SİYASİ BEREKET TAVAN YAPTI

Dün ve bugün Trabzon’da siyasi bereket deyim yerindeyse tavan yaptı. Hele, dün hem Ak Parti’nin iki vekili bir bakanı hem de dünyanın gözünün üzerinde olduğu İBB başkanı aynı gün Trabzon’a geldi. Düzköylü Bakan Abdulkadir Uraloğlu, merkezde bayramlaşmaya katıldı, köyü Çağırbağına’a gitti.

Hemşerileri, ailesi, akrabaları bir bayram geçirdi. Bakan ve Ak Parti’nin iki milletvekili; Adil Karaismailoğlu ile Yılmaz Büyükaydın’ın, Büyükşehir Belediyesinde ve Atatürk Meydanında halkla bayramlaşmaları devam ederken bu kez İBB Başkanı Trabzonlu hemşerimiz Ekrem İmamoğlu Trabzon’a geldi.

Trabzon havalimanı tarihi kalabalıklarından bir gün yaşadı. İmamoğlu ve Çarşıbaşı’lı eşi Dilek İmamoğlu, önce Çarşıbaşı’na gitti. Burada aile büyükleri ile bayramlaştı. Dilek İmamoğlu’nun  aile mezarları ziyaret edildi.. Uzun bir aradan sonra Trabzon aynı gün iki önemli siyasi figüre ev sahipliği yaptı..

Politik Güğüm - 9 Mayıs 2024 Politik Güğüm - 9 Mayıs 2024

ekrem

EŞLEŞEREK HİZMET!

Ekrem İmamoğlu havaalanında karşılama esnasında, kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Trabzon ile İstanbul arasındaki belediye dayanışmasına dikkat çekti ve şunu söyledi..

” İnşallah İBB ile Ortahisar arasında eşleşerek hizmet yapacağız..”

Bu kısa öz ve nokta vaadi ile sıkıntıları bir hayli fazla olan Ortahisar Belediyesi kurmaylarını rahatlattı.

İmamoğlu’nun eşleşerek hizmetten kastı elbette İBB’nin her türlü imkanları ile Ortahisar’a destek olması yatıyor.

Bu destek;

-Teknik uzman
-Ekonomik planlama
-Gelir getirici yatırımlar
-Proje desteği şeklinde olacak.,

ekrem-imamoglu-memleketi-trabzon-da-1712851239-817-x750

BAKANA ARSİN SİTEMİ, YOMRA TESELLİSİ

Ulaştırma ve Altyapı bakanı Abdulkadir Uraloğlu’un Büyükşehir belediyesinde halka açık bayramlaşmada iki saate yakın ayakta durdu. Elini sıkıp bayramlaştığı her hemşerisi ile diyaloğu oldu. Bu sohbetlerin ikisi dikkat çekiciydi.. İlki Partinin Arsin’de kaybettiği belediye başkanlığı seçiminde meclis üyesi olarak da seçimi kaybeden Nedim Tiryaki adlı adaydı.

Tiryaki, Arsin’deki seçimin kaybediliş nedenini, kendi açısından bakana şöyle açıkladı…

 
Uraloğlu, bayramlaşma anında yine seçim kaybeden Yomra Belediye Başkan adayı Abdülkadir Özdemir’in mutsuz yüzünü görüce O’na şöyle seslendi “ Bi dahaki sefere inşallah”
….

O FOTOĞRAF İMAMOĞLU'NDAN

Ortahisar Belediye Başkan Ahmet Kaya’nın makam odasında, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını makamının arkasından kaldırdıktan sonra, makama önce bir Atatürk fotoğrafı koydu..

Önceki gün de o Atatürk fotoğrafı indi yerine başka bir Atatürk fotoğrafı geldi. 1924 yılında Erzincan’ı ziyaret eden Atatürk, köylü milletin efendisidir sözü ile tam uyuşan anını görüntüleyen fotoğraf, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da odasında var.

İmamoğlu, Atatürk’ün bu fotoğrafını, son yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazanan partili belediye başkanlarına gönderdi… İmamoğlu kendi gelmeden, gönderdiği fotoğraf geldi. Kaya’nın makamına kondu..

WhatsApp Image 2024-04-11 at 21.08.54

HER TRABZONLUYU UÇAĞA BİNDİRMİŞ ADAM...

Havayolu taşımacılığında THY tek marka ülkenin belli başlı şehirlerine uçtuğu yıllarda, Trabzon’da da THY adına görev yapan bir efsane vardı..

Lakabı gırtlak Ahmet lakaplı, Ahmet Akbulut’u kaybettik.

Haftada bir gün pervaneli uçakların olduğu dönemden, daha modern döneme yıllarını Trabzon Havayollarına adayan Ahmet Abi, yaşamını yitirdi.

Acil uçuşlarda hosteslerin koltuğunda yolcu uçuran Gırtlak Ahmet koyu bir Trabzonspor taraftarıydı. Heyecanına yenilir, sahaya bile girerdi. Sadece Trabzon’da değil  havaalanının Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Artvin’e de hizmet verdiği dönemlerde bu illerde de tanınırdı. Efsane Ahmet Abimizi kaybettik..
Trabzon’da THY denilince akla ilk gelen isimlerden , bilet bulamayınca hemen aranırdı, herkese bir iyiliği vardı! Yardımcı olurdu. Duayyen (Gırtlak Ahmet) Duayyen rahmetli Muamele Zeki nin abisi “ Ahmet Akbulut “ Allahın rahmetine kavuştu. Nur içinde uyusun
Cenazesi 12/04/2024 Cuma günü öğle namazına müteakip İskender paşa camiinden kalkacak.

WhatsApp Image 2024-04-11 at 21.09.18

İLK TEMAS!

Trabzon’un bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile Ortahisar’ın CHP’li belediye başkanı Ahmet Kaya arasında ilk temas, Büyükşehir Belediyesindeki bayramlaşmada kuruldu.

Bakan Uraloğlu ile Kaya, bir birlerinin bayramı kutlarken objektifler böyle yakaladı. Ayak üstü sohbet ederken Bakan Uraloğlu Kaya’yı kutladı tebrik ettik.

Ahmet Kaya da Bakan Uraloğlu’nu makamına belediyeye davet etti.

WhatsApp Image 2024-04-11 at 21.09.55