TRABZON SEÇİME HAZIR…

Türkiye bugün seçime gidiyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da oy kullanma saatleri 08:00-17:00 arasında olacaktır.

807.900 nüfuslu Trabzon’da 18 yaş üstü nüfus yani Trabzon’daki oy hakkına sahip kişi sayısı 611 bin 823…

Trabzon’da geçen seçim sandığa gitme oranı yüzde 87 oranındaydı. Bu seçimde de katılım bu oranlarda olursa 530 bin ile 550 bin seçmenin oy kullanması tahmin ediliyor.

secim-stok-aa-2036319

Hangi parti kaç vekil alacak, başkanlık adayında oylar kime verilmiş hep birlikte takip edeceğiz. Anlık olarak da 61saat.com haber sitemizden sizleri haberdar edeceğiz…

Trabzon’da seçim heyecanının yaşanacağı bugünlerde kentte yoğun güvenlik önlemleri alındı. Sağlıklı, seviyeli, huzur içinde bir seçim diliyoruz. 

Tüm vatandaşlarımızı demokrasi değerlerine, siyasi iradeye ve yönetimsel duyarlılığa sahip çıkmaları adına sandık başına gitmeye davet ediyoruz…

BİLİM İNSANI DSİ’Yİ NASIL UYARDI?

Trabzon’da ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde dere taşkınları çok önemli bir sorun.. Ve taşkınların önlenmesi için DSİ’de dere ıslahları yapıyor. 

KTÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cantürk Gümüş alanında, Türkiye’nin marka değeri... Gümüş özellikle dillere destan KTÜ Kampüsündeki ormanlık alanların yeşermesinde büyük emeği olan bir isim aynı zamanda..

DSC_5638

Gümüş, DSİ’nin dere ıslahları konusunda çok ciddi bir uyarıda bulundu. Fotoğraflı uyarısında DSİ’ye şöyle seslendi;

“DSİ'ye bilgi vereyim: Derelerdeki kayaçlar suyun hızını yavaşlatır. Böylece aşağılarda zarar ihtimalini azaltır. Dere ıslahı yapıyoruz diye duvar yapıp, kayaçları da temizlemeniz YANLIŞ…”

WhatsApp Image 2023-05-14 at 08.12.57

 SEÇİMDEN SONRA DA GEÇERLİ

Bazı siyasi partiler Trabzon’da vatandaşlara hatırı sayılır sayıda market alışveriş kartı verdi. Vatandaşlar da kartları aldı. Kulaktan kulağa şöyle bir fısıltı yayıldı.

Kartlar seçimden sonra geçerli değil.

8-70

Bunu duyan kart sahipleri anında marketlere hücum etti. Market sahipleri ve çalışanları kartların seçim sonrası da geçerlidir demesine rağmen vatandaşların çoğunluğu ikna olmadı.

Marketlerde, kart sahiplerinin çokluğu ve aşırı alışveriş yoğunluğu normal müşterileri de sıkıntıya uğratsa da kart sahibi vatandaşlar bildiğini okudu.

Seçim akşamına kadar, kart kontenjanlarını doldurdular…

 BJELİCA’DAN DOĞAN’A TELEFON

Trabzonspor’da Başkan Ertuğrul Doğan transfer görüşmelerinde bulunmak üzere Salı günü ülke dışına çıkmıştı.

Geniş bir oyuncu listesini Doğan’a teslim eden yeni teknik adam günlerini oldukça yoğun geçiriyor.

Menajerler bir yolunu bulup hem Bjelica’ya hem de Doğan’a adeta oyuncu yağdırıyor. Doğan haliyle değerlendirmesi için bu gelen isimleri Scout ekibine ve Bjelica’ya yönlendiriyor.

164023228-nenad-bjelica

Ancak geçtiğimiz gün dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

Bjelica, Başkan Doğan’ı telefonla arayarak ‘Scout ekibimiz ile belirlediğimiz liste üzerinden gidelim’ dedi.

İlk etapta listedeki isimlere  yönelecek olan Trabzonspor menajer önerilerini ikinci plana bırakmış durumda.

 25 GÜNDE SADECE 4 GÜN

Trabzonspor’da yeni yönetimin en çok muzdarip olduğu konu olan futbolcu izinleri tartışma konusuydu. Bu satırlar üzerinden Trabzonspor’un 50 günde 17 gün izin yaptığını yazmıştık. Bu konu uzun süre kulüp içerisinde gündem oldu.

Yeni gelen teknik adamda bu konu hakkında beklenti oldukça yüksekti. Beklenen oldu Bjelica 25 günlük süreçte takıma sadece 4 gün izin verdi.

cc532e47b6504f98a0fc7dda6ae12e21 (1)

2 günü de Fenerbahçe maçının seçim nedeniyle sarkması nedeniyle oldu. Futbolcuların hepsi bu değişimden olumlu etkilendiğini yaptıkları açıklamalardan da görebiliyoruz.

Bjelica ilk iş olarak bu disiplin ve akabinde gelen antrenman eksikliğini gidermek oldu.

Ayrıca Bjelica seçim günü olan bugüne de antrenman programı koydu.

KRİTİK TARİH 31 MART

Trabzonspor altyapısında hareketli günler yaşanıyor. Danışman şirket olarak 1 yıl önce göreve başlayan Double Pass firması ay sonunda nihai kararını Trabzonspor Kulübü’ne iletecek.

Görünen o ki birçok antrenör için değişim vakti geldi.

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan antrenörler, kulüpte uzman antrenör olarak görevlendirilecek. Başaramayanlar ise kulübün çizeceği yolda ilerleyecek.

suleyman-cebeci-trabzonspor

En son TFF ile de anlaşma yapan bu firma futbolcudan idari çalışanlara antrenörlere kadar geniş bir çalışma yaptı.

Trabzon'da artan dilenci sorununa dikkat çekti! Trabzon'da artan dilenci sorununa dikkat çekti!

Şimdi tüm gözler sunacakları raporda olacak.

BAKASETAS’A TEKLİF YAPILACAK

Trabzonspor’da hemen hemen her hafta bir Bakasetas haberi gündem oluyor. Sözleşmesinin bitimine 1 yıl kalan Yunan oyuncu yönetim için farklı bir kimlik olarak öne çıkıyor.

Yönetimin düşüncesi oyuncuyla devam etmek.

Astronomik bir teklif gelmediği ve oyuncu ayrılık talep etmediği sürece kulüp bir tasarrufta bulunmayacak.

ef6865d2f02b4bad8787744ff679a82b

Hatta Trabzonspor oyuncu için yeni bir sözleşme teklifi yapmayı ve yola devam etmeyi planlıyor. Kısa zaman içerisinde oyuncu ile görüşülüp yeni teklif sunacak.

Devam etmesi halinde ise yeni sezonda Uğurcan ve Abdülkadir’in durumuna göre kaptanlık alabilir.