SELÇUK BAYRAKTAR VE TRABZON - İSTANBUL!

Trabzonlu hemşerimiz Selçuk Bayraktar, 21 Kasım’da Trabzon’a geliyor. 

AK Parti’nin bir bileni çok ilginç bir tespit yaptı.

Dedi ki, ‘Bayraktar’a Trabzon’da toplumun her kesiminden gösterilecek ilgi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile yakından ilgilidir’ dedi ve şöyle devam etti: 

’Hele, Bayraktar’ın KTÜ’de üniversiteli gençlerle buluşması, belki daha sonra Meydan Parkı’nda sokağa inmesi hemşerileri ile kucaklaşması, İstanbul seçimlerinde AK Parti’nin adayını belirlemesinde önemli bir viraj olacak'

52683433418984

İstanbul’daki anketlerde Ekrem İmamoğlu ile nefes nefese birbirine yakın çıkan isim olan Selçuk Bayraktar’ın Trabzonlu olması İstanbul’daki Trabzonlu-Karadenizli seçmen potansiyelini de yakından etkiliyor. 

AK Parti’nin Trabzon’daki bir bileni der ki, “Bayraktar’a Trabzon’da gösterilecek ilgi İstanbul’u da yönlendirir. Selçuk Bayraktar’ın siyaset üstü Trabzon ziyaretinde halkın sahiplenmesi, Ekrem İmamoğlu’nu da zora sokar. O nedenle 21 Kasım’da başlayacak olan Selçuk Bayraktar ziyaretine bir de bu perspektiften bakın”

Biz de bu bakış açısı ile Selçuk Bayraktar’ı takip edeceğiz..

BAŞKAN ÇEBİ’NİN İŞİ ZOR!

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi’nin yerel seçim sürecinde işi çok zor. 

Bir kere adı ilçe belediye başkanlığına geçiyor. O nedenle şimdiden Çebi, meclis üyelikleri ile ilgili çalışma yapıyor. 

Bu arada da meclis üyeliği için müracaatlarda başladı. 

Şu ana kadar 17’nin üzerinde meclis üyeliği müracaatı var. 

Politik Güğüm - 23 Kasım 2023 Politik Güğüm - 23 Kasım 2023

Mevcut meclis üyelerinden Nusret Onur bu dönem de başvurusunu yapanlar arasında. 

18D6121D-7F62-4B2A-913C-533C004F96CB

Selahaddin Çebi şimdi öncelikli olarak istifa ile boşalan kadın kolları ilçe başkanlığı için bir seçim yapacak. 

Çebi kılı kırk yarıyor. İlçenin gençlik kolları başkanlığına Ömer Nafiz Baytar atandı. 

Baytar’ın atanmasını Çebi, yeni bir heyecan olarak değerlendiriyor.

‘Biz Ömer kardeşimiz ile gaza basacağız’ dedi.

TRABZON’DA CHP’DEN BİR İLK!

CHP, bu yerel seçimlerde bir ilki hayata geçiriyor.

Yerel Yönetimler Komisyonu kurdu. 

Bu komisyon, Ortahisar ilçesi ile ilgili proje üretecek. 

İlçenin sorunlarını tespit edecek ardından partisinin Belediye Başkan adayına bir dosya halinde bu tespit ve önerileri teslim  edecek.

Komisyonun Başkanlığına Celal Akaç getirildi.

 Akaç, hem parti il yöneticiliği yaptı hem de sendikacılık.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 21.25.29 (1)

CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Komisyonu üyesi Oktay Söğüt, komisyonun yapacağı çalışmaları ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Önce Trabzon'un genel olarak bir panoramasını çıkartacaklarını kaydeden Söğüt, "Kentin tüm sorunlarını belirleyip,  turizmden ulaşıma bir sürü konuda bir durum tespitinde bulunacağız. Daha sonra konuya belediye açısından bakacağız. Ortahisar Belediyesi'nin 5 yıl boyunca yaptıkları yapamadıklarını analiz edeceğiz. Söz verip yaptıkları yapamadıkları bu sorunlarla belediyenin yapıp yapamadıklarını çakıştırıp bir sonraki aşamada da biz neler yapacağız bunu ortaya koyacağız. Yani aday belirlemekten ziyade bir durum tespiti ve çözüm önerileri üzerinde duracak bu komisyon" dedi.

Söğüt, "Büyükşehiri de unutmayacağız büyükşehirin verdiği hizmetlerden Ortahisar'da yaşayan vatandaş da etkileniyor. Tüm bu haritayı çıkarıp belediye hizmetleri ile çakıştırıp ihtiyaçları ortaya koyacağız, Daha sonra da çözüm önerileri ile ortaya çıkacağız" diye konuştu.

MHP, ANKARA’DA OTAĞI KURDU

Trabzon MHP teşkilatı on gün içinde iki kere Ankara’ya gitti. 

İl Başkanı Ömer Ayar şu anda Ankara’da. 

Genel Merkeze, Trabzon’u anlatıyor. 

MHP’nin yerel seçimde stratejisi şu:

İttifak ruhuna sadık kalmak. 

mhp_trabzon_il_baskan_yardimcisi_omer_ayar_turklerin_ilk_yurdu_orta_asya_dir_h1053617_a7023

Olur da Trabzon’da ittifakla seçime girilmemesi durumunda 18 ilçenin tümünde de aday göstermek… 

MHP, bu anlamda hazır ve bunu genel merkeze bildirmiş durumda… 

İttifakla seçime girilmesi halinde mevcudu korumak yani, Çarşıbaşı ile Şalpazarı Belediye başkanlığını yeniden almak, bu iki ilçeye ilave yapmak.

İki ilçeye ilaveten Beşikdüzü, Arsin, Dernekpazar’ı ve Akçaabat var.

ALİ TEKATAŞ’TAN SONRA…

Bürokratların yerel seçimlerde aday olması için istifa tarihi 1 Aralık… 

TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın Elazığ belediye başkan adaylığı için görevinden istifa ettiği söylendi ama henüz istifa resmi olarak kayıtlara geçmemiş…

Ali Tekataş istifa için Başkan Murat Zorluoğlu’nun bekleyeceğini ifade etti. 

İstifayı resmi olarak Zorluoğlu’nun duyurması planlanıyordu, fakat dün ortaya çıkan aday adayı tasarımları istifanın kabül edildiğinin bir ilanı gibiydi. 

WhatsApp Image 2023-11-16 at 22.58.43

Tekataş aday gösterilmez ise ne olacak sorusu da akıllarda, geri mi dönecek yoksa kendisine Ankara için bir söz veril di mi? Bu da merak edilenler arasında!

Bu arada bize gelen bilgilere göre, Orhan Gümrükçüoğlu’nun başkanlığı döneminde yakın ekibinde yer alan iki daire başkanı da belediye başkan adaylığı için istifa ediyor. 

Bu hafta bu iki isim istifasını duyuracak. 

Bu daire başkanlarından biri Yeniden Refah’tan, diğeri AK Parti’den aday olmayı planlıyor. 

Bir not daha iki daire başkanı da şu anda aktif görevde değil..

TAM İMAMOĞLU GİBİ CEVAP VERDİ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ’ın Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında yıkılan İş Bankası Mensupları Sitesi’nin İncirli parseline ziyarette bulundu.

CHP Kurultayı'nda Oğuz Kaan Salıcı’nın listesinden parti listesine giren isimlerin eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiği ve Kılıçdaroğlu’nun bu isimlere “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP’laştırmak istiyor” dediği iddiasına ilişkin konuşan İmamoğlu, "Ben gazete küpürünü ister istemez basın özetinde gördüm. Öncelikle benim çok referans aldığım bir gazete değil. Niye referans alınamaz, düşünün ki baba-oğlu ilişkisi diye tarifleyen sayın önceki dönem genel başkanımızın beni CHP’nin en tarihi en önemli kurultayında kurultay başkanı yapan sayın genel başkanımızın böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz? Mümkün bile görmüyorum. Mesnetsiz, kaynaksız, kaynağı belirtilmeyen haberler. Bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar!" dedi.

09-31