ŞİMDİ DE CORA’YA SALDIRIYORLAR

TFF seçimleri öncesi Trabzonspor cephesinde Mustafa Hacıkerimoğlu nezdinde oluşan krize karşı Bordo Mavili camianın bütün dinamiklerindeki tek bir yumruk olması, her zamanki gibi İstanbul lobisini bir hayli sıkıntıya soktu..

Trabzonspor camiasının gösterdiği birliktelik, birilerini de ürküttü.. Trabzon Ak Parti Milletvekili Salih Cora’nın TFF’deki seçim öncesi gelişmeleri getirdiği yorumu alıp anlamına başka anlamlar katılmaya başlandı..

Muhalif duruşu ile bilinen bazı yayın organları Cora’nın son derece mantıklı ve uyarıcı ve Trabzonspor camiasının hassasiyetini dile getiren açıklamasını tehdit kokuyor diye çarpıtmaya başladı..

Böylelikle hem Cora’yı hedef gösteriyorlar hem de Trabzonspor birliğine laf ediyorlar. Cora’nın konu ile ilgili açıklamalarında yer alan, “Aksi bir durum bizi üzer hatta hasmane bir tutum” olur ifadesini tehdit olarak değerlendiriliyor.

Özellikle iktidara muhalif yayın kuruluşlarının bu konuda Cora’yı hedef seçmeleri hakikatten ilginç.

Bu ifadelerin neresi tehdit.. Cora bir tespit yapmış. Cora’nın bu tespitlerini çarpıtmak gazetecilik meslek ilkelerine tam ters..

DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR

Ve TFF’de deyim yerindeyse dananın kuyruğu bu akşam kopuyor. TFF Başkan adayı Mehmet Büyükekşi Ankara’da arayanında Trabzonspor delegasyonunun da bulunduğu bir grup TFF delegesi ile bir araya gelecek ve yönetim kurulu listesi şekillenecek.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın ev sahipliğinde yapılacak toplantıda, Trabzonspor delegasyonu, Mustafa Hacıkerimoğlu haricinde kimsenin Trabzonspor kontenjanından yönetimde yer almasına izin vermeyecek.

Trabzonspor araya yığınla bazı ağır(!) isimlerin girmesine rağmen bu kararından vazgeçmedi.

Ya Kerimoğlu ya da hiç kimse diye tavrını koyan Trabzonspor kurmayları geri adım atmıyor.

Bugün gün boyu gece saatlerine kadar hatta, ertesi gün sabaha kadar pazarlıklar sürecek.

Kritik karar beklenecek.

ŞENOL GÜNEŞ NE YAPACAK?

TFF’nin doğal delegesi Trabzonspor’un milli oyuncusu teknik adamı Şenol Güneş, TFF seçimlerinde nasıl bir tavır içinde olacak..?

Trabzonspor ile hareket edecek mi yoksa bireysel bir tavır mı takınacak. Kulislerde Şenol Güneş ile ilgili şu iki gelişme konuşuluyor..

Güneş, seçimlere katılmayacak.. Büyük olasılıkla bu durum yaşanacak.

Küçük bir ihtimalle Güneş, genel kurula katılacak ve Trabzonspor’la birlikte hareket edecek. Yine, küçük bir ihtimalle, genel kurulda bir konuşma da yapması bekleniyor.

Öte yandan 1461 Trabzon FK kulübü başkanı TFF delegesi Celil Hekimoğlu, daha önce genel kurulda oy kullanmayacağını açıklamıştı. Şimdi ise Hekimoğlu kararından vaz geçti.

Kısa bir tatil için bir Ege bölgesinde olan Hekimoğlu, TFF genel kuruluna katılacağını ve Trabzonspor ile ortak tavır alacağını açıkladı.

MEĞER NE TARTIŞMALAR OLMUŞ…

Geride bıraktığımız hafta Cumartesi günü AK Parti Trabzon il başkanlığının daraltılmış il danışma toplantısı yapıldı.

Basına kapalı toplantıda deyim yerindeyse, teşkilat mensupları bir konuştu pir konuştu.. Sert tahliller yapan da oldu.

Geçmişten bu güne anlamsız kavgaların nasıl teşkilatı yorduğu da seslendi. Milletvekili Adnan Günnar’ın helalleşmekle ilgili açıklaması, salonda bayağı destek ve yankı buldu..

Trabzon’un en büyük ve siyaseten en etkili ilçesinin eski ilçe başkanı kürsüye çıkarak, helalleşmenin neden ve niçin gerekli olduğunu söylemesi, kimlerin bu konuda hatalı olduğunu da dile getirmesi, salonu hareketlendirdi.

Bu ilçe başkanının heyecandan sözleri tam anlaşılmasa da salondan destek gördü. Bir önceki dönemin İl Başkanı Haydar Revi’de kürsüye çıkarak, il başkanlığı döneminde karşılaştığı zorlukları anlattı. Bu zorlukların bugün de aynı biçimde mevcut il yönetimine yapılıyorsa partinin güç kaybedeceğini söyledi..

Belki de en anlamlı konuşmayı İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen yaptı.. Sürmen kürsüde tespit ve tahlillerini yaptıktan sonra “Benim sesim kürsüde değil alanlarda gün çıkıyor” diyerek herkesi alanlara samimi çalışmaya davet etti.

VALİ DEDİĞİN…

Jandarmanın 183. kuruluş yıl dönümü nedeniyle dün çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bu etkinliklerden bir tanesi de Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen Jandarma Alay Komutanı Albay Adem Şen ile öğlen yemeği ve sohbet toplantısıydı.

Trabzon basınının eksiksiz Katıldığı toplantı öncesi hareketli anlar yaşandı. Çünkü bu önemli gün nedeniyle, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, ansızın Jandarma Alay Komutanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Jandarma Alay Komutanlığı bildiğiniz gibi Söğütlü'de. Ancak yemeğin organize edildiği yer Ortahisar İlçe Jandarma Komutanlığındaydı..

Ziyaret saati basını ile buluşma saatine denk gelince Alay Komutanı Albay Şen mecburen Söğütlü'ye gitti. Ortahisar'da da basın mensuplarını Jandarma Alay Komutan yardımcısı Albay Kemal Ünal karşıladı.

Dedik ya işler karıştı. Fakat vali bey durumu öğrenir öğrenmez, alay Komutanıyla birlikte Trabzon basını ile buluşma yemeğine iştirak etti.

Burada samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Halden anlayan ve konuşmasında, Trabzon basını sayesinde, Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamaları için geliştirilen Mutluluğa Kurşun Sıkma projesinin tüm Türkiye yayıldığının üzerine durdu.

Vali Ustaoğlu, Trabzon basınından övgüyle bahsetti. Basın mensupları da Alay Komutanı’nın nazik daveti ve Vali Bey’in bu güzel jesti ile kendilerine teşekkürlerini sunup bu tür buluşmaların halden anlayan kişilerle aynı şekilde devam etmesi yönünde karar kıldı.

ORTAHİSAR SİYASETİNE ETKİN BİR İSİM DAHA...

Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, göreve başlayalı beri etkin bir yol izliyor.

Trabzon'da her konuya duyarlı olan, partisine hareket getiren Turhan, bu noktada AK Parti ve CHP ile birlikte Ortahisar'da en etkin partiler arasında olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

Turhan, dün sabah kahvaltısında Trabzon basını ile buluştu. Bu toplantıya basın yoğun ilgi gösterdi.

Ancak burada bir şeyi hatırlatmakta fayda var. Belki de bu kadar kalabalığı beklemiyorlardı ki yeterli yer olmasına rağmen toplantı için dar bir nokta ayrıldı. İkincisi ses düzeni olmayışı, camların yaz nedeniyle açık olması dışardan gelen gürültü nedeniyle iletişimde de sorunlar oluştu.

Bu noktada bunu belirtmekte fayda var, Başkan Turhan, Trabzon'un sorularına hakim bir isim. Zaten ilk olarak Türkiye gündeminden giriş yaptı ardından ise Trabzon'un sorularına değindi.

Belediyenin bütçelerini hakkında bilgi sahibi olan Turhan, sert eleştirilerde bulundu.

Politik Güğüm - 7 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 7 Ağustos 2022

Belediyeye daha önce de borç nedeniyle bu tarz eleştiriler gelmişti. Onlar da yapılan yatırımları sıralamıştı.

Bunlara örnek olarak ise Maraş, Faroz - Ganita, Su temin projeleri, İskenderpaşa Otoparkı ve altyapı projeleri vs...