O AYRILIK NİYE OLDU?

Trabzonspor’da uzun yıllar Akyazı stadından sorumlu olarak görev yapan Alpaslan Özdemir’in sürpriz bir şekilde görevinden ayrılması, herkesi şaşırttı. 

Özdemir, kendine münhasır biridir. Dedikoduyu sevmez. Ya da kendi ile ilgili pek konuşmaz. 

Bu ani görev değişikliği ile ilgili olarak da çok detay bilgi vermedi. Öyle gerekti öyle oldu dedi.. 

Ama elbette bu gelişmenin altında yatan bir gerçek var. Zira, Özdemir, işinin ehli. Bu konuda başarılı olmuş bir isim. Ve üstelik şampiyonluğun ilan edildiği maçta taraftarın sahaya girmesi ile stat her anlamda tahrip edildi. 

Ve Özdemir deyim yerindeyse gece gündüz çalıştı. Çim uzmanı oğlu Melikşah da benzer şekilde bütün mesaisini statta geçirdi. 

Hatta gece bile çalışma oldu. Birden böyle bir geçiş döneminde Alpaslan Özdemir’in görevi bırakması ilginç. Kendi isteği ile bıraktı söylemleri pek inandırıcı gelmiyor.

Peki, o zaman Özdemir niye görevden ayrıldı?

Bizim kulağımıza gelen bir bilgiye göre Özdemir ile Yönetim Kurulu üyesi Zeyyat Kafkas arasında bir sıkıntı yaşandı. Bu sıkıntı tartışmaya kadar uzadı. 

Özdemir bunun üzerine, kulüp ile yollarını ayırdı. Peki, Zeyyat Kafkas ile Özdemir arasında yaşanan sıkıntı neydi.? Yakında o da ortaya çıkar. Sizi de haberdar ederiz.

Politik Güğüm 28 Eylül 2022 Politik Güğüm 28 Eylül 2022

BU CEZAYI KİM ÖDEYECEK?

Trabzonspor’a Sermaye Piyasası Kurulu para cezası verdi. Bağımsız denetçiler kurallar ve yönetmenlikler gereği Trabzonspor’un iki AŞ’inde inceleme yapıtı ve bazı işlemlerdeki hatalarından dolayı para cezası verdi.

Bağımsız denetçiler 478 bin 846 TL idari para cezası uygulanmasına karar verdi. SPK kurallarına göre ceza kapsamına giren hataya  neden olan kusurun ne olduğu derinlemesine açıklanmadı. 

Trabzonspor’un kurallara göre ve bu cezaya itiraz yetkisi var. SPK’nın ilginç kuraları var. Ceza gerekçesini kamuoyuna açıklamıyor. 

Bir şeyler açıklıyor ama vatandaş anlamıyor. Ceza gerektiren hata ağır bir suç mu..? Ancak bu alanda çalışanlar bunu biliyor.

Şimdi burada akıllara takılan soru şu.

Bu cezayı kim ödeyecek?

Kulüp mü hatayı yapan profesyonel kadro mu?

Bildiğimiz kadarı ile şirket yönetimlerinde profesyonel çalışanlar, şampiyonluk pirimi de aldılar. Şirketlerdeki yapılan hata ile kulübe gelen cezanın kimin tarafından ödeneceği merak konusu. 

Mesela, Belediyeden bir örnek verelim. Araçları kullanan şoförler maddi hasarlı kaza yaptıklarında kaza raporlarında suçlu görüldüklerinde o maddi hasar maaşlarından kesiliyor. Trabzonspor’da da böyle mi olacak? 

Yoksa kulüp kasasından mı bu ceza ödenecek.

AKYAZI’NIN KORİDORLARINDA…

Trabzonspor- Hatay maçının bitiminin ardında stat koridorlarında çok duygusal anlar yaşandı. 

Erce Kardeşler maçın bitiminden sonra yeşil zemin üzerinde Trabzonsporlu futbolcular tarafından tebrik edildi. 

Eski takım arkadaşları ile sarmaş dolaş olan Erce Kardeşler Trabzonspor forması da sırtladı. Taraftarda alkışları ile destek verdi. 

Asıl duygulandıran an ise, soyunma odası koridorlarında yaşandı.. Erce Kardeşler Abdullah Avcı’nın odasına giden koridorun başında bekledi. 

Avcı’yı görünce elini öpmeye kalktı. Avcı istemedi. O’nu bir kucakladı, ayaklarını yerden kesti. 

O an işte bu dedirtti..

ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK

Trabzon’un binalaşma ve imar açısından en kötü örneklerinin yaşandığı yer Çukurçayır. Yıllarca buradaki yapılaşmaya herkes karşı çıktı, dikkat çekti ama dinleyen olmadı. 

Hatta zamanın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar bangır bangır bağırdı. Böyle imar rantı ve rezaleti olmaz diye. 

O’nu da kimse dinlemedi. Binaların yüksek katlı olduğu mahallede o yoğunluğa göre bir yeşil olan yok.. Park yok.. 

Geçenlerde, Dolmuş duraklarını olduğu yerde her nasılsa nasıl kaldı çam ağaçları ile donanımlı bir yeşil alan var.. Tel örgülerle öyle duruyordu. 

Çoğu insan da burası nasıl oldu da imara açılmadı diye şaşırıyordu. İşte o alanı Büyükşehir çocuk oyun alanı ve parkı yaptı. 

Çukurçayır’da yıllar sonra yeşil alan imara açılıp bina yapılmadı, yeşil alan oldu. Bütün Çukurçayır’ın halkı şimdi Zorluoğlu’na teşekkür ediyor. 

Büyükşehir’in devasa binalara ile donanan Çukurçayır’ın bazı bölgelerinde de park ve yeşil alan yapma planı var. Ki, bunu kafasına koyan Zorluoğlu yapar.

ZORLU’DAN ORKENT’E…

Zorlu Otel’de uzun yıllar yönetici pozisyonunda görev yapan Ali Şahin, bu görevinden ayrılmıştı. 

Şimdi Ortahisah’ın Orkent şirketinde yönetim kurulu üyesi oldu. 

A.Metin Genç Ali Şahin’e bütün sosyal tesisleri teslim etti. Yani iş ehline verdi. 

Şahin, Akvaryumdan, Eko Park’tan ve devletten tahsis edilerek Ortahisar’a verilen Yüzme havuzu ile tenis kortlarında sorumlu olacak. 

Ali Şahin’e böyle nokta görev vermek tam isabet. Şahin, bu tür tesislerin işletmesinden tecrübeli.. Hayırlı uğurlu olsun.

72 YAŞINDAKİ BİR TRABZONLU

Dün Uzun Sokakta, yayın danışmanımız Ali Savaş’ın yolunu 72 yaşındaki Erdoğan Çakıroğlu adlı bir vatandaş kesti. 

Ve bir türlü Hac kurasının kendisine çıkmadığından dert yandı. Her sene bir umutla beklediğini ama kura çıkmadığını söyledi. 

Bu arada ilginç bir benzetme de yaptı. Öğretmen olup atanamayanları her zaman yazıyorsun da hac kurası çıkmayanları niye yazmıyorsun diye de sitem etti. 

Ali Savaş ikisinin aynı şey olmadığını anlatsa da Erdoğan Dede, ikna olmadı. Bizi de yazın dedi.. Biz de yazdık. 

Toplumda herkesin derdi başka.. 

Hac kurası ile atanamayan öğretmenler ilişkisi, ne alaka..