İMAMOĞLU YAPTI YAPACAĞINI!

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir güne sığdırdığı Trabzon ziyaretleri, İmamoğlu cephesinden bakıldığında dört dörtlüktü.

Bu ziyareti dört dörtlük yapan son nokta da Trabzonspor'u ziyaretiydi. Bir dönem yöneticilik yaptığı Trabzonspor'dan belediye başkanlığı yaptığı ilk dönem mesafeli duran İmamoğlu, dünkü Trabzon ziyaretiyle köprüleri yıktığını da gösterdi.

ekrem-imamoglu-trabzonsporu-ziyaret-etti-20240412AW18-1

Şu sıralar Fenerbahçe ile bilinen nedenlerden ötürü arasında sorun olan Trabzonspor'u Ekrem İmamoğlu'nun ziyaret etmesi, "Ben buradayım ve Trabzonspor benim takımım" mesajını verdi. İmamoğlu'nun Trabzonspor'a ziyareti, Fenerbahçe tarafından spekülasyon edilebileceği ihtimaline karşı, İmamoğlu tavrı, Trabzonspor camiası tarafından alkışlandı.

SAKIN HA, UMARIZ DOĞRU DEĞİLDİR!

Dünkü İmamoğlu'nun Trabzon'a, Ortahisar Belediyesine ziyaretinde, belediye koridorlarında onu karşılayanlar arasında futbolda Türkiye Şampiyonu olan ve önümüzdeki aylarda Çin'e Dünya Şampiyonasına katılacak olan Yavuz Selim Anadolu Lisesinin bulunması güzel anların yaşanmasına neden oldu.

Kendisi de Trabzon Lisesinde okurken okul futbol takımı ile Türkiye şampiyonasına katılan İmamoğlu, lise futbol takımına Çin seyahati için yardımda bulunacak. Bu güzel manzara herkesi mutlu ederken kulağımıza ilginç bir bilgi geldi.

WhatsApp Image 2024-04-13 at 05.29.20

Milli Eğitim Müdürlüğü, lise takımını İmamoğlu ile görüştüren yöneticiler hakkında soruşturma açmış. Birkaç kanaldan bunu teyit etmeye çalıştık, doğrulayamadık. Ama takımı İmamoğlu'na getirmek milli eğitimi rahatsız etmiş.

Biz buradan seslenelim. Umarız bu doğru değildir. Böyle bir soruşturma yapılmaz. Yapılmamalı da. Yapılırsa büyük hata olur. Şampiyonaya yazık olur. Sakın ha yapmayın.

HİLMİ TÜRKMEN'E BÜYÜK İLGİ! 

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığını bize göre başarılı bir şekilde yapan, son seçimde de CHP adayı Sinem Dedetaş'a görevi devreden Trabzonlu hemşerimiz Hilmi Türkmen sessiz sedasız Şalpazarı'na memleketine geldi.

Türkmen, A. Metin Genç'in ilçeye ziyaretine katıldı. Burada hemşerilerine hitaben bir konuşma yaptı.

WhatsApp Image 2024-04-13 at 05.29.31

Seçimi kazanan meslektaşı Sinem Dedetaş'a görev teslimini yaparak, demokratik temayülleri yerine getiren Türkmen bundan sonra Trabzon'a daha çok zaman ayıracağını, siyaseti bir gözlemci olarak takip edeceğini, Üsküdar'ın yeni belediye yönetimini ilerleyen günlerde demokratik tavır ile yakından takip edeceğini söyledi.

Akıl sorarlarsa bildiğimiz kadar cevap veririz. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e de her türlü desteğimizi veririz dedi.

Politik Güğüm - 16 Mayıs 2024 Politik Güğüm - 16 Mayıs 2024

KAYA RESMEN BELİRLEDİ

Ve, Ortahisar Belediyesinde beklenen oldu. Başkan Ahmet Kaya, seçilmiş meclis üyelerinden üç kişiyi başkan yardımcılığına atadı. Üç başkan yardımcısı şu isimlerden oluştu: Cüneyt Zorlu Alpaslan Özdemir Ve Alper Öztürk.

Bu üç isim göreve başladı. Cüneyt Zorlu, belediyenin özellikle mali durumu ile ilgili detay çalışmalara başladıklarını belirterek, bu çalışma bittiğinde Trabzon kamuoyunu bilgilendireceklerini de söyledi.

WhatsApp Image 2024-04-13 at 05.30.34

Zorlu, siz de borçları dokümanını Belediye binasının önüne asacak mısınız dedik. Yok öyle bir şey bizim prensibimiz değil ama detay açıklama yapacağız dedi. Başkan yardımcılarından Alpaslan Özdemir, yatırımlardan sorumlu olacak.

WhatsApp Image 2024-04-13 at 05.30.15

Öte yandan Kaya, başkan vekilliğine de Murat Özçilingir'i atadı. Ortahisar'ı Büyükşehir'de temsil edecek olan meclis üyeleri de şu isimlerden oluştu: Ahmet Kaya (Doğal üye), Cüneyt Zorlu, Alper Öztürk, Celal Akaç ve kontenjandan gelen Murat Özçilingir.

YAKIN TAKİP EKİBİ

Bayram tatilinden sonra Ak Parti özellikle muhalefette olduğu Ortahisar Belediyesinde CHP’nin hem belediyede hem de ilçedeki faaliyetleri için özel yakın izleme ekibi kurduğunu öğrendik.

Bu ekip, Belediyenin bütün işlerini takip edecek. Gurubunu bilgilendirecek. İlçe başkanlığı ile koordineli çalışacak.

ahmet-kaya-meclisi-ilk-kez-topladi-2

Kamuoyunun bilgilenmesi gereke konular varsa işin mahiyetine göre ya ilçe başkanı ya da meclis grup başkanı konuşacak.

Ak Parti’nin belediyeyi mercek altına alacak ekip şu isimlerden oluşuyor;

“Zeki Kavanoz,Ufuk Hoş, Dündar Ayyıldız,Nahide Cihan

DEMEK Kİ NEYMİŞ!

Futbolda istatistiksel veriler çok çok önemli. Ama galibiyet için her şey değil.

Bu dün geceki Sivas maçında belli oldu. İstatistiksel veriler iyi ise rakibini bu verilerle boğmuş, rakibine üstün gelmişsen galip gelirsin önergesi, dün gece yerle bir oldu. Trabzonspor yenildi.

Trabzonspor'un bu verilerin toplandığı ve verilerin elde edildiği bütün bir alanda Sivas'a karşı üstünlüğü vardı ama, skor olarak bu üstünlük yoktu. Bu da futbolun değişmeyen kuralını akıllara getirdi: "Rakibi yenmen için top üç direk arasından girecek."

WhatsApp Image 2024-04-13 at 05.31.49