONUŞTU

MHP’DEN ANLAMLI MESAJ

MHP il Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, siyasi içeriği derin ve anlamlı bir bayram mesajı yayınladı. Tarım, partisini diri tutmaya çalıştığı gibi istikrarlı bir süreç yürütüyor.. Tarım’ın derin anlam taşıyan bayram mesajı şöyle;
“O PARTİLİ BU PARTİLİ, İdeolojin ya da fikrin ne olursa olsun, bu yaşıma kadar aynı bayrak altında birlikte yaşamak mecburiyetinde olduğumuz, sokağa çıktığımızda selamlaştığımız, bir birimize hal ve hatır sorduğumuz, dostlarımız, arkadaşlarımız, komşularımız, iyi yada kötü günümüzde aynı duyguları taşıyabildiğimiz insanlarımızın ve bu necip milleti oluşturan bütün #TÜRK milletinin Bayramını kutluyorum. Bizim kadar olmasa bile bizim hassasiyetlerimize değer veren tüm insanları saygıyla selâmlıyorum. Çünkü bizim derdimiz sadece #TÜRKİYEDİR…”

MHP Trabzon İl Başkanı Tarım: Biz AK Parti'nin peşine gitmedik, AK Parti bizim olduğumuz yere geldi - 12.06.2021, Sputnik Türkiye

İYİ PARTİ HEP SOKAKTA

Trabzon’da sokağa en fazla inen, sokak ile en fazla ilişki kuran, kırsaldan kente her yerde olan İyi Parti, bayramdan sonra da bu geleneğini devam ettirecek.. İl Başkanı Azmi Kuvvetli, ekibini çok iyi organize ediyor. İyi partinin en şansı Milletvekili Hüseyin Örs.. Örs, sokak ve alanlardan güç topluyor. Enerjisi bu kulvar. İl yönetimi de Örs’e ayak uyduruyor. Bayrak sonrası İyi Parti, daha çok sokağa inecek özellikle Trabzon’un Z ve Y kuşağı gençlerle buluşarak onlara parti politikalarını anlatacak. İyi Parti’nin kadın kolları da bayağı başarılı. Kadın seçmenlerle ilgili olarak özel çalışmaları olan iyi parti kadın kolları, Trabzon özelinde muhalefetin en başarılı kadın kolları olarak dikkat çekiyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon'a geliyor!

SP’YE GENEL BAŞKAN MOTİVASYONU

Bayramdan önce Trabzon’a gelen SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılımı ile yapılan üye kayıt etkinliğinin verdiği moral, SP’nin Trabzon teşkilatlarının tümünde hissediliyor. Bayram süresince il Başkanı Cevat Kurt, teşkilatlarını diri tuttu, bayramlaşa etkinliklerine katıldı. Kurt, SP’sin şehirde bir çekim gücü oluşturduğunu her fırsatta dile getiriyor. Bayram sonrası, SP’nin hayatın her alanında olacağını belirten Kurt, yüz yüze bire bir siyasi çalışmalarımıza ara vermeyeceğiz dedi. Üye sayısının az olduğu ilçelere bütün dikkatlerini vereceklerini de belirten Kurt, önümüzdeki fındık sezonunda üreticinin hak ettiğini alması için de kamuoyu oluşturacaklarını belirtti. Fındık üreticisine geçmişte Milli Görüş’ün sahip çıktığını rahmetle Erbakan’ın fındık üreticisine en yüksek bedeli ödediğini hatırlatan Kurt, bayram sonrası bölgede siyaseti fındık politikasının belirleyeceğini belirtti.

Temel Karamollaoğlu'nun Trabzon mitingi