TRABZONSPOR CAMİASI BİRLİK OLMAYA BAŞLADI!

TFF Seçimlerinde muhtemel seçilecek Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’nin listesine Trabzonspor’dan kim girecek belki de şu sıralar Bordo - Mavili camianın üzerinde durduğu en büyük konulardan biri.

Trabzonspor yönetimi bu konuda mevcut yönetimde bulunan Mustafa Hacıkerimoğlu’nu önerme kararı aldı. Aslında bu karar camianın ortak dile getirdiği konu.

Ancak Hacıkerimoğlu’nu sizin de tahmin edeceğiniz gibi malum çevreler istemiyor. Neden, çünkü Trabzonspor’un TFF’de hakkının yenmesine müsaade etmiyor!

Bu nedenle de malum çevreler Hacıkerimoğlu’nun yeni seçilecek TFF Yönetiminde istemiyor. Ancak Trabzonspor camiası bu konuda birlik olmaya başladı. Dün ilk olarak Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Av Ali Sürmen açıklama yaptı.

Ardından da AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora…

Cora, sosyal medya hesabından, “TFF yönetimine Mustafa Hacıkerimoğlu ismi önerilmesi doğru ve isabetli bir karardır.Bu kararından dolayı Trabzonspor başkanı ve yönetimini tebrik ediyoruz. TFF Başkan adayı camiamızın bu isteğini dikkate almalı.Aksi bir durum bizi üzer. Hatta hasma ne bir tutum olur” ifadelerini kullandı.

Hacıkerimoğlu, için bu desteğin önümüzdeki günlerde de artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz.

SADECE CORA MI?

Peki, bu konu ile ilgili olarak sadece Trabzon Milletvekili Salih Cora mı tepki verecek?

Oynanan masa başı oyunlarına sadece Salih Cora mı dikkat çekecek?

Elbette değil. Biz şimdi Trabzon’un 6 Milletvekilinin birlikte, üzerlerinde Trabzonspor forması ile mecliste bu konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapmasını bekliyoruz.

Efendim, vekiller böyle tavır belirlememeli, olmaz demesin kimse.

Olur.

Hem de çok iyi olur. Şike sürecinde TBMM’de Ak Parti’nin Trabzon milletvekilleri üzerlerinde Trabzonspor forması ile haksızlıklara tepki koymuş, kırmızı kart göstererek, gündemi belirlemişleri.

Madem Trabzonspor siyaset üstü, o zaman vekiller tepkisini göstermeli.

Şampiyonluk sürecinde tribünde nasıl bir araya geldiler, başarıyı kutladılar.

Şimdi de, bir araya gelip Trabzonspor’un hak ve hukukunu korumalılar.

DEYİM YERİNDEYSE ÇİRKEFLEŞTİLER

TFF yönetim kurulunun oluşumunda, Mustafa Hacıkerimoğlu ile ilgili olarak bastıran Trabzonspor yönetimine el altından çok ilginç bir teklif geldi.

TFF Başkan adayı Mehmet Büyükekşi’ye yakın bazı isimler Başkan Ağaoğlu’na, ‘Hacıkerimoğlu için direnmeyin, size iki yönetim kurulu üyeliği, kurulların da tümünde üyelik verelim’ dediği öğrenildi.

Federasyon kulislerinde işte bu iğrenç teklifler konuşuluyor.

Ve tabi, bu el altından yapılan öneriyi, Ağaoğlu anında reddetti.

Süreç kilitlenmiş şekilde devam ediyor.

AĞAOĞLU GİDEMEDİ

Dünyanın her yerinde hala Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamaları yapılıyor.. Bu kutlamaların en anlamlısı ABD’de New York’da yapıldı.

Giresunspor başkanının da katıldığı kutlamalara Başkan Ağaoğlu katılamadı.

Çünkü, Federasyon seçimleri ile ilgili olarak yaşanan kitlenme nedeni ile Ağaoğlu, Türkiye’den ayrılamadı.

Her an her türlü operasyonun yapılabileceğinden hareketle Ahmet Ağaoğlu, ABD’ye gidemedi.

TFF seçimleri nedeni ile ABD’ye gidemediğini resmen açıklayan Ağaoğlu, kutlamalara sesli bir mesaj gönderdi.

Sesli mesaj kutlamalarda yayınlandı ve alkış tufanı koptu.

ABDULLAH AVCI O HAYALİNE GEM VURDU!

Her futbolcu gibi her teknik adam da özellikle yurt dışında özellikle de Avrupa’nın marka liglerinde teknik adamlık yapmak ister.

İstikrarlı şekilde teknik direktörlük yaşamında bilgi beceri yetenek ve liyakati ile zirveye çıkan Avcı, Avrupa’ya gidecek mi? Bu hedefi var mı?

Önceki gün katıldığı bir televizyonda canlı yayınında bu soruldu Avcı’ya ve Avcı bu soruya ‘Benim için Avrupa kapısı kapalı. Bu hayalim yok. Türkiye’de mesleğime devam edeceğim’ dedi.

TONYALI DAYANIŞMASI!

Politik Güğüm - 31 Temmuz 2022 Politik Güğüm - 31 Temmuz 2022

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı’na Tonyalı iş adamı Mustafa Gültepe seçildi.

Tek aday olarak seçimlere giren Gültepe, mazbatasını da aldı.

Gültepe’yi Tonyalı dostları seçim anında da yalnız bırakmadı.

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, bürokrat eski Tonya Belediye Başkanı, eski Amasya sosyal hizmetleri il müdür Ahmet Kurt ile, Ulaştırma Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun basın danışmanı Mehmet Cemal Öztürk gerek kongre anında gerekse kongre sonrasında başkanlığa seçilen Mustafa Gültepe’yi yalnız bırakmadılar.

Ve salonda manevi desteklerini verdiler. Böylelikle bir Tonya dayanışmasına örnek oldular..