ZORLUOĞLU’NUN AZİZ YILDIRIM ESPRİSİ! 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi dün itibariyle başladı. 

Yaklaşık 5 gün sürecek Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin açılışında geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Murat Zorluoğlu, Trabzon’a yeni atanan Vali Aziz Yıldırım ile ilgili yaptığı latife meclis üyelerini gülümsetti. 

Başkan Zorluoğlu, ardından her hangi bir yanlış anlaşılmaya müsaade vermemek için de sözlerinin latife olduğunu özellikle vurguladı. 

100b31a2_811e_4df8_9475_63182f02aeca-1

Peki Zorluoğlu ne dedi?

Zorluoğlu, “Geçtiğimiz haftalarda Trabzon’da bir vali değişikliği oldu. İsmail Ustaoğlu Valimiz Balıkesir’e atanırken Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım’da Trabzon’a vali olarak atandı. 

yeni valimiz isminden başka her şeyine kefil olduğumuz sayın Aziz Yıldırım’a ki işin latifesi. Kimse bundan alınmasın. Yeni valimize de Trabzon’a çok önemli hizmetler yapacağına inanıyoruz. Allah yardımcısı olsun” dedi. 

VALİLİK, HENÜZ GERİ DÖNÜŞ YAPMADI! 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde dün Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın konuşması bir nevi olay oldu. 

Burak Yılmaz’ın Trabzonspor rekoru tehlikede! Burak Yılmaz’ın Trabzonspor rekoru tehlikede!

Çünkü Bıyık, konuşmasında Trabzon Valiliği’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katılımıyla yapılan İl Koordinasyon Toplantısı’na kendilerinin davet edilmediğini açıkladı. 

Tabi bu davetin neden yapılmadığını kendisinin de bilmediğini, valilikte yapılan toplantının siyasi olmadığını düşündüğünü kaydeden Bıyık, bir de soru yöneltmişti: “Bu toplantıda Yomra’nın sorunlarını kim dile getirdi?”

1689267

Sonrasında gün içerisinde de Trabzon Valiliği’nden, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a neden davet edilmediğine yönelik bir geri dönüş de yapılmamış…  

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde, İlçe Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıya yine muhalefet partisinin belediye başkanları da davet edilmemişti! 

Ancak bu siyasi bir konu olabileceğinden Bıyık, bu durumu Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde dile getirmedi. 

CUMHURBAŞKANI TRABZON'U SORDU! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Trabzon'un ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok. 

AK Parti'nin kuruluş tohumlarının Trabzon'dan atıldığını da... 

Trabzon'da 2019'da yerel seçimler kaybedildiğinde duyduğu üzüntüyü herkes biliyor. 

Her geldiğinde Trabzon'un baş üstünde tuttuğu Erdoğan, ilgili her ortamda Trabzon ile ilgili bilgileri özellikle alıyor. 

Bir kabine toplantısında yine Trabzon konu olunca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı hemşehrimiz Abdulkadir Uraloğlu 'Sayın Cumhurbaşkanım Trabzon Türkiye genelinde milletvekili sayısını koruyan biri olarak başarı sağlamıştır' deyince espirili bir şekilde 'Abdulkadir Bey sen Trabzon vekili misin?’ sorusuyla karşılaşmış. 

baskan-cebiden-cumhurbaskani-erdoganin-trabzon-mitingi-icin-dikkat-ceken-aciklama-7

Bakan Uraloğlu da 'Sayın Cumhurbaşkanım milletvekili değilim ama Trabzonluyum ve gayretimiz sizin üstün gayretlerinize yetişerek partimizin başarı çıtasını her ilde olduğu gibi memleketimizde de en üst seviyelere çıkarmaktır. Teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları taktire şayandır' demiş. 

Bu diyalogdan da anlaşılacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'u çok özel ve yakından takip ediyor ve hiç boş bırakmıyor. 

Yerel seçimler için özel ekipler ve Ankara'dan gelen üst düzey yöneticilerde bu bilinçle seri toplantılar düzenleyerek Trabzon'da işi şansa bırakmayacaklar gibi.

İMAMOĞLU KİMİ İŞARET ETTİ?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel seçimlerdeki başarısızlığı sonrası istifa etmemesi başarısızlıktan kendisini sorumlu tutmaması 18 seçim kaybetmesine rağmen yeniden genel başkan olmak için ısrarcı söylem ve eylemleri tabanda büyük rahatsızlık yaratmaya devam ediyor. 

Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon'da da değişim için büyük bir gayret söz konusu. 

Bu genel başkana karşı bir başkaldırı değil CHP'nin gerçek hedeflerine ulaşması adına yürekten CHP'lilerin hissettiği ve istediği bir değişim olarak adlandırılıyor. 

Trabzon'da yapılan tüm ilçe kongrelerinde yüzde 90 değişime yeşil ışık yakıldı. 

Trabzon'un evladı değişim hareketinin baş kahramanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na CHP'nin 100. yılı programında yaptığı konuşmada 'CHP değişecek Türkiye değişecek' sloganı ile değişimdeki ısrarını yineledi. 

Trabzon'da şimdi gözler CHP İl Başkanlığı seçimlerine çevrilmiş durumda. 

Mevcut başkan Nurcan Aşçı Demiröz aday olup olmayacağı ile ilgili kesin bir ifade kullanmıyor. 

Ama parti tabanında il başkanlığı değişiminin olması yönünde bir kanaat oluştu. 

İsmi geçen adaylar arasında ise değişimi en çok isteyen aday olarak, seçimlerin en çalışkan ismi Mustafa Erdi Çakır seslendiriliyor. 

220279_814x494-1

İmamoğlu'nun işaret ettiği tarife uymasının yanı sıra, sıradanlaşmış muhalefet anlayışının dışında gençliği, sahadaki performansı ve insan ilişkileri ile harekete en çok uyan isim olarak dillendiriliyor. 

Kendisi net bir şey söylemese de parti tabanında yoğun bir kabul ve baskı hakim. 

Çakır önümüzdeki günlerde son istişareleri yaparak kararını açıklayacak.  

KALKAN BÖCEĞİ VE TRABZON TARIM MÜDÜRLÜĞÜ 

Trabzon'un bir çok ilçesinde, dış görüntüsü savaşçı kalkanına benzediği için kalkan Böceği ismi verilen kokarca olarak da adlandırılan bir istila var. 

Bu konuda çok sayıda telefon aldık, birkaç ilçeden de bilgileri teyit ettik. 

Tarım İl Müdürlüğü'nü aradık. Acaba bir çalışma var mı diye?

Müdür bey sürekli programlarda, sahada olmak iyidir. 

blogs-content-image1607515092

Allah kolaylık versin de…

İlgili şube müdürünün telefonunu istedik. Verilen dahili numarayı da bir kaç defa aradık.

Mesai saatlerini de özellikle kolladık. Fakat yine ulaşım sağlayamadık. 

En azından bir çalışma var mı yok mu? Bunu öğrenmek istedik ama, Tarım İl Müdürlüğü'nde muhatap bulamadık. 

Tarımın öneminin her geçen gün arttığı bir ortamda gerek kurumların gerek ilgili siyasilerin böylesine önemli ve bir kaç kez daha basında gündeme gelen olaya duyarsız kalmaları gerçekten şaşkınlık verici.

PEPE VE ONAUCHU İÇİN GELDİLER

Trabzonspor son haftada adeta transfer şovu yaptı. 

1 hafta içinde Berat, Mendy, Onuachu ve son olarak da şehre Pepe gibi bir dünya yıldızını getirmeyi başardı.

Önceki gün gelen Pepe için Trabzonspor Kulübü uzun bir süre sonra bir adeti gerçekleştirerek basın toplantısı gerçekleştirdi. 

WhatsApp Image 2023-09-12 at 00.07.28

Normalde bu toplantılarda kulüp başkanları veya o transferde emek veren yöneticiler olurdu. Bu tarz yine tercih edilmedi.

Toplantının farklı misafirleri de vardı. Pepe’nin menajeri ve ekibi ayrıca Onuachu’nun menajeri ve arkadaşları toplantıyı takip etti.

Daha sonra oyuncuların bu özel ekibi antrenmanı takip etmek istedi ancak. Kulüp belirlenen sınırlar içine bu isimleri sokmadı. 

Antrenman bitimine kadar antrenman sahasının arka bölümünde bulunan bahçede beklediler ve ilgi odağı da oldular. 

YENİ TÜZÜK SATIŞIN YOLUNU MU AÇIYOR?

Trabzonspor’da yeni tüzük hazırlıkları harıl harıl devam ediyor. 

Önümüzdeki hafta tüzük kongresi yapmayı planlayan Trabzonspor camiası için üyelere taslak tüzük açıldı. 

Ancak bir madde  dikkatleri üzerine çekiyor.

Açıklanan Taslak tüzükteki madde 8.m ve 28.Ş maddeler kabul edilirse hukuken satış durumunun mümkün olacağı konuşuluyor.

Açıklanan maddelere bakıldığında bu durum satışa veya devretmeye imkan sağlıyor.

Tüzük taslak 8.m maddesine göre ‘Kuruluş amacını gerçekleştirmek üzere 22/4/2022 tarihli ve 7.405 sayılı spor kulüpleri ve spor federasyonları kanununun ilgili hükümleri uyarınca bağlı ortaklık veya iştirak halinde spor anonim şirketi kurabilir ve bağlı ortaklık veya iştirak statüsü alacak şekilde spor anonim şirketlerinin paylarını devralabilir kuruluş amacını gerçekleştirmek üzere yurt içi ve yurt dışında spor kulüpleri ile birleşmek ve spor kulüpleri veya spor anonim şirketlerinden spor dallarını bir bütün olarak devralabilir veya devredebilir.’

Bir diğer tüzük maddesi olan 28.Ş maddesinde ise ‘Kulübün başka bir spor kulübü ile birleşmesine veya mal varlığının devrine karar vermek ve bunlara ilişkin sözleşmeleri onaylamak’ ifadeleri yer alıyor. 

Elbetteki Trabzonspor üyeleri gereken değerlendirmeyi tüzük kongresinde yapacaktır ama bu maddeler ciddi şekilde irdelenmeli ve araştırılmalıdır.

WhatsApp Image 2023-09-12 at 00.07.28 (1)

WhatsApp Image 2023-09-12 at 00.07.28 (2)