TURİZME TERS AÇIDAN BAKMAK

Bugünlerde Trabzon turizmi oldukça hareketli.

Herkes turizmi iyi yönüyle görmek istiyor ama kötü yönleri kimse dile getirmiyor, getiremiyor. 

Bir şeyleri görüp söylemek onu istemiyor veya kötülediğiniz anlamına gelmez.

Daha iyi olması için uyarmalıyız, eksikleri de yönetenlere iletmeliyiz.

Bu eleştirileri şehirde net bir şekilde yapan isimlerden bir tanesi de Nazım Özcan ismidir.

Dün de turizmle ilgili önemli noktalara değindi.

Özcan bu eleştirileri yaparken bir sonraki yıl yine turist gelsin diye yapıyor.

Biz de okurlarımıza ve şehrin yöneticilerine aktaralım:

"Bir kaç gündür Şehrimizin Turizm hayatı ile ilgili gözlemler yapmaya çalışıyorum. 

Alışveriş merkezinin içinde paspas yaparken turistleri kaldırıp içtima alan temizlik işçisinden, turistin kullandığı arabaya çarpıp kendi yaptığı küçük bir hasara 2400 $ alanı, fahiş paralara taşıma yapan şöför esnafından yerli müşteriye işim var diyen karaktersizlere kadar bir çok olaya tanık oldum, gördüm, dinledim. 

Otel, yiyecek ve eğlence sektörümüz Hilton, Sheraton fiyat tarifelerinin üzerinde tarifelerde. Söylenecek daha onlarca eksik, hata, kusur hatta suç sayabilirim. Peki bunlara karşılık Turizmi Ülkemizin ve özellikle şehrimizin ciddi gelir kaynağı olarak gören yöneticilerimiz ne yapar ? 

Bence hiç !

Şimdi soruyorum...

1- Turizm polisi varmıdır, nerededir, ne iş yapar?

2- Turizm zabıtası varmıdır, nerededir, ne iş yapar?

3- Maliyenin Turizm müfettişleri varmıdır, nerededir, ne iş yapar?

trabzon_da_turizm_sezonu_erken_basladi_h112890_ea222

4- Turizm müdürlüğü ve personeli varmıdır, nerededir, ne iş yapar. 

5- Trabzon ticaret odası ve Esnaf odaları birliğinin Turizmle ilgili eğitim, denetim ve düzenleme ile ilgili bir gayreti çabası varmıdır, olmuşmudur. 

6- Karayolları ve Belediyeler sezon öncesi bir hazırlık yapmışmıdır.

7- Bir kaç aylığına Trabzona gelerek oto kiralamadan alda emlak işine varıncaya kadar bir çok sektörde para kazanan kayıt dışı hatta kanun dışı kişilere yerli esnafı korumak için kim dur diyecek. Vs vs vs. Netice bu kafa ile seneye çok turist yolu gözler havada uçak varmı diye kulak kesiliriz. Herkese çok hayırlı hafta sonları.."

AK PARTİ SORUN YOK MESAJI VERDİ 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı dün güzel bir programa imza atarak, 21. Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinliklerinin startını verdi. 

İl Binasında düzenlenen toplantının katılımcıları özenle seçilmişti, partinin kurucu il başkanı başta olmak üzere, kuruluşta görev almış gencinden yaşlısına birçok isim partiye davet edildi. 

İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu 21. yıl kutlamasının sıradan olmaması için özenli, sade ama anlamlı bir program yapılmasını talimatlamış. 

Ağır katılımcılarla sade ama anlamlı bir buluşma oldu, neşe içinde oldu.

Milletvekilleri, eski bakan, eski vekiller, genel merkez yöneticileri, eski il başkanları.

Gözümüz bir önceki dönem il başkanı Haydar Revi'yi aradı fakat kendisine gece haber verildiği için İzmit'deki programdan Trabzon'a yetişememiş. 

Ekran Resmi 2022-08-14 07.58.42

Parti binasındaki toplantıyla sınırlı kalmayan etkinlik çerçevesinde parti binası önünde kurulan anı defteri imzalandı, Ak parti şarkıları eşliğinde lokma dağıtımı yapıldı.

Ayrıca aynı program çerçevesinde fidan dağıtımı da yapıldı.

Fakat fidan almak isteyen vatandaşlara 'Partiye üye olmanız gerekiyor' denilmesi de tepkilere neden oldu. 

Belediye başkanları, vekiller ve teşkilatın birlikteliği görülmeye değerdi. 

GENÇ KİMİ İŞARET ETTİ?

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç her zaman teşkilat büyüklerine gösterdiği ilgi, saygı ve hürmet ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Genç dün Ak Parti İl Başkanlığı toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından parti kurucuları ve il başkanlarına gönderilen mektuplardan aldı.

8317f31a-bde6-4a47-b7d4-0d5d31ae2f2c

Basın mektubun okunmasını rica edince Genç 'Kurucu İl Başkanımızın okuması daha iyi olur' diyerek İbrahim Keskin'i işaret etti. 

Keskin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine yazdığı mektubu heyecanla okuduktan sonra salondan büyük bir alkış sesi geldi. 

O BAKAN SAHADA 

Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı binasında yapılan 21. yıl kutlamasında dikkat çeken bir isim eski bakanlardan Cahit Turhan oldu. Turan sadece bu programa değil bazı programlarda özellikle yer alıyor.

Bu programda da  Cahit Turhan kurucu İl Başkanının hemen yanında yer aldı. 

Eski Bakan Turan için kamuoyunda yapılan yorum şu, "Küsmedi, geri çekilmedi, parti faaliyetlerine katılmaya özen gösteriyor. Acaba milletvekilliği veya büyükşehir belediye başkan adaylığı mı düşünüyor."

Ekran Resmi 2022-08-14 08.00.56

Çalışmaları onu gösteriyor, partililerle konuyu konuştuk, masaya yatırdık, çalışkan gayretli ve adaletli. Dik başlılığı var. Bir şey yanlış ise ona yaptıramazsınız. Zaten bakanlığı da onun için gitti. Teşkilat şöyle yorumluyor; Trabzon 1. sıra olabilir, madden de yeterlidir ama sürükleyici olabilir mi? 

Trabzon'u 4'ten 5'e çıkaran Soylu gibi olabilir mi, bunu tartışmak lazım. Ama 3 ve 4 te olması muhtemel bir isim...

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de adı geçiyor fakat onu da genel seçimler sonrası yorumlayalım diyerek sohbeti kapattık. 

METİN GÜNEŞ İÇERDE Mİ?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu'nun yeni danışmanı Metin Güneş de dün Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı binasına geldi. 

Şaşırdık, aslında biz başka danışmanları bekliyorduk ama Güneş'in gelmesi gerçekten şaşırtıcı oldu.

Sorduk partili olarak mı Belediye Başkanının danışmanı olarak mı geldiniz?

Danışman olarak dedi. 

e7604920-8e4a-4a23-8187-993ea4e10162

Metin Güneş, Muhammet Balta yakın dostu olarak bilinir. Bir de Muhammet Balta'nın büşükşehir belediye başkan adaylığı direkten döndügü için şu sıralar Metin Güneş'le ilgili 'İçerde' yorumu, espirisi, yakıştırması yapılıyor. 
Muhammet Balta'nın yeniden büyükşehir adaylığı söz konusu olarsa Güneş zaten yanında olacaktır ve sistemi bilin bir isim olacak.

Kendisine bunu da söyledik. Uzun süre güldü. Hatta kahkaha attı. 

'Valla kim içerde kim dışarda bilmem ama biz görevimizi layıkıyla, hakkıyla, adaletle yapalım da kim ne derse desin' yorumunda bulundu.

Politik Güğüm 28 Eylül 2022 Politik Güğüm 28 Eylül 2022

CHP'Lİ HAMZAÇEBİ İLE KAYNAR İSTANBUL’DA NE GÖRÜŞTÜ?

2023’te gerçekleştirilecek seçim her geçen gün yaklaşıyor.

Tüm partiler sahada ve çalışma yapıyor.

Seçimin çetin geçeceği belli.

Kendini 2023’te vitrine çıkarmak isteyen ve vitrinde kalmaya devam etmek isteyenler çalışmalarına çoktan başlamış.
Cumhuriyet Halk Partisi de Trabzon’da kendi içerisinde güçlü bir çekişme yaşayacak gözüküyor.

27. Dönem CHP Trabzon Milletvekili Adayı Av. İsmail Kaynar, geçtiğimiz günlerde partinin önemli ismi, Trabzonlu hemşehrimiz Akif Hamzaçebi ile İstanbul’da görüşmüş. Görüşmeyi haber aldığımız gibi detaylarına da ulaştık.

251533189_236250481830539_8135405454801725739_n

Kaynar, Trabzon’da mesleğini icra eden iyi bir ceza hukukçusu. Partide uzun yıllardır var. Aday da gösterildi. Şimdi listenin üst sıralarında almayı hedefliyor. Hamzaçebi ile olan görüşmesi de bir istişare mahiyetinde geçmiş. Kaynar’ın yeniden listede olma olasılığı yüksek. Kendisi seçimden sonra ismini hiç yıpratmadan çalışmalarını sürdürdü. Belli ki Hamzaçebi ile görüşmesi yeniden seçim startını verdiğini gösteriyor.

ÖL-1

Görüşmenin kaynağından edindiğimiz bilgilere göre, mevcut Milletvekili Ahmet Kaya’nın 2023’te yeniden adaylığı kolay görünmüyormuş.

İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun ismi adaylık için güçlü duruyormuş. Eski İl Başkanı Güzide Uzun da adaylık isteyenlerden ancak listeye gireceğine ihtimal verilmiyormuş.

Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman. Yaptığı çalışmalar her kesimden takdir alıyor. Ancak kendisi milletvekilliği seçimlerinde değil, belediye başkanlığı seçimlerinde Ortahisar’da düşünülüyormuş.

Ve herkesin merak ettiği Av. Sibel Suiçmez. Kendisi İstanbul ve Ankara tarafıyla yakın ilişkilere girmek için çalışsa da, Trabzon’da partide karşılığının olmadığı sürekli dilleniyor.

CHP’nin kendi içerisindeki kulislerde konuşulanlar bu şekilde.

İlerleyen süreçte elbette yeni isimler de konuşulacak. Kulisler kulağımıza geldikçe biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

TRABZONSPOR’DA O BİRİMDE  AYRILIK

Trabzonspor’da bu aralar personellerde ciddi değişimler yaşanmaya devam ediyor. 

Önceki haftalarda medya biriminde yaşanan aksaklıklar nedeniyle değişime gidilmiş ve işe alımlar yapılmıştı.

Gelen son bilgiler de medya birimine 2 kişi daha alınırken mevcut kameraman Süleyman Karaca Rezerv Lige gönderildi.
Şimdi ise bu işin başındaki kişi olan Sevecen Tunç’un ayrılığı gündemde.

Ekran Resmi 2022-08-14 08.02.55

8 ay önce Kurumsal İletişim Müdürü olarak göreve başlayan ancak istenileni veremeyen Tunç ile yolların ayrıldığı kulislerde konuşulmaya başlandı.

Bu ayrılık sürecinin kısa süre içerisinde sonuçlanması beklenirken yerine kimin geleceği ise merak konusu oldu