KONU CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle 15 milyonu aşkın emekliye ilaç gibi gelecek 5.000 TL ekstra primden faydalanamayan milyonlarca emekli tepkili...

Trabzon’da da her gün bir basın açıklaması ile dikkat çekilmeye, mağduriyetin giderilmesi için yetkililer uyarılmaya çalışılıyor. 

Konu Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun da gündeminde.

Ekran_Resmi_2021-01-22_12.24.11

Kızılcahamam’da konuyla ilgili partinin en üst kademeleriyle bir görüşme sağladı, konu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi. 

Aldığımız duyumlara göre de önümüzdeki günlerde özellikle çiftçi emeklilerle ilgili bir düzeltme yapılması bekleniyor.

Gözler şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın tekrardan vereceği müjdede...

MAÇKA’DA AK PARTİ'DEN BİR ADAY DAHA

Trabzon’un Maçka İlçesi’nde muhalefet AK Parti’den seçimi almak için önemli hazırlıklar yaparken AK Parti’nin kendi içinde de yarışın çekişmeli geçeceği öğrenildi.

İl yöneticisi Ali Şahin’in ardından Trabzon’da sağlık camiasının etkin isimlerinden Dr. Oğuz Kara da belediye başkan aday adayı olacağını duyurdu.

Kara açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

WhatsApp Image 2023-11-16 at 00.09.19

"Değerli Hemşehrilerim

2017 yılından bugüne kadar mensubu olmakla şeref duyduğum sağlık camiamızın çatısı altındaki İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı görevimden, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti Maçka Belediye Başkanı aday adayı olmak için ayrılmış bulunuyorum.

İlk günden itibaren aldığımız her görevde şehrimizi sağlıkta en iyi seviyelere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalıştık. Yine 5 yıllık Kızılay başkanlığım sürecinde gerek yurtdışı gerek yurtiçi gerekse ilimizde ihtiyaç sahibi, mağdur, mazlum insanların hizmetinde olduk.Hizmette temel ilkelerimiz olan insanı önceleyen, dürüst, ilkeli, ahlaklı ve çok çalışmaya yönelik prensiplerimizle bu güzel Maçkamız için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.

Trabzonumuz ve Maçkamıza hizmet etme noktasında her zaman birlikte yol yürüdüğümüz, omuz omuza büyük ahenk ve koordinasyonla şehrimize hizmet ürettiğimiz kıymetli Sağlık Camiasına, Muhtarlarımıza, STK ve Oda Başkanlarımıza, değerli basın mensuplarımıza en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde TÜRKİYE YÜZYILI; istiklalin ve istikbalin yüzyılıdır. 

Bugün ülke olarak dünden daha güçlüyüz, yarın daha da güçlü olacağız. Bizler de Maçkamız için yeni projeler, yeni eserler ve yeni hizmetler peşinde koşmaya devam edeceğiz.

Aday Adaylık Başvurumu 17 Kasım 2023 Cuma günü saat 13.30’da AK Parti Maçka İlçe Başkanlığı'nda  gerçekleştirirken sizleri yanımda görmek beni onurlandıracaktır."

İSTANBUL MUTLAKA AMA MUTLAKA 

Son günlerde İstanbul üzerine yapılan anketlerde Ak Parti mevcut konuşulan kesin olur denilen isimlerle İmamoğlu’nu geçemiyor. Özellikle Karadenizli seçmene hitap edecek bir isim konusunda yoğun bir algı var. 

İsimli anketlerde AK Parti'nin adayları arasında Murat Kurum önde çıksa da genel itibariyle seçim şimdilik kazanamıyor.  

Bilindiği üzere İmamoğlu’nun 2019 seçimlerinde belediyeyi kazanmasında Karadeniz oyları büyük etken olmuştu.

1569674956165-iki

İmamoğlu horondan, Trabzonspor’a  kadar seçime doğru tüm Karadeniz argümanlarını kullanarak Ak Partili binlerce Karadenizlinin oyunu almıştı.

Hatta Ak Parti’nin Karadeniz’den taşıdığı seçmenler bile İmamoğlu’na oy vermişti.

Şimdi genel merkez bir Karadeniz formülü üzerine düşünüyor, ilçelerdeki Trabzonlu başkanlar şu anda tek tek incelemeden geçiyor...

URALOĞLU FARKINI HİSSETTİRİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Trabzonlu Abdulkadir Uraloğlu ülke içindeki yatırımların takibi ve koordinesi noktasında başarılı bir ivme yakalamanın yanı sıra uluslararası yatırımların takibinde de sıkı ilişkilerin baş aktörü olmaya devam ediyor. 

Son olarak Cezayir’de bayındırlık fuarının onur konuğu olan Uraloğlu doğalgaz zengini Cezayir’in ulaştırma alanındaki yatırımlarına Türk firmalarının/iş insanlarının damga vurması yolunda iki ülke arasında adeta köprü vazifesi görüyor...

Cezayir Bayındırlık Sulama ve Temel Tesisler Bakanı Lakhdor Rekhroukh ile sıkı ilişkiler kuran ve üst düzey karşılanan Uraloğlu Türk firmaların buradaki fuara katılımını sağlayarak Cezayir hükümetinin de dikkatini çekmeyi başardı. 

WhatsApp Image 2023-11-16 at 00.09.20

Türkiye’den fuara katılan 11 büyük Türk firması Bakan Uraloğlu’nun hassasiyeti ve ilgisiyle şimdiden Cezayir basınının baş gündeminde yer almayı başardı.

Türkiye’deki dev firmalarda yurt dışı pazarlarını sıkı takip eden Uraloğlu’nun kendilerine bu pazarlarda yol gösterme çabasını takdirle karşılıyor...

DERELİOĞLU GÖREVE DÖNDÜ

Trabzonspor’un A takım teknik direktörü de olmak üzere çeşitli kademelerde görev yapan İhsan Derelioğlu, TFF’de göreve başladı.

Trabzon Bölge Müdürlüğünde, bölge antrenörü olarak göreve başlayan Derelioğlu, bir haftadan bu yana, görevinin başında.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 00.09.20 (1)

Trabzonspor’un futbolcu izleme komitesinde de uzun yıllar görev yapan Derelioğlu, İsrail’de Nwakaeme’yi izlemiş, Trabzonspor’a transferi konusunda ısrarcı tutumu ile tanınıyordu..

AVCI MİLLİ ARADA NE YAPTI?

Milli takım maçları nedeni ile lige verilen arada Trabzonspor da diğer takımlar gibi tatile girdi. Futbolcuların çoğu, Trabzon’dan ayrıldı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı da İstanbul’a gitti ama tatil yapmadı. Başkan Ertuğrul Doğan ile tatil süresince tam gün mesai yapan Avcı, takım ile ilgili teknik bigiler verdi.

Futbolcuların performansı konusunda Doğan’ı bilgilendirdi.

407818

Adeta, Trabzonspor’un anatomisini çıkartan Avcı, Doğan ile bazı günler tam gün mesai de yaptı.

Hatta, Avcı’ya Doğan, İstanbul’daki ofsinde bir sekreter bir de oda tahsisi yaptı. Avcı, bugünkü idman için geceden Trabzon’a geldi.

ASLANTÜRK TRABZON'DA

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığına atanan Seyfullah Aslantürk Trabzon’a geldi.

Memleketinde Trabzon’da bakanlığı ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Trabzon’a gelen Aslantürk, Vali Aziz Yıldırım'ı da ziyaret etti.

Bakanlığının ilgili birimlerinde de brifing alan Aslantürk, yakın arkadaşı Muammer Saka’nın da cenazesine katıldı.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 00.09.20 (2)