ŞİKE KONUSU VE GENÇ'İN DURUŞU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, seçim sonuçlarını değerlendirme noktasında dün tek başına basının huzuruna çıkıp tüm samimiyetiyle gelen sorulara cevap verdi.

Belki de Trabzon basınının sayı olarak en yüksek oranda katılım gösterdiği toplantılardan bir tanesiydi. EYOF Parkı’ndaki restoranda gerçekleştirilen toplantıda başkan, hiç kısıtlama yapmadan tüm soruları aldı ve cevapladı.

Seçim öncesi şike konusunda yaptığı açıklamalarla Türkiye gündemine oturan Genç, dünkü toplantıda da hiç geri vites yapmadı ve "Dün ne dediysem bugün de aynı şekilde söylediklerimin arkasındayım." dedi.

GLW63u8XcAAqLVl

Ortahisar Belediyesi’nin CHP’ye geçmesine üzüldüğünü ifade eden Genç, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını arkasından kaldırması konusunda çok polemiğe girmek istemediğini, ancak bu konuda Ahmet Kaya’nın geri adım atmasının fotoğrafı odada farklı bir yere asmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

"Artık seçim bitmiştir, bu tür polemiklere gerek yok, herkes Trabzon’a hizmet etmek için gayret göstermelidir, biz de bunu yapacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Genç’in toplantıda, Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölüm yıldönümünü unutmaması ve Atatürk ile ilgili hassas açıklamalarını takdirle karşıladı.

GENÇ TEK OTURMAYI TERCİH ETTİ

Başkan Ahmet Metin Genç’in dünkü toplantısında oturma düzeninde yanında iki sandalye vardı.

Genç, sandalyelerin kaldırılmasını isteyerek tek başına oturmayı tercih etti. Toplantıya Genç’in yakın ekibinden yeni göreve gelen Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Göktaş, TİSKİ Genel Müdürü İbrahim Kul, Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan, danışmanları Mustafa Yaylalı, Coşkun Şahin, Sefa Küçükali, Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Metin Şahin de hazır bulundu.

GLW63uzWAAA2gPB

Başkan Genç, toplantıda açıklamasa da büyükşehir belediyesinin birçok hizmetinden (tesisler, ulaşım gibi) basın mensuplarının indirimli faydalanacağının sözünü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük’e verdi.

ŞEHİR HASTANESİNE HANGİ HASTANELER!

Trabzon’da yapımı süratle devam eden şehir hastanesine bünyesi içine hangi hastaneler taşınacak?

Bunun çalışmaları sürüyor. En son aldığımız bilgilere göre daha önce şehir hastanesine taşınması beklenen Fatih Devlet Hastanesi yerinde kalacak ama işlevi değişerek.

Edindiğimiz bilgilere göre özel bakım gerektiren hastalar için Fatih Devlet Hastanesi merkez olacak ki, bize göre bu düşünce yerinde.

Böyle konumda olan hastaların evde bakımları hem güç hem de evde bakım hizmetlerinde aksama oluyor.

trabzon-sehir-hastanesi-980_2-41

Kemik Hastalıkları Hastanesi de şehir hastanesine taşınacak. Kemik Hastanesi'nin yeri nasıl ve ne şekilde değerlendirileceği ise henüz netlik kazanamadı.

Kanuni Eğitim Hastanesi yerinde kalacak. Numune Hastanesi Sağlık Bilimleri Üniversitesine devredilecek ve öğrenciler bu binada eğitim görecek.

GANİTA GÜZELLİĞİNE ÇİRKİNLİK!

Dün, meydanda bir dostumuz, misafiri ile yolumuzu kesti.

"Az önce Ganita’da ilginç bir uygulama ile karşılaştık." dedi.

Ve anlattı: "Misafirim İzmir’den geldi. Ganita’ya getirdim. Restoranın otoparkına girdik. Görevli arkadaş, otoparkın restorana ait olduğunu, restoranda yemek yiyip yemeyeceğimizi sordu. Biz de menüye göre hareket edeceğiz dedik."

Biraz bozuldu. İstemeyerek yer gösterdi. Sabah saati idi, önce kır kahvesinde oturduk. Bir Türk kahvesi içtik. Oturduğumuz süre, 20 dakikayı geçmedi. Misafirim hasta ziyaretine gelmişti.

Hasta yakınlarından telefon geldi, ziyarete müsait diye, acele kalktık. Aracımıza gittik.

5e474707f6544e59b50204cd215671e0

Görevli, restoranda yemek yedikse fişini istedi. Yemedik, kahve içtik. "O zaman 40 lira otopark parası ödeyeceksiniz." dedik. Tartışmadık.

Uygulamanın ilginçliği ve mantıksızlığına anlam veremedik. Bu arada iki Türk kahvesine 90 lira verdik.

İzmirli dostumuz, "90 liraya kahve mi kaldı, valla çok ucuz." dedi.

Politik Güğüm - 9 Mayıs 2024 Politik Güğüm - 9 Mayıs 2024

Biz de Belediye işletmesi dedik. 40 lira otopark ücretinin anlamsızlığını tartışa tartışa, hasta ziyaretine yollandık.

AĞIR HATA OLUR!

Trabzonspor'da yeni sezon transfer çalışmaları sürüyor. Trabzonspor kulvarında transferle ilgili "kuş uçsa bizim Hasan Tüncel’in ağına hemen takılır."

Transfer piyasasında geniş bir istihbarat kaynağı olan Tüncel’in bu anlamda sosyal medyada da takipçisi var.

Tüncel ile sohbetimizde Abdullah Avcı'nın Mehmet Can Aydın ile yolları ayıracağını söyledi.

Oysa Mehmet Can bize göre, izlediğimize göre, futbol yorumcularına göre, teknik adamlara göre Trabzonspor’un yararlanabileceği bir isim.

2111948

Neden yollar ayrılır anlaşılmış değil. Bjelica döneminde şansını iyi kullandı. Umut vaat etti.

Avcı oyun anlayışıma ters diye genç oyuncudan umudunu kesti.

Trabzonspor, bizce Mehmet Can konusunu yeniden gündemine almalı.

Bu tür oyuncu tercihlerinde yönetimin bütün inisiyatifi Avcı’ya bırakmaması gerektiğine inanıyoruz.

KAPI KOMŞUSUNU TEBRİK ETTİ!

CHP'nin Ortahisar Belediye Meclis üyesi Hasan Kandaz, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’ın kapı komşusudur.

Konutu, Valilik konutunun tam karşısında olan Kandaz, Trabzon valilerinin tümü ile bu kapı komşuluğu her dönem sürdürür.

Valiler de, Kandaz'dan özellikle şehrin en hareketli semti, bölgesi Pazarkapı'nın nabzını da dinler.

Kandaz’ın, Belediye Meclis üyesi seçilmesinden ötürü, önceki gün Vali Yıldırım, Kandaz'ı makamında kabul etti.

WhatsApp Image 2024-04-18 at 04.47.41

Kandaz, özellikle özel gereksinimi olan vatandaşlarla ilgili projelerini Vali Yıldırım’a anlattı.

Kandaz, Ortahisar Belediyesinde, Kültür Turizm Spor komisyonu üyesi de oldu.

Hasan Kandaz, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın partisinin genel başkanı Özgür Özel ile görüşebileceği yönündeki açıklaması ile gerilen siyasette yumuşama havası yarattığını belirterek bu ülkemiz için güzel şeylerin olacağına işaret etti.